Paweł Edelman 

7,7
3 479 ocen zdjęć
Paweł Edelman
Paweł Edelman ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Jest laureatem wielu nagród, między innymi został uhonorowany już za swój debiutancki film dokumentalny 'Kopalnia Wujek' oraz za pierwszy film fabularny 'Kroll' w reżyserii Władysława Pasikowskiego, za zdjęcia do którego otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Edelman współpracował także z innymi znanymi reżyserami, między innymi z Wojciechem Marczewskim, Jerzym Stuhrem i Januszem Zaorskim. Ponadto pracował również z tak wybitnymi reżyserami jak Andrzej Wajda i Roman Polański
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 czerwca 1958

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

Orzeł
Zdobył 3 nagrody Orzeł, 6 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończył Filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wydział Operatorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi - w roku 1990.
Jest członkiem PSC (Polish Society of Cinematographers), elitarnego stowarzyszenia twórców zdjęć filmowych. Dołączyć do niego, można tylko poprzez specjalne zaproszenie.
W roku 1997 otrzymał nagrodę dla najlepszego operatora na VIII Ogólnopolskim i Międzynarodowym Festiwalu Filmu Reklamowego i Reklamy "Crackfilm" w Krakowie za film "Dziewczyna" reklamujący opony Kormoran ze Stomilu Olsztyn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych