Ray Stevenson I

George Raymond Stevenson

7,4
10 526 ocen gry aktorskiej
Ray Stevenson I
Urodził się w Lisburn (Irlandia Północna, Wielka Brytania). Ma celtyckie korzenie, aczkolwiek wychowywał się w Newcastle (Anglia, Wielka Brytania). Ojciec był pilotem sił powietrznych. Matka jest Irlandką. Ray ma dwóch braci - starszego i młodszego.
Bakcyla aktorskiego złapał podczas wizyty w Newcastle Odeon na "Saturday Morning Picture Show". Marzenia by zostać aktorem odłożył jednak na jakiś czas i zajął się projektowaniem wnętrz. Do podjęcia studiów aktorskich zainspirowała go rola Johna Malkovicha w sztuce "Burn This" w teatrze Plymouth mieszczącym się w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). W wieku 27 lat zaczął się uczyć swojego nowego fachu w szkole teatralnej Bristol Old Vic (Anglia, Wielka Brytania).
W 1997 r. poślubił aktorkę Ruth Gemmell, którą poznał na planie "Band of Gold"emitowanego na Granada TV. Oboje grali też później małżeństwo w serialu "Peak Practice". Para rozwiodła się w 2005 r.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 maja 1964

miejsce urodzenia: Lisburn, Irlandia Północna, Wielka Brytania

wzrost: 193 cm

żona Ruth Gemmell (1997 - 2005, rozwód)
Ukończył szkołę projektowania i pracował jako projektant wnętrz w fimie architektonicznej. W wieku 27 lat rzucił ją jednak by zostać aktorem.
W 1993 roku ukończył Bristol Old Vic Theatre School w Bristolu (Anglia, Wielka Brytania).
Ze związku z Elisabettą Caraccia ma dwóch synów: Sebastiano Dereka (ur. 24.12.2007) i Leonardo George'a (ur. 11.04.2011).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych