Dagmara Dominczyk 

Dagmara Domińczyk

7,2
4 088 ocen gry aktorskiej
Dagmara Dominczyk
Dagmara to córka działacza "Solidarności" w regionie świętokrzyskim, blisko związanego z Lechem Wałęsą. Był internowany, a później władze wręczyły mu bilet w jedną stronę. 17 lutego 1983 roku Dagmara wraz z rodziną przyjechała do Nowego Jorku (Nowy Jork, USA). Początkowo mieszkała w hotelu dla emigrantów, później we włoskiej dzielnicy i na Brooklynie. 
Swoją edukację w USA rozpoczęła w II klasie z zerową znajomością języka angielskiego. Ku zaskoczeniu rodziców dostała się do High School of Performing Arts, otrzymała nawet prestiżowe stypendium La Guardii dla najlepszego absolwenta. Następnie jako jedna z osmiu tysięcy kandydatów została przyjęta na studia i otrzymała stypendium na wydziale aktorskim jednego z najstarszych uniwersytetów w Stanach - Carnegie Mellon University w Pittsburghu (Pensylwania, USA), który ukończyła w 1998 r., otrzymując wiele nagród i wyróżnień. Jeszcze jako studentka zagrała główne role kobiece w spektaklach: "Filadelfijska opowieść", "Woyzeck", "Medea", "Miłość i gniew", "Wieczór Trzech Króli". 
Pierwszą pracę jako aktorka, otrzymała dwa miesiące po zakończeniu szkoły. Była to reklama jogurtu na wyłączność Irlandii. W 1998 r. (cztery miesiące po studiach) zadebiutowała na Broadwayu jako dublerka Anny Friel w sztuce "Closer" u boku Natashy Richardson. Dwa lata później zagrała Claire w filmie "Zakazany owoc", a potem menedżerkę zespołu metalowego - Tanię Asher w "Rock Star" u boku Jennifer Aniston. Wtedy to otrzymała rolę Mercedes w filmie "Hrabia Monte Christo". Kolejnymi filmami w dorobku Dagmary są obrazy: "Oni", "Farciarz", "Kinsey", czy "Jack Strong".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lipca 1976

miejsce urodzenia: Kielce, Polska

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor,
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Patrick Wilson (od 18.06.2005), 2 synów: Kalin Patrick (ur. 23.06.2006) i Kassian McCarrell (ur. 09.08.2009)
Chcąc otrzymać angaż w "Solaris" Stevena Soderberga, napisała list do Stanisława Lema, aby ten wstawił się za nią u reżysera. Ostatecznie jednak nie wystąpiła w filmie.
Ma dwie młodsze siostry: Marikę i Veronikę.
W 1998 r. ukończyła studia dramatyczne na Carnegie Mellon University w Pittsburghu (Pensylwania, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wszyscy podniecaja sie Rosati wycieta z co drugiej sceny

Gra regularną rolę w „Sukcesji”, wystąpiła w głośnej „Córce” Maggie Gyllenhaal i bierze udział w promocji filmu z innymi gwiazdami, a niedawno dostała główną rolę w serialu HBO. Czyżby coś ruszyło?

I to z mojego miasta :]. Ależ jestem z tego dumny :p
!!!KIELCE!!!

Nie wiedziałam o niej.Wczoraj chłopak mi o niej powiedział podczas ogladania Gwiazdy Rocka.Byłam zdziwiona bo dosyc ze z Polski to jeszcze z mojego miasta KIELCE!

A zobaczcie tylko na jej miejsce urodzenia!! MOJE MIASTO KIELCE!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones