Ray Stevenson I

George Raymond Stevenson

7,5
13 460 ocen gry aktorskiej
Ray Stevenson I
Urodził się w Lisburn (Irlandia Północna, Wielka Brytania). Ma celtyckie korzenie, aczkolwiek wychowywał się w Newcastle (Anglia, Wielka Brytania). Ojciec był pilotem sił powietrznych. Matka jest Irlandką. Ray ma dwóch braci - starszego i młodszego.
Bakcyla aktorskiego złapał podczas wizyty w Newcastle Odeon na "Saturday Morning Picture Show". Marzenia by zostać aktorem odłożył jednak na jakiś czas i zajął się projektowaniem wnętrz. Do podjęcia studiów aktorskich zainspirowała go rola Johna Malkovicha w sztuce "Burn This" w teatrze Plymouth mieszczącym się w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). W wieku 27 lat zaczął się uczyć swojego nowego fachu w szkole teatralnej Bristol Old Vic (Anglia, Wielka Brytania).
W 1997 r. poślubił aktorkę Ruth Gemmell, którą poznał na planie "Band of Gold"emitowanego na Granada TV. Oboje grali też później małżeństwo w serialu "Peak Practice". Para rozwiodła się w 2005 r.
więcej

dane personalne:

data urodzenia: 25 maja 1964

data śmierci: 21 maja 2023

miejsce urodzenia: Lisburn, Irlandia Północna, Wielka Brytania

wzrost: 191 cm

żona Ruth Gemmell (11.1997 - 2005, rozwód)
Ukończył szkołę projektowania i pracował jako projektant wnętrz w fimie architektonicznej. W wieku 27 lat rzucił ją jednak by zostać aktorem.
W 1993 roku ukończył Bristol Old Vic Theatre School w Bristolu (Anglia, Wielka Brytania).
Ze związku z Elisabettą Caraccia ma dwóch synów: Sebastiano Dereka (ur. 24.12.2007) i Leonardo George'a (ur. 11.04.2011).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Właśnie obejrzałem Punishera...nie wiem jakim cudem dopiero teraz, bo jestem fanem Marvela. Może omijałem bo nie sądziłem, że film z 2008 roku może być dobry, że może być gorszy niż serial itd. Film zacny, świetna rola Raya, jestem pod wrażeniem jak świetnie wpasował się w tę rolę. Jego Punisher jest inny niż JB. I tak...

więcej

Żegnaj, niezapomniany Tytusie Pullo, Dagonecie. Dziękujemy. R.l.P.

Ode mnie Ray Stevenson dostaje 8/10 już tylko za rolę Tytusa Pullo w Rzymie, którą zagrał fenomenalnie.
Kto widział, choć jeden odcinek Rzymu ten wie!!!

Isaaka Sirko zagral fenomnalnie i choc ten przedwczesnie wg mnie umiera to jako fan serialu z cala stanowczoscia stwierdzam, ze zadna postac nie wywarla na mnie tak pozytywnego wplywu jak wlasnie Isaak grany przez Stevensona. za wcczesnie go usmiercili. w tej postaci bylo jeszcze tyle potencjalu a oni to zmarnowali -...

więcej

Szkoda, że nie jest obecnie w pełni doceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones