Armie Hammer 

Armand Douglas Hammer

8,0
21 217 ocen gry aktorskiej
Armie Hammer
Urodził się w Los Angeles (Kalifornia, USA). Do siódmego roku życia mieszkał w Highland Park, dzielnicy Dallas w Teksasie, a następnie przeprowadził się na Kajmany. Ukończył Akademię Faulknera, Grace Christian Academy w Kajmanach, a później udał się do Los Angeles Baptist High School w San Fernando Valley. Rzucił szkołę w jedenastej klasie, aby realizować karierę aktorską. Podjął w tym celu kursy na uczelni w Pasadena City College.

Armie Hammer karierę rozpoczął od gościnnych występów w serialach telewizyjnych, takich jak: "Weronika Mars", "Plotkara" czy "Żniwiarz". Następnie pojawił się w dramacie biograficznym "Billy: The Early Years" o amerykańskim ewangeliście Billym Grahamie.

Największą sławę przyniosła mu jednak rola braci Winklevoss w filmie Davida Finchera - "The Social Network". Kolejnym projektem Hammera był występ w filmie Clinta Eastwooda pt. "J. Edgar". W 2012 roku zagrał księcia Alcotta w nowej wersji "Królewny Śnieżki".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 sierpnia 1986

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 196 cm

żona Elizabeth Chambers (od 20.05.2010), 2 dzieci: córka Harper Grace (ur. 01.12.2014) i syn Ford Douglas Armand (ur. 15.01.2017)
Ma młodszego brata.
Był brany pod uwagę do roli Clarka Kenta w filmie "Człowiek ze stali". Ostatecznie angaż otrzymał  Henry Cavill.
Był brany pod uwagę do roli Finnicka Odaira w filmie "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia". Angaż otrzymał Sam Claflin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych