Saïd Taghmaoui 

7,2
4 876 ocen gry aktorskiej
Saïd Taghmaoui
Urodzony 19 lipca 1973 roku w Villepinte na przedmieściu Paryża, aktor i scenarzysta pochodzenia marokańskiego. Francuski aktor Saïd Taghmaoui stał się znany polskiej publiczności, mogliśmy oglądać go u boku Kate Winslet w dramacie "W stronę Marrakeszu" Gilliesa Mackinnona jako młody kuglarz Bilal. Wcześniej debiutował jako aktor i współscenarzysta w głośnym dramacie Mathieu Kassovitza "Nienawiść", produkcji francuskiej, pokazującej życie młodzieży w paryskiej enklawie północnoafrykańskich emigrantów, która przyniosła mu nominację do statuetki Cezara. A za rolę Dib'a w filmie "Ali Zaoua. Książę ulicy" odebrał nagrodę Art of Film Award of Mannheim-Heidelberg.

Był akrobatą. Zanim rozpoczął karierę aktora w muzycznych wideoklipach, próbował swoich sił w profesjonalnym boksie. Grywał w filmach krótkometrażowych, filmach telewizyjnych, zanim pojawił się na dużym ekranie. Z powodzeniem występował w różnych projektach we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Maroku - kraju, z którego się wywodzi. Tagmaoui wystąpił ponadto w filmach: "Onorevoli detenuti", "Ogrody Edenu", "Złoto pustyni", "Podwójny blef", "Prawdziwe oblicze Charliego", "Hidalgo - Ocean ognia", "Skok życia".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 lipca 1973

miejsce urodzenia: Villepinte, Francja

wzrost: 173 cm

Zanim został aktorem, był mistrzem w boksie.
Biegle posługuje się czterema językami: francuskim, arabskim, angielskim i włoskim.
Ma siedmioro rodzeństwa: trzy siostry i czterech braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

http://www.youtube.com/watch?v=2FAKe9Bn9d8 sami sprawdzcie, czy to nie on sie czasami przewija miedzy 3:58 a 4:30 minuta?

dobry aktor

podobny do Mido Hamada, jak oglądałam "Homeland" to byłam pewna że to Mido grał w "Strike back"

Mało jest filmów z jego udziałem, przynajmniej tych, które łatwo można gdzieś znaleźć i obejrzeć. Szkoda, bo dobry aktor, a role same drugoplanowe. Fajnie byłoby go zobaczyć jako głównego bohatera, ale teraz z kolei nie rzucają się na niego media i w ogóle, a gdyby stał się popularniejszy wsadzaliby go w każdy program...

więcej

... a, nawet bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones