[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6664/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3266,"rate":7.278015921616657,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6664/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":68,"rate":7.147058823529412,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
3 266 ocen gry aktorskiej
Saïd Taghmaoui
Urodzony 19 lipca 1973 roku w Villepinte na przedmieściu Paryża, aktor i scenarzysta pochodzenia marokańskiego. Francuski aktor Saïd Taghmaoui stał się znany polskiej publiczności, mogliśmy oglądać go u boku Kate Winslet w dramacie "W stronę Marrakeszu" Gilliesa Mackinnona jako młody kuglarz Bilal. Wcześniej debiutował jako aktor i współscenarzysta w głośnym dramacie Mathieu Kassovitza "Nienawiść", produkcji francuskiej, pokazującej życie młodzieży w paryskiej enklawie północnoafrykańskich emigrantów, która przyniosła mu nominację do statuetki Cezara. A za rolę Dib'a w filmie "Ali Zaoua. Książę ulicy" odebrał nagrodę Art of Film Award of Mannheim-Heidelberg.

Był akrobatą. Zanim rozpoczął karierę aktora w muzycznych wideoklipach, próbował swoich sił w profesjonalnym boksie. Grywał w filmach krótkometrażowych, filmach telewizyjnych, zanim pojawił się na dużym ekranie. Z powodzeniem występował w różnych projektach we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Maroku - kraju, z którego się wywodzi. Tagmaoui wystąpił ponadto w filmach: "Onorevoli detenuti", "Ogrody Edenu", "Złoto pustyni", "Podwójny blef", "Prawdziwe oblicze Charliego", "Hidalgo - Ocean ognia", "Skok życia".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 lipca 1973

miejsce urodzenia: Villepinte, Francja

wzrost: 173 cm

Zanim został aktorem, był mistrzem w boksie.
Biegle posługuje się czterema językami: francuskim, arabskim, angielskim i włoskim.
Ma siedmioro rodzeństwa: trzy siostry i czterech braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych