Rene Russo I

Rene Marie Russo

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":14275,"rate":7.577443082311734,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":10,"rate":7.5,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":19,"name":"archivalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"materiały archiwalne"},"ranking":{"name":"personPage.toproles.ranking.proffesion.19","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/archivalMaterials"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"materiałów archiwalnych"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,6
14 275 ocen gry aktorskiej
Rene Russo I
Dzieciństwo Rene Russo nie należało do najszczęśliwszych. Kiedy miała 2 lata jej rodzice się rozwiedli i od tej poru przyszłą aktorkę i jej siostrę wychowywała matka. Kiedy Rene skończyła 10 lat lekarze stwierdzili u niej poważną wadę kręgosłupa i przez kilka następnych lat musiała się poruszać w specjalnym gorsecie. Ze względu na ciężką sytuację finansową w rodzinie jeszcze w szkole średniej Russo podjęła pracę jako bileterka w kinie. Nie została w niej jednak długo. Wielokrotnie zmieniała pracę, aż w końcu osiadła na dłużej na stanowisku inspektora w fabryce produkującej okulary. Być może pracowałaby tam do dzisiaj gdyby nie przypadek. Łowca talentów John Crosby zobaczył ją kiedyś na ulicy wracającą z koncertu Rolling Stones'ów i stwierdził, że była to najpiękniejsza dziewczyna jaką kiedykolwiek widział. Zorganizował jej pierwszą sesję zdjęciową i angaż do lukratywnej Ford Modeling Agency. Tam w bardzo krótkim czasie Rene stała się jedną z najczęściej angażowanych modelek. Pensja Russo była na tyle wysoka, iż kupiła dwa domy, jeden dla matki i siostry a drugi dla siebie. Po jakimś czasie artystka stwierdziła, że pragnie od życia czegoś więcej niż tylko pozowania i zdecydowała się spróbować swoich sił w aktorstwie. Po krótkim angażu w telewizji ABC Russo zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Pierwsza liga". Rola ta przeszła bez echa, ale już następna w "Zabójczej broni 3" uczyniła z niej gwiazdę. Do dnia dzisiejszego Rene Russo wystąpiła u boku takich gwiazd jak: Mel Gibson, Clint Eastwood, czy Kevin Costner i a prawie każdy film z jej udziałem jest wielkim sukcesem kasowym.


Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lutego 1954

miejsce urodzenia: Burbank, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Dan Gilroy (od 14.03.1992), córka Rose (ur. 1993)
W 1994 roku wystąpiła w wideoklipie Briana Setzer Orchestra "Lady Luck".
Miała zagrać w filmie "Batman Forever" jako dr Chase Meridian, jednak gdy Michael Keaton został zastąpiony Valem Kilmerem, producenci stwierdzili, że będzie dla niego za stara. Rolę ostatecznie przyznano Nicole Kidman.
Była jedną z pierwszych aktorek rozpatrywanych do roli Lynn Bracken w filmie "Tajemnice Los Angeles". Ostatecznie w tę postać wcieliła się Kim Basinger.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych