Paweł Wilczak

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7492/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":5498,"rate":7.694616224081484,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/7492/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":94,"rate":7.202127659574468,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/7492/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":50,"rate":7.12,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/7492/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,7
5 498 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paweł Wilczak
  • ... bo jako jeden z nielicznych stara się mimo miernego scenariusza grać i stwarza przyzwoite role. Nawet postaci podobne do siebie charakterem gra nieco inaczej Chwali mu się to, serio. Tylko szkoda, że nie ma możliwości częściej błyskać talentem, z racji braku ciekawych propozycji. Ale to akurat problem większości polskich aktorów.

    No cóż, nie ich wina.

  • Metropholis Zgadzam się całkowicie. Jeden z bardziej interesujących polskich aktorów. Umie zagrać wszystko, i tak jak piszesz, tworzy rolę, czyli wnosi do niej coś więcej niż tylko to co w scenariuszu. Przykłady to, jak napisałeś Ekstradycja, Wesele, nawet seriale, jak Sfora, Kasia i Tomek czy ten z Pazurą (zapomniałem tytułu). Bardzo niewykorzystany polski aktor, który, mam wrażenie, został zagłuszony przez żałosne gwiazdeczki, pseudoaktorzyny czy też masę aktorów znacznie słabszych, ale o dziwo mających większe przebicie.

  • chemas Wiele polskich aktorów ma z tym problem. Maja talent, ale nie maja w czym grać, więc chwytaja co im w ręce wpadnie. Nie mam pretensji, bo to w końcu tez zawód a utrzymac się jakoś muszą. Do tej pory pamietam ten straszny okres żałosnych komedii w polskim kinie jeszcze pare lat temu. Kot, Frycz, Wilczak, Stuhr, Więckiewicz...

  • Metropholis Niestety.

  • chemas Pokładam duże nadzieje w filmach, jakie ostatnio u nas powstały i pokazały, że mamy potencjał, np. Róża, W ciemności, Ida, Chce się żyć, Bogowie czy nawet Miasto 44, które pokazało, że jęsli tylko mamy środki i reżysera, który umie je wykorzystac, nasze kino tez może byc widowiskowe. Kasowy sukces Bogów pokazał, ze Polacy chca dobrych filmów swoich. Także w tym widze przyszłośc :)