Vinessa Shaw 

Vinessa Elizabeth Shaw

6,8
2 568 ocen gry aktorskiej
Vinessa Shaw
Vinessa Elizabeth Shaw urodziła się w 1976 roku w Los Angeles jako córka Larry'ego Shawa i aktorki Susan Damante. Jej nietypowe imię Vinessa zamiast Vanessa jest wariacją imienia dziadka panny Shaw, Vincenta.
Już w wieku 5 lat wystąpiła w "Home Sweet Home". Mając 13 lat, została modelką i podpisała kontrakt z Elite Models. Jako 17-latka zagrała w Disneyowskim filmie familijnym "Hokus pokus" i była to prawdopodobnie najważniejsza rola w jej karierze. Przez resztę lat 90. występowała głównie w niskobudżetowych produkcjach. Na przełomie XX i XXI wieku zagrała niewielkie role w "Oczach szeroko zamkniętych" Stanleya Kubricka i "Melindzie i Melindzie" Woody'ego Allena. Na wielki ekran powróciła tak naprawdę w 2006 roku za sprawą roli w horrorze "Wzgórza mają oczy".

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 lipca 1976

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

mąż Kristopher Gifford (od 2017), syn Jack Hiroki (ur. 20.02.2018)
Brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Jenny Everdeane w "Gangach Nowego Jorku", jednak ostatecznie angaż otrzymała Cameron Diaz.
Jest córką aktorki Susan Damante.
Ma siostrę Natalie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dla mnie idealny materiał na żonę. Piękna, ale nie typowa seksbomba. Typ inteligentnej kobieta z klasą, jednocześnie ciepłą i zdystansowaną. Pociągająca ale nie w sensie seksualnym, ale emocjonalnym. Może dlatego, że dojrzale wyglądała już jako 17-latka w "Hokus-pokus". Urzekła mnie rolą wyrozumiałej Lynn w "Wzgórza...

więcej

Podobna do Hillary Swank:)

Ten uśmiech...

W dodatku niezła aktorka. Powinna zrobić większą karierę

To nic. Nie przeszkadzają mi chude. Pod warunkiem, że mają zielone oczy. Masz zielone oczy? Nie szkodzi. Nie muszą być zielone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones