Rene Russo I

Rene Marie Russo

7,6
15 389 ocen gry aktorskiej
Rene Russo I
Dzieciństwo Rene Russo nie należało do najszczęśliwszych. Kiedy miała 2 lata jej rodzice się rozwiedli i od tej poru przyszłą aktorkę i jej siostrę wychowywała matka. Kiedy Rene skończyła 10 lat lekarze stwierdzili u niej poważną wadę kręgosłupa i przez kilka następnych lat musiała się poruszać w specjalnym gorsecie. Ze względu na ciężką sytuację finansową w rodzinie jeszcze w szkole średniej Russo podjęła pracę jako bileterka w kinie. Nie została w niej jednak długo. Wielokrotnie zmieniała pracę, aż w końcu osiadła na dłużej na stanowisku inspektora w fabryce produkującej okulary. Być może pracowałaby tam do dzisiaj gdyby nie przypadek. Łowca talentów John Crosby zobaczył ją kiedyś na ulicy wracającą z koncertu Rolling Stones'ów i stwierdził, że była to najpiękniejsza dziewczyna jaką kiedykolwiek widział. Zorganizował jej pierwszą sesję zdjęciową i angaż do lukratywnej Ford Modeling Agency. Tam w bardzo krótkim czasie Rene stała się jedną z najczęściej angażowanych modelek. Pensja Russo była na tyle wysoka, iż kupiła dwa domy, jeden dla matki i siostry a drugi dla siebie. Po jakimś czasie artystka stwierdziła, że pragnie od życia czegoś więcej niż tylko pozowania i zdecydowała się spróbować swoich sił w aktorstwie. Po krótkim angażu w telewizji ABC Russo zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Pierwsza liga". Rola ta przeszła bez echa, ale już następna w "Zabójczej broni 3" uczyniła z niej gwiazdę. Do dnia dzisiejszego Rene Russo wystąpiła u boku takich gwiazd jak: Mel Gibson, Clint Eastwood, czy Kevin Costner i a prawie każdy film z jej udziałem jest wielkim sukcesem kasowym.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lutego 1954

miejsce urodzenia: Burbank, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Dan Gilroy (od 14.03.1992), córka Rose (ur. 1993)
W 1994 roku wystąpiła w wideoklipie Briana Setzer Orchestra "Lady Luck".
Miała zagrać w filmie "Batman Forever" jako dr Chase Meridian, jednak gdy Michael Keaton został zastąpiony Valem Kilmerem, producenci stwierdzili, że będzie dla niego za stara. Rolę ostatecznie przyznano Nicole Kidman.
Była jedną z pierwszych aktorek rozpatrywanych do roli Lynn Bracken w filmie "Tajemnice Los Angeles". Ostatecznie w tę postać wcieliła się Kim Basinger.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych