Władysław Pasikowski

7,5
5 382 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Jakie filmy Władysława uważacie za najlepsze? Proszę, wymieńcie je tu w kolejności od najlepszego do najgorszego.

1. Psy (9/10)
2. Glina (8/10)
3. Psy II: Ostatnia krew (8/10)
4. Kroll (7/10)
5. Reich (6/10)
6. Katyń (6/10)
7. Operacja Samum (6/10)
8. Demony wojny wg Goi (5/10)
9. Słodko-gorzki (5/10)
10. Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (1/10)

Niepotrzebny

1. Psy
2. Glina
3. Kroll
4. Demony Wojny wg Goi
5. Psy 2
6. Słodko Gorzki
7. Reich
8. Operacja Samum

Klossa i Katynia nie liczę, bo to tylko scenariusze, w dodatku do spółki - ale jeżeli już to i tak koniec listy. Za to jeśli uwzględnić jeszcze powieść "Ja, Gelerth" to gdzieś na miejscu 5

Niepotrzebny

1. Psy (9/10)
2. Glina (8)
3. Demony Wojny wg Goi (8, ale tylko za pierwszym razem)
4. Słodko Gorzki (7)
5 Kroll (7)
6. Operacja Samum (6.5)
7. Psy 2 (6)
8. Reich (5.9)

Niepotrzebny

Zasadniczo zgadzam się z Twoim rankingiem, z jednym tylko wyjątkiem - jak dla mnie najgorszym, fatalnym wręcz filmem Pasikowskiego jest Reich - miałem wrażenie że jak kręcił ten film był notorycznie naćpany. Wielu potem pytało go czy film w zamierzeniu był parodią, on zaś upierał się że film był na serio. W pamięci utkwił mi przede wszystkim wieśniacki tatuaż na plecach Lindy, jego wspomnienia z czasów gdy był najemnikiem, kurtka z frędzlami Baki, i zabójcy w klapkach bez skarpetek. Absolutnym skandalem w wykonaniu TVP, jest dla mnie brak trzeciego sezony genialnego Gliny, jak również wybór absurdalnej pory emisji sezonu drugiego - praktycznie wszystkie odcinki musiałem ściągać z internetu, szczęśliwie PO KILKU LATACH !!! wydali go na dvd, dzięki czemu zafudowałem sobie powtrórkę. Co ciekawe nie było problemów z funduszami na trzeci sezon Oficera, choć klasę trzymał tylko sezon pierwszy, drugi był denny, a trzeci nijaki.
Pozdrawiam.

RogerVerbalKint

Cześć
Ja skończylam na "Glinie",jednym słowem mam z rankingu tylko 2 pierwsze tytuły i na pozostałe szkoda mi czasu,DVD z "Gliną" też kupiłam po paru latach i mogę powiedzieć:"to se nie wrati"!!!Na razie nie widzę,żeby w tym dzisięcioleciu był promyk nadziei na coś lepszego od "Kiepskich"- dla mnie wszystkie próby serialowe są poniżej krytyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones