Władysław Pasikowski

7,5
5 382 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski
Savio_Dan

Jestem ilu teraz powie, że tym filmem chce "odkupić" winny po filmie "Pokłosie"?

rafib1975

Raczej odrobić straty finansowe.

Xavras

Ale jakie straty finansowe? Ty mylisz dwa pojęcia p.Pasikowski była reżyserem i twórca scenariusza a producentem był p.Dariusz Jabłoński.

rafib1975

Aż z ciekawości sprawdziłem w guglach i wyszło, że:

Od premiery filmu upłynęły już ponad 2 tygodnie, a spodziewanych zysków ani widu ani słychu. Potężna oprawa medialna i ożywione dyskusje nie przełożyły się na frekwencję w kinach. Producent filmu Dariusz Jabłońskiego (Apple Film Production) w wywiadzie dla tygodnika „Polityka” ubolewa, iż w tej sytuacji znalazł się na skraju bankructwa.

Savio_Dan

Znaczy wcześniej nie odpowiedziałem konkretnie. Straty finansowe są o tym wiem ale to nie są straty p.Pasikowskiego tylko producenta. Reżyser już swoje wziął, a teraz producent ma kłopoty finansowe.

rafib1975

Zrozumiałem, ale zdziwiłem się, że Pokłosie miało jakiekolwiek problemy finansowe. Ale to tylko dowodzi, że filmwebowi hejterzy hejtują film Pasikowskiego "w imię zasad".

rafib1975

Oczywiście ,że również dla Pasikowskiego, gdyż reżyserzy (a czasem i aktorzy) również mają udział w zyskach z filmów. Prawda, że oni dostają swoją gaże i zbiednieć to oni nie zbiednieją, to raczej problem producenta. Poza tym ile się mówiło, że Pasikowski nie może znaleźć sponsorów i ,że znalezienie kasy dla "Pokłosia" zajęło parę ładnych lat - teraz będzie miał jeszcze trudniej.

Xavras

Ale p.Pasikowski miał problem znaleźć kasę ale wtedy szukał jak twórca scenariusza. I ogólnie reżyser jest właśnie bardzo często mylony z producentem. A to dwie różne funkcje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones