Rhona Mitra 

Rhona Natasha Mitra

7,0
5 163 oceny gry aktorskiej
Rhona Mitra
Rhona Mitra jest córką chirurga kosmetycznego - Anthonego oraz Nory Mitry. Swą oryginalną urodę zawdzięcza pochodzeniu rodziców, ojca pół - Indianina, pół - Anglika i matki - Irlandki. Ma starszego i młodszego brata. W 1984 roku gdy Rhona miała osiem lat jej rodzice rozwiedli się a ona została wysłana do szkoły z internatem. Spędziła kilka lat w dwóch różnych szkołach, w tym w szkole dla dziewcząt Roedean w Brighton w hrabstwie East Sussex.
Jako modelka, w latach 1997-1998 wcielała się w postać Lary Croft. Po raz pierwszy Mitra pojawiła się na ekranie w 1995 roku w serialu "Ghoustbusters East Finchley". Wkrótce wystąpiła także w filmach takich jak: "Monk Dawson" i "Beowulf - pogromca ciemności". Póżniej, przez jeden sezon grała w serialu "Ich pięcioro". W 2000 roku zagrała małą lecz kluczową rolę w filmie "Człowiek widmo" z Kevinem Baconem. Jedną z pierwszych, ważnych dla jej kariery ról była rola w "Autostradzie grozy" z 2003 roku. Następnymi znaczącymi produkcjami w jej dorobku zawodowym były filmy takie jak: "Zew krwi", "Doomsday" oraz "Underworld: Bunt Lykanów".
Rhona próbowała swych sił także jako piosenkarka. Wydała dwa albumy: "Come Alive" (1998) oraz "Female Icon" (1999). Producentem obydwu płyt był Dave Stewart.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 sierpnia 1976

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

Była brana pod uwagę do roli Seliny Kyle w filmie "Mroczny Rycerz Powstaje". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
Była jedną z kandydatek do roli Roxie Hart w filmie "Chicago". Angaż ostatecznie otrzymała Renee Zellweger
Rozważano ją do roli Selene w "Underworld". Angaż otrzymała Kate Beckinsale.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych