Tara Donna Reid

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2650/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":5219,"rate":6.528070511592259,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2650/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":45,"rate":7.111111111111111,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/2650/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":7.4,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
6,5
5 219 ocen gry aktorskiej
Tara Reid
Swoją karierę rozpoczęła w wieku sześciu lat od udziału w teleturnieju dla dzieci "Child's Play", produkowanego przez amerykańską stację telewizyjną CBS. Później rodzice zapisali ją do szkoły aktorskiej dla dzieci w Nowym Jorku, gdzie wraz z nią uczyli się m.in. Sarah Michelle Gellar i Macaulay Culkin. Stamtąd trafiła do telewizji. Początkowo grała w reklamówkach (m.in. kredek), później trafiła do seriali "Saved By The Bell: The New Class" i "Dni naszego życia" (kręconego od 1965 roku do dzisiaj).

Dla jej kariery filmowej przełomową okazała się rola młodej, rozkapryszonej żony milionera w filmie braci Coen "Big Lebowski". Później był obraz "W kręgu ognia", gdzie zagrała sympatyczną hippiskę, Jennifer. Zupełnie z innej strony, jako niewinna i wrażliwa dziewczyna, bałamucona przez cynicznego uwodziciela, pokazała się widzom w "Szkole uwodzenia" u boku Ryana Phillippe'a. Ekranową nieśmiertelność przyniosła jej rola ukochanej jednego z czwórki przyjaciół chcących utracić dziewictwo w "American Pie". Jako Vicky Lathum wystąpiła również w sequelu tej popularnej komedii młodzieżowej. Podobną rolą Tara Reid błysnęła w "Josie i kociaki", gdzie zagrała zwariowaną perkusistkę. Jej epizody w "Gościach w Ameryce" i "Doktorze T i kobietach" Roberta Altmana przeszły bez echa.

W kolejnych latach Reid pojawiała się w niskobudżetowych produkcjach, takich jak "Kruk 4", "Split 7-10", "Dziwne przypadki" czy "Dzień wagarowicza". W 2012 wróciła do postaci Vicky w komedii "American Pie: Zjazd absolwentów". Rok później zagrała April w 1. części z cyklu "Rekinado". W tę bohaterkę wcielała się potem w "Rekinado 2: Drugie ugryzienie", "Rekinado 3: O rybia płetwa", "Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą" czy "Ostatnie Rekinado: Ząb czasu". 

Jej brat Tommy także pracuje w przemyśle rozrywkowym, jest właścicielem firmy produkcyjnej. W 1999 Tara wystąpiła w teledysku grupy Buckcherry.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 listopada 1975

miejsce urodzenia: Wyckoff, New Jersey, USA

wzrost: 165 cm

Jej rodzeństwem są: Tommy, Patrick i Colleen.
Ubiegała się o rolę Mary Jane w "Spider-Man", którą ostatecznie dostała Kirsten Dunst.
Do 2001 roku była zaręczona z Carson'em Daly.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych