Peter Cushing

Peter Wilton Cushing

8,1
4 667 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Cushing

Pierwszy raz zetknęłam się z tym aktorem pare lat temu przy okazji oglądania (oczywiście) "Gwiezdnych wojen". Potem, jako że kojarzył mi się na początku tylko z tym filmem, obejrzałam kilka horrorów Hammera, w których grał ze swoim najlepszym przyjacielem Christopherem Lee (razem tworzyli wspaniały duet!). Peter był świetnym aktorem z interesującym akcentem, był takim "typowym" angielskim gentelmanem... Mam do niego spory sentyment!

użytkownik usunięty
Lady_Agatha_Kuruvar

Peter Cushing szukał szczęścia w Hollywood. Gdy mu się to nie udało, wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie stał się jedną z ikon filmu grozy. I bardzo dobrze. Kto wie, czy w USA jego talent nie zostałby rozmieniony na drobne w przeciętnych komediach romantycznych. A tak - mamy gwiazdę kina grozy! Brawo, Peter!

Lady_Agatha_Kuruvar

Najlepszy Van Helsing - głównie z tej kreacji go zapamiętałam. Nawet jeśli grał w kilku kiczowatych filmach, to i tak miło się go oglądało na ekranie. Niesamowity aktor, ode mnie ma 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones