Sela Ward 

Sela Ann Ward

6,9
5 225 ocen gry aktorskiej
Sela Ward
Amerykańska aktorka filmowa Sela Ann Ward, córka państwa Granberry'ego Hollanda i Annie Kate Word'ów, przyszła na świat 11 lipca 1956 roku w Meridian, w stanie Missisipi. Jej imię "Sela" pochodzi z Biblii ("Alleluja!... Sela"). W 1977 roku ukończyła University of Alabama. Była cheerleaderką dla zespołu piłkarskiego Crimson Tide. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła pracę jako modelka. W kinie debiutowała w wieku 27 lat w komedii Blake'a Edwardsa "Mężczyzna, który kochał kobiety".

Wybierała role filmowe bardzo różne; od uwodzicielki, która bez skrupułów odbija męża najbliższej przyjaciółce w komedii "Raz jeszcze" Franka Perry'ego, córkę pułkownika w westernie z przymrużeniem oka "Kowbojska rapsodia" Hugha Wilsona z Tomem Berengerem, po ambitną kobietę biznesu w filmie "Nic ich nie łączy" Garry'ego Marshalla z Tomem Hanksem. Po dziesięciu latach od debiutu zyskała w końcu uznanie wśród krytyków kinowych dzięki filmowi "Ścigany" Andrew Davisa, gdzie zagrała żonę chirurga z Chicago, w którego zagrał Harrison Ford. Nieco później otrzymała rolę Billie Auster w dramacie "Klub 54" Marka Christophera o najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym w latach 70. nocnym klubie w USA. W muzycznym filmie "Dirty Dancing 2" Guy'a Ferlanda wcieliła się w postać doświadczonej tancerki, matki głównej bohaterki.

Na małym ekranie pojawiła się w jednym z odcinków serialu ABC "Hotel" jako Isabel Atwood i w roli Lynette Pierce w serialu NBC "Prawnicy z Miasta Aniołów". Zagrała jedną z tytułowych bohaterek telefilmu "Druhny". Serialowa postać Theodory 'Teddy" Reed Margolis Falconer Sorenson w serialu "Siostry" przyniosła jej w 1994 roku nagrodę Emmy. Była tytułową bohaterką w teledramacie "Almost Golden: The Jessica Savitch Story", a za tę kreację odebrała nagrodę CableACE. Natomiast za rolę Eli Sammler w serialu "Once and Again"otrzymała Złoty Glob, Emmy i Q Award.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lipca 1956

miejsce urodzenia: Meridian, Missisipi, USA

wzrost: 171 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 2 inne nagrody oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Howard Elliot Sherman (od 23.05.1992), 2 dzieci: Anabella (ur. 1988), Austin (ur. 1994)
Wystąpiła w teledysku Muppetów do "She Drives Me Crazy".
Była zaręczona z Peterem Wellerem.
Brano ją pod uwagę do roli Megan Donner w serialu "Kryminalne zagadki Miami", ale odrzuciła propozycję. Ostatecznie zatrudniono Kim Delaney.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

j.w

Nie wydaje się Wam?

Mam pytanie w ilu odcinkach Doktora House`a wystąpiła Sela Ward? bo nie ma tego rozpisanego ale ogladając serial kilka lat temu pamiętam że strasznie lubiłem jej postać.

... żoną Forda w "Ściganym" Piękna, dystyngowana Kobieta. Dziwne, że nie zrobiła większej kariery.

Nie do uwierzenia. Ta piękna kobieta kończy dzisiaj 50 lat! Troche mnie przytkało...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones