[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1023,"rate":6.478983382209188,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":100,"rate":6.65,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":38,"rate":7.921052631578948,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":9,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,5
1 023 oceny gry aktorskiej
Szymon Majewski
Szymon Majewski przyszedł na świat 1 czerwca 1967 roku w stolicy Polski. Przez 15 lat pracował w Radiu ZET. Najpierw brał udział w audycji Grupa Szczepana, potem prowadził program Sponton. Był także współpracownikiem Canal+ i TVP - prowadził Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi oraz Szymon mówi Show. Występował w talk show Wieczór z Alicją, gdzie dał się poznać jako autor równie pomysłowych, co absurdalnych wynalazków. W telewizji TVN był prezenterem programu Mamy Cię!, a od września prowadzi nowy program satyryczny Szymon Majewski Show w tej samej stacji. Pisze również felietony w czasopiśmie dla mężczyzn Playboy.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 czerwca 1967

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 191 cm

nagrody: 3 nagrody

żona Magda Majewska, 2 dzieci: Zofia i Antoni
Jego zawód wyuczony to technik autoklawów medycznych (urządzeń do sterylizacji narzędzi chirurgicznych).
W 2003 roku wystąpił w teledysku zespołu T.Love "Luźny Yanek".
Jest autorem biograficznej książki "SHOWman, czyli spowiedź świra", opowiadającej o jego przeżyciach z dzieciństwa i nie tylko. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych