Tom Welling 

Thomas Joseph Welling

7,3
3 224 oceny gry aktorskiej
Tom Welling
Thomas John Patrick Welling urodził się 26 kwietnia 1977r. w West Point, w stanie Nowy Jork, w USA. Większość swojego dzieciństwa spędził jednak w Wisconsin, Delaware i Michigan. Aktor ma dwie starsze siostry i jednego młodszego brata. Jego ojciec pracował w General Motors, natomiast matka była gospodynią domową. Tom w szkole uchodził bardziej za sportowca niż aktora. Mimo, że grał w przedstawieniach szkolnych, nie dawało mu to takiej satysfakcji, jak uprawianie sportu, np.: koszykówki czy piłki nożnej. W 1995r., gdy skończył szkołę średnią w Okemos, postanowił nie kontynuować nauki w College'u, lecz zająć się pracą w budownictwie.
Kiedy wiosną 1998r. Tom wraz z kumplami byli na wakacjach w Nantucket, dwudziestojednoletniemu wówczas Welling'owi pewien fotograf zrobił "zbliżenie". Jak się później okazało mężczyzna pracował dla agencji "Abercrombie and Fitch", a aktorowi z miejsca zaproponowano kontrakt. Tom potrzebował trochę czasu, by przemyśleć całą tą dziwną sytuację i kiedy wreszcie się zdecydował, pojechał do Lake Geogre New York, by tam zacząć karierę, jako model! Przeprowadził się z (domu rodzinnego w) Michigan, na Manhattan, gdzie pracował przez następne dwa lata. Chętnie również pozował i bywał na pokazach mody w Europie. W czasie tych szalonych lat ciąłych podróży, spotkał swoją ukochaną (obecną żonę) - Jamie White.
W styczniu 2000, Tom postanowił przeprowadzić się do L.A. i spróbować swoich sił, jako aktor. Na początek grywał w reklamówkach, m.in.: Verizon i TJMaxx, jednak z pomocą CAA agencji młodych talentów dostał rolę Rob'a Meltzer'a - nauczyciela karate, w serialu "Judging Amy". Ekipa producentów była zachwycona jego umiejętnościami gry aktorskiej.
W połowie 2001r. zaliczył jeszcze występy gościnne w serialach "Special Unit 2" i "Undecleared", aż w końcu otrzymał główną rolę, młodego Clark'a Kent'a w serialu "Smallville". Nie mógł uwierzyć we własne szczęście, kiedy jego agent zadzwonił do niego i powiedział, że dostał tę rolę. Był na tyle zszokowany i zadowolony, że przez jakiś czas na drodze, gdzie wcześniej zatrzymał się samochodem krzyczał... darł się... cieszył!
Tom i Jamie związali się węzłem małżeńskim w lipcu 2002r., a ich świadkami byli: Kristen Kreuk i Michael Rosenbaum.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1977

miejsce urodzenia: Putnam Valley, Nowy Jork, USA

wzrost: 190 cm

Teen Choice
Zdobył 2 nagrody Teen Choice, 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Jamie White (05.07.2002 - 22.11.2015, rozwód); 2. Jessica Rose Lee (od 30.11.2019), 2 synów: Thomson Wylde (ur. 05.01.2019) i Rocklin Von (ur. 2021)
Dwa razy odrzucił rolę młodego Supermana w serialu "Tajemnice Smallville", by w końcu za trzecim razem ją przyjąć.
Zostały uznany przez magazyn "People" za Odkrycie Roku 2001!
Ma dwie starsze siostry i młodszego brata, Marka Wellinga, który również jest aktorem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tom Welling gra także w Lucifer :)

Kiedy wreszcie zrobią film "Superman" z nim w roli głównej, czy 10 sezonów "Tajemnic Smallville"
nie pokazało że nadaje się do większych produkcji.
Co sądzicie o nim jako o Supermanie produkcji z Hollywood?

Jak dla mnie jest podobny do Cillian'a Murphy'ego .Nie widziałam nigdzie tego tematu więc założyłam.Ponieważ jestem ciekawa czy to tylko moje spostrzeżenie.

Gra też porucznika w 3rzeciej serii Lucyfera.

W jego biografii pisze:

"...aż w końcu otrzymał główną rolę, młodego Clark'a Kent'a w serialu "Smallville". Nie mógł uwierzyć we własne szczęście, kiedy jego agent zadzwonił do niego i powiedział, że dostał tę rolę. Był na tyle zszokowany i zadowolony, że przez jakiś czas na drodze, gdzie wcześniej zatrzymał się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones