Władysław Pasikowski

7,5
5 384 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Nie spodziewałem się, że ktoś taki jak Władysław Pasikowski ulegnie komercji. Przez tyle lat z nią walczył i w końcu uległ.

Niepotrzebny

Fakt, to jest projekt dużo poniżej jego poziomu, może byłoby inaczej gdyby sam reżyserował... ale według mnie nie ma w tym żadnego ulegania, dostał po prostu wynagrodzenie za scenariusz, a film skopali inni... niestety.
To jest raczej Kloss wg Vegi.
A co do komercji jako takiej - przecież filmy Pasikowskiego z lat 90-tych to produkcje komercyjne - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zamerykanizowane kino akcji, epatujące brutalnością i wulgaryzmami, z topowymi aktorami i nastawione na masową publiczność.
Teraz są po prostu inne filmy, inni aktorzy i inna publiczność, a Pasikowski się w tych czasach nie odnalazł... czekam na "Pokłosie".

Szem

Czy ja wiem? Gdyby chciał zrealizować przykładowo "Stankiewicza", wniósłby do scenariusza wiele poprawek, żeby jednak PISF wyłożył pieniądze na jego dzieło. On jednak powiedział "nie" i projekt poszedł w zapomnienie.
Nie spodziewałbym się, że Pasikowski napisze sequel do Stawki większej niż życie.
Mam nadzieję, że Kroll i Psy to nie jest kino komercyjne?

Niepotrzebny

Stawkę to on już chciał robić ponad 10 lat temu, nawet pamiętam te zapowiedzi. Ten scenariusz też parę lat leżał.
Kroll i Psy - uważam, że można je nazwać kinem komercyjnym z tego powodu, że miały bardzo dużą publiczność i sporo zarobiły, a patenty z tych filmów otworzyły drogę Pasikowskiemu i wszelakim naśladowcom... Ot, po prostu hity. Potencjał komercyjny filmu nie oznacza od razu, że ma on schlebiać niskim gustom. Krytyka była innego zdania, zresztą Pasikowski nigdy nie miał dobrej prasy. Natomiast widowni się podobało, dzisiaj wolą komedie z Karolakiem.
Paradoksalnie, według mnie najmniej komercyjnym filmem Pasikowskiego był "Słodko-gorzki".

Szem

Mimo wszystko lepiej byłoby dla filmu, gdyby za rezyserię wziął się Pasikowski. Ale zapewne w roli Brunnera wystąpiłby Maciej Stuhr...

Szem

Słodko-gorzki zrealizowano, bowiem miał niski budżet...

Niepotrzebny

Pasikowski przy Stankiewiczu powiedział nie bo PISF nie chciał dać mu 4milionów tylko dał 2,5 i Pasikowski musiał by wywalić sceny walki, a szefowa PISF to de***** i nie rozumiała czemu produkcja tego filmu nie ruszyła

pointer_damian323

Może sceny walki były zbyt krwawe i zapewne nie zrozumiała, czemu tak jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones