Michalina Łabacz 

8,5
9 836 ocen gry aktorskiej
Michalina Łabacz
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Na ekranie zadebiutowała rolą Zosi Głowackiej w filmie „WołyńWojtka Smarzowskiego, za którą otrzymała liczne nagrody.

W 2016 roku została uhonorowana nagrodą za najlepszy debiut aktorski na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a rok później została uznana za największe odkrycie na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni i uhonorowana „Jańciem Wodnikiem” – nagrodą publiczności. Jesienią 2017 roku otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych „Waterloo Historical Film Festival” w Belgii i została uznana najlepszą aktorką. Zdobyła również Różę Gali 2017 w kategorii „Debiut”. Z kolei podczas 5. Edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu otrzymała Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową kreację aktorską. Za rolę w „Wołyniu” została też nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza główna rola kobieca oraz w kategorii Odkrycie roku.

Na swoim koncie ma również rolę Magdy Reiss w 2. sezonie serialu „Belfer”. W Teatrze Telewizji zadebiutowała rolą Natalii Haldin w spektaklu "Spiskowcy" w reż. Jana Englerta.

W 2017 roku dołączyła do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.

[informacja nadesłana]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1992

miejsce urodzenia: Suwałki, Polska

W 2018 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych