Oliver Jackson-Cohen 

Oliver Mansour Jackson-Cohen

7,3
5 026 ocen gry aktorskiej
Oliver Jackson-Cohen
Oliver Mansour Jackson-Cohen przyszedł na świat 24 października 1986 roku w londyńskiej dzielnicy Westminster. Wychowywał się wraz siostrą Pascalą w rodzinie projektantki mody i biznesmena. Jego matka - Betty Jackson jest Brytyjką, a ojciec - David Cohen pochodzi z egipskiej rodziny żydowskiej, która przeniosła się do Francji w latach pięćdziesiątych. Uczył się w francuskojęzycznej szkole - Lycée Français Charles de Gaulle
w Londynie, a w międzyczasie uczęszczał na weekendowe zajęcia aktorstwa w Youngblood Theatre Company. Wkrótce potem przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie studiował w Instytucie Teatralnym i Filmowym Lee Strasberga.

W 2007 roku zadebiutował w mini-serialu "The Time of Your Life", gdzie zagrał epizodyczną rolę Marcusa. Niedługo potem wrócił do Londynu, na okres trwania zdjęć do serialu "Z Lark Rise do Candleford", w którym występował regularnie w pierwszym sezonie. Po zakończeniu pracy na planie, wrócił do Nowego Jorku, gdzie partnerował Drew Barrymore w komedii "Stosunki międzymiastowe". W 2010 roku na potrzebę produkcji "W pogoni za zemstą" odbył profesjonalne szkolenie w szkole jazdy kaskaderskiej Ricka Seamana w kalifornijskim Rosamond, aby prowadzić filmowe samochody. W międzyczasie wziął udział w sesji zdjęciowej dla brytyjskiego magazynu "1883 magazine". Później był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D", jednak angaż otrzymał Benjamin Walker.

W 2012 roku dołączył do obsady "Draculi", w którym wcielił się w postać Jonathana Harkera. Na czas trwania zdjęć do produkcji, podróżował między Wielką Brytanią a Węgrami. Podczas filmowania, poznał Jessike De Gouw, z którą się zaręczył. Po skasowaniu serialu wyjechał do Australii, aby zagrać w "The Secret River". Za ten występ został uhonorowany nominacją do nagrody AFI / AACTA, w kategorii najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym. W 2017 roku powierzono mu jedną z głównych ról w "Emerald City". Na potrzebę produkcji wraz z resztą obsady podróżował po Sewilli, Barcelonie, Węgrach i Chorwacji, gdzie realizowano serial.

Na początku 2018 roku wziął udział w przesłuchaniu do roli Luke'a Crainaw w adaptacji klasycznej powieści Shirley Jackson, zatytułowanej "Nawiedzony dom na wzgórzu". Za ten występ wraz z resztą obsady został uhonorowany nominacją do nagrody OFTA Television Award, w kategorii najlepszy zespół aktorski w miniserialu. Niedługo potem zastąpił Armie'go Hammera w roli Adriana Griffina w horrorze "Niewidzialny człowiek", a później rozpoczął pracę na planie "Nawiedzonego dworu w Bly". Ponadto wziął udział w licznych sesjach zdjęciowych dla czasopism jak: "The Wrap Magazine" i "DRY Magazine".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 października 1986

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 191 cm

Był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D", ale ostatecznie angaż otrzymał Benjamin Walker.
Ma starszą siostrę Pascale.
Jego matką jest projektantka Betty Jackson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych