Władysław Pasikowski

7,5
5 382 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Świetna wiadomość, chyba w końcu uda się zrealizować ten film. Szkoda że tak długo trzeba było czekać na nowy film pana Pasikowskiego, bo to jeden z najlepszych polskich reżyserów. Trzymam kciuki

shwejk

Tak jak napisano poniżej, dzisiaj pierwszy dzień zdjęciowy. W czwartek w Dużym Formacie - dodatku GW, reportaż o Pasikowskim i nowym filmie Pokłosie.

Robaku

Szkoda, że Pasikowski buduje swój film w oparciu o przekłamaną żydowską książkę tego judasza Grossa. Żal !!!

Cobra_Choke

A ja to serdecznie pierd*** panie majorze, i wzystkich. A film będzie znakomity. W obsadzie m.in Stuhr Jr, Czop, Zamachowski, Radziwiłowicz!
Zdjęcia: Paweł Edelman, Scenografia: Allan Starski!
Ja sie zesrałem!
http://www.rmfclassic.pl/informacje/obraz,poklosie-wladyslawa-pasikowskiego,9398 .html

Szem

No tak jeszcze Fialova ludzie mogą ją kojarzyc z wina truskawkowego i pani Danuta Szaflarska.

Robaku

Wywiad z Dużgo Formatu
http://wyborcza.pl/1,75480,9986187,Wladek_siedzi_noca_na_balkonie.html

Szem

The King is back!
I niech się Hoffman schowa. ;)
Czekam na jego film o tym carskim żołnierzu polskiego pochodzenia. To może być bomba. :)

Szem

Tak jest, pier**lić pamięć Polaków ratujących Żydów zakłamanymi hipotezami + robić z tego wielki film! Czekam jeszcze na film o polskich obozach śmierci, bo przecież hitlerowcy (a nie Niemcy) nie mordowali tylko my!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
shwejk

Tylko czemu zamiast robić trzecią serię wspaniałego serialu "Glina" Pan Pasikowski zabiera się za taki temat ? Żeby kasę dostać, bo na serial TVP pokazuje faka ? Smutek ogarnia...
Mam tylko nadzieję, że film nie pokaże Polaków i Żydów stereotypowo, tzn. mordercy - ofiary, cały naród pokrzywdzony, cały naród winny itp. Oby był ciekawy i zachęcający do dyskusji, a nie do pyskówek.

Krytykant

już mu producenci żydowscy dadzą wyraźne dyrektywy jak ten film ma wyglądać. Ludzie myślą, że to reżyser czy scenarzysta ma coś do gadania, a tak naprawdę ostatnie słowo zawsze należy do producenta. Ten film będzie pro żydowski i to żadna tajemnica.

Cobra_Choke

Obyś nie miał racji...

Krytykant

To TVP pokazała faka na serial, którego Pasikowski prawdopodobnie nigdy nie dokończy, bo nie dostanie od tv pieniędzy. Scenariusz jest od lat gotowy, a sam Pasikowski gotowy jest by go skończyć. Co do filmu, to Pasikowski od lat chciał ruszyć temat Jedwabnego, skoro pieniądze się znalazły to przystąpił do realizacji, tyle.

Leon_B_Fink

Właśnie to chciałem napisać, że TVP się wypięła na Pana Pasikowskiego. Chciałbym, żeby była 3 seria "Gliny", nie rozumiem, dlaczego coś tak dobrego się odrzuca ? Czy szefostwo TVP jest aż tak cyniczne i pazerne na szmal ?

Krytykant

Najprawdopodobniej chodzi o tematy, które Pasikowski lubi poruszać. Zbyt wielu ludzi z słusznie minionego okresu ma dziś wpływy, boli ich prawda i to jak pan reżyser traktuje ubeków, esbeków, tajnych współpracowników i cały prl'owski ustrój. Nie spodobało się to kilku osobom, być może tym, którzy pieniądze na serial dawali, lub tym którzy byli odpowiedzialni za jego produkcję. Mamy tu do czynienia z tzw. cenzurą zza grobu. Lepsza od kryminału jest sielanka, wiec mamy ranczo, ojca Mateusza i coś tam nad rozlewiskiem- seriale prawdziwe do szpiku kości. Przykre. Pozdrawiam.

p.s. miejmy nadzieje, że znajdzie się ktoś, kto pieniądze wyłoży

Leon_B_Fink

Nie, ale taki film w tej chwili kompletnie nie jest nikomu potrzebny, a już nam najmniej. Teraz powinniśmy uświadamiać światu, że to nie my rozpętaliśmy wojnę, nie my zorganizowaliśmy holocaust i że setki anonimowych dzisiaj polaków pomagały Żydom, ryzykując tym utratę życia. Takich filmów potrzebujemy. Jestem ciekaw co Pan Pasikowski sądzi o wydarzeniach we wsi Koniuchy (vide wiki Zbrodnia w Koniuchach), skoro tak go wzruszyła i zawstydziła demagogia Grossa.

użytkownik usunięty
shwejk

http://www.youtube.com/watch?v=ssBXCDdZBb0

powyżej link do wizyty na planie tego filmu. Fajnie się go ogląda i przyjemniej coś związanego z tym filmem tutaj jest :D. Mam nadzieję że zaskoczę kogoś choc na pewno każdy zainteresowany tym dziełem ten link widział ::P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones