Rebecca Mader 

Rebecca Leigh Mader

7,2
1 897 ocen gry aktorskiej
Rebecca Mader
Rebecca Leigh Mader przyszła na świat 24 kwietnia 1977 roku w angielskim Cambridge. Jest niemieckiego pochodzenia. Po ukończeniu liceum, zakończyła edukacje i poszła pracować w supermarkecie. Niedługo potem zajęła drugie miejsce w konkursie piękności, sponsorowanym przez lokalną gazetę. Za to osiągnięcie otrzymała możliwość współpracy z agencją modelek Ford Modeling Agency. Wkrótce występowała w reklamach dla firm takich jak: for L'Oréal, Colgate i Wella Hair. Jako modelka brała udział w licznych sesjach zdjęciowych w Londynie, Mediolanie, Hongkongu, Sydney i Hamburgu. Następnie przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie kontynuowała karierę modelki i zaczęła brać udział w przesłuchaniach do ról w serialach telewizyjnych. Tam poznała Josepha Arongino, za którego wyszła w 2003 roku.

Początkowo występowała gościnnie w produkcjach: "Wszystkie moje dzieci" czy "Prawo i bezprawie", a na początku 2006 roku otrzymała główną rolę w serialu "Justice". Po zakończeniu produkcji, porzuciła karierę modelki, aby skupić się na aktorstwie. Następnie została zaangażowana do produkcji z gwiazdorską obsadą - "Diabeł ubiera się u Prady", gdzie partnerowała Meryl Streep i Anne Hathaway.

Na początku 2007 roku udała się na przesłuchanie do bijącego rekordy popularności "Zagubieni", gdzie została powierzona jej rola Charlotte Lewis. Początkowo twórcy produkcji poszukiwali aktorki amerykańskiego pochodzenia, jednak Rebecca zrobiła na nich takie wrażenie, że zdecydowali się zmienić scenariusz, aby ją zaangażować. Na okres trwania zdjęć, musiała przeprowadzić się na Hawaje. Wkrótce potem rozwiodła się ze swoim mężem.

W 2009 roku została uhonorowana nominacją do nagrody Golden Nymph, w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Po zakończeniu pracy na planie "Zagubionych" wystąpiła w kilku niezależnych filmach jak: "Człowiek, który gapił się na kozy", "Wielki wybuch" czy "Iron Man 3". W 2013 brała udział w przesłuchaniu do roli Cersei Lannister w serialu "Gra o tron", jednak angaż otrzymała Lena Headey. Wkrótce dołączyła do obsady produkcji "Dawno, dawno temu", gdzie wcieliła się w postać Zeleny. Na okres trwania zdjęć przeniosła się do Kanady. Niedługo po premierze trzeciej serii produkcji, aktorka zaręczyła się z producentem filmowym, Marcusem Kaynem. Podczas pracy na planie, wykonała dwa utwory muzyczne - "Wicked Always Wins" i "A Happy Beginning", które zostały wykorzystane w szóstej serii produkcji.

W 2014 roku została wyróżniona przez magazyn Maxim w kategorii "Hot 100", w którym zajęła 92 miejsce, a następnie napisała scenariusz do odcinka serialu telewizyjnego "Friends in Therapy". W 2016 roku wzięła ślub ze swoim narzeczonym, z którym ma syna. Wkrótce po wybuchu epidemii COVID-19 wraz ze znajomym, Seanem Maguirem stworzyła serial na Youtube, zatytułowany "At Home with Sean and Bex".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 kwietnia 1977

miejsce urodzenia: Cambridge, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

nagrody: nagrodę

dwukrotnie zamężna: 1. Joseph Arongino (05.04.2003 - 2008, rozwód); 2. Marcus Kayne (od 26.11.2016), 2 dzieci: syn Milo (ur. 2019) i córka Bailey (ur. 02.09.2021)
Występowała w reklamach L'Oreal, Welli.
Była brana pod uwagę do roli Tawny w filmie "Knife Fight". Angaż otrzymała Brooke Newton.
W 2013 brała udział w przesłuchaniu do roli Cersei Lannister w serialu "Gra o tron", jednak angaż otrzymała Lena Headey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy ktos wie moze czy nagrala jakiegos audiobooka, sluchowisko czy cos? jak mowi z brytyjskim akcentem to sie nogi uginaja! :) szczegolnie w once upon. normalne rewela!

Szkoda jej w Zagubionych, miala fajna role.

do swojego potencjału. Szkoda, że widuje się ją czasem w kinie klasy "B".

Grała Victorię w serialu " Zwykła/niezwykła rodzinka" 2010/2011

Widziałem ją tylko w Lost i wypadła fajnie, stworzyła dobry duet z Faradayem. Trzeba będzie coś z nią jeszcze obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones