Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 377 ocen pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Znaczy jaki by mu się spodobał. Ja bym obstawiał przy "Lilo i Stich" albo "Księdze dżungli 2". A wy?

max_c

Może jeszcze "Mój brat niedźwiedź". A ciekawe jakby zareagował na animacje typu "Gdzie jest Nemo?" czy "Toy Story" from Disney&Pixar??

max_c

a ja wątpie by był zadowolony z jakiejkolwiek produkcji ostatnich lat...to juz nie są piękne baśnie z przesłaniem i happy endem tylko....tylko...cos z czego mozna sie jedynie posmiacv.....

polip

Ja stawiam na "Króla lwa" i "Mój brat niedźwiedź";)

non111111111111111

Ja dodam jeszcze "Piękną i Bestię" Oprócz "Króla Lwa", jedna z moich ulubionych bajek :)

non111111111111111

"Mój brat niedźwiedź" to dość nudny film, z wyjątkiem początku i końcówki. Nie okazał się hitem, choć twórcy próbowali zrobić z tego przebój kinowy.

polip

Ja się nie zgodzę. Z filmów animowanych z Disneya można coś wyciągnać. Każdy film czegoś uczy. Tylko raczej młodszych, bo my oglądając takie bajki, trafiamy na rzeczy o którym już wiemy i które są dla nas natruralne, zrozumiałe etc :D Poza tym niektóre z pierwszych produkcji były oparte na jakiś opowiadaniach czy bajkach pisanych, np. Mała Syrenka. Ja osobiście wolę te 'nowsze' tytuły jak Mulan czy Tarzan.
A że czasem śmieszą to dobrze, ale nie powiem, zeby były jakieś specjalnie komediowe. Pomijając Kaczora Donalda i jego załoge naturalnie xD

Isss_2

Mała syrenka to nie jest jedna z pierwszych bajek Disneya a Tarzan nie jest na podstawie opowiadań ?? Coś Ci się w tych przykładach pomieszało.

max_c

Ja myślę, że może nie był by dumny z produkcji z tych produkcji w granicach
jakiś 5-7 lat. Myślę, że może z filmów trochę starszych, takich jak "Król Lew"

użytkownik usunięty
max_c

KRÓL LEW OCZYWIŚĆIE, PIĘKNA BAJKA, WZRUSZAJĄCA I NIEZAPOMNIANA!!! CHODŹ MAM 16 LAT ZAWSZE CHĘTNIE DO NIEJ POWRACAM!!!

Racja. "Król Lew" rządzi!!!
Nie ma piękniejszej bajii :P

użytkownik usunięty
max_c

Król Lew , Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Toy Story

max_c

"Lilo i Stich"? To, co wiem o Disney'u, każe mi wątpić. Jeśli jakiś - to ew. "Potwory i spółka".

użytkownik usunięty
max_c

KRÓL LEW, MAŁA SYRENKA, PIĘKNA I BESTIA I NOWE SZATY KRÓLA :]

Napewno "Mulan" i "Mulan 2". To naprawde super bajki

Elliot

zgadzam sie mulan i mulan 2 uwielbiam i jeszcze dodam herkulesa muskulesa:D:D

max_c

Ja sądzę ze z Małej Syrenki, Pięknej i Bestji, Alladyna, Króla Lwa, Pocahontas, dzieki tym filmą odrodzilo sie to wszystko o czym marzyl Disney

kamarza

MOIm zdaniem oczywoscie KRól lew, ale tez Tarzan i DZwonnik z noterdame

max_c

moim zdaniem Nowe szaty Króla, Mój brat niedźwiedź i Piękna i Bestia. bardzo ładne wykonanie i morał jak trzeba, czego chcieć więcej :)

max_c

"PIĘKNA I BESTIA" to z pewnością i tylko to...

max_c

Dobre pytanie...myśle że z każdego swojego filmu by sie cieszył...
ale podobała mi sie film High School Musical i kreskówka Nowa Szkoła Króla...

użytkownik usunięty
max_c

Ciężko ocenic. Ponoc jego ulubionym filmem był "Dumbo", a więc najbardziej spodobały mu się pewnie "Lilo i Stich" - ten film animatorzy starali się utrzymac w klimacie podobnym do tego z "Dumbo". Ale z drugiej strony, Disney zawsze uważał "Kopciuszka" za swoje największe osiągnięcie. A więc może "Małą syrenkę" (do której produkcji zabierał się przez całe życie) albo "Piękną i Bestię"?

max_c

Pewnie byłby dumny z każdego, bo to dzięki niemu wszystko zaistniało :D Złoty człowiek <3

max_c

Król lew~!!!!!

Król lew,najlepszy..

te najnowsze jak np.z Disney&Pixar mi sie nie podobają.To jest sztuczne,

max_c

Przede wszystkim KRÓL LEW! poza tym: "Mulan" "Pocachontas" "Zakochany kundel" i może "Hercules".

Kpt_Jack_Sparrow

w sumie to jeszcze pełno filmow do łowy mi przychodzi... "dzwonnik z notre dame" "Mustang z dzikiej doliny" i pewnie przyjdzie jeszcze wiecej. Disney to GENIUSZ!!

Kpt_Jack_Sparrow

Bez dwóch zdań arcydzieło "Król Lew" i zaden inny nawet jeźeli też są dobre ...

Kpt_Jack_Sparrow

"Mustang z Dzikiej Doliny" jest produkcji DreamWorks..

Kpt_Jack_Sparrow

A DreamWorks tylko częściowo współpracuje z Disney.

Kpt_Jack_Sparrow

Przecież był producentem Zakochanego Kundla. Autor tematu pyta się o produkcje po jego śmierci.

max_c

nie ma to jak krotkometrazowki Walta Disneya - "Parowiec Willie" rzadzi!

użytkownik usunięty
Vin_McQueen

W pełni się zgadzam :-)

max_c

Z "Króla lwa", jak mniemam. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

max_c

Z pewnością "Mała syrenka" , "Piękna i Bestia" i "Tarzan" no może jeszcze "101 dalmatyńczyków".

użytkownik usunięty
max_c

Od 1989 do 2000 byłby zadowolny na pewno.

A skąd wiadaomo z czego byłby zadowolony.Myślę,że na współczesnego PIXARA zareagowałby normalnie.On sam wie z czego był by zadowolony i nigdy nie próbujmy czytać myśli innych,lub zmarłych,bo nimi nie jesteśmy i takie gdybanie nic nam nie przyniesie,żadnej odpowiedzi.Takie osoby by to same nam powiedziały,gdyby mogły i mogło by być tak,że myślą inaczej
niż my przypuszczaliśmy.Więc ja postanawiam nie komentować takich tematów.Pozdrawiam serdecznie Felinka.

Felinka

Ja uważam że podobałby mu się "Jakubek i Brzoskwinia Olbrzymka"
Baśń animowana, fabuła podobna do baśni Andersena i piękne mądre piosenki, np ta http://www.youtube.com/watch?v=_gzBpKxCnAM&feature=related :)

Eveleena

W krainie bogów-magiczny, piękny film. Powinni obejrzeć go wszyscy ci, co uważają, że wytwórnia Disneya robi dziś same gówna. Poza tym oczywiście Król Lew!

lew890

W krainie Bogów? Ten film stworzyło japońskie studio Ghibli, nie Disneya. Coś Ci się pomyliło.

Moonlight21

Disney to tylko wydał w USA

Moonlight21

Poza tym, Wytwórnia Disney chciała praktycznie każdy dystrybuowany przez nich film Miyazakiego ocenzurować, tj. pociąć...Ale zrezygnowali, bo Miyazaki powiedział im mniej więcej, że jeżeli porwą się na coś takiego, osobiście pojedzie tam do USA i utnie im jaja kataną.

max_c

Oprócz Króla Lwa, Dzwonnika z Notre Dam, Pięknej i Bestii stawiam jeszcze na Aryskotratów (Aristocats), choć to film wydany 4 lata po jego śmierci...

max_c

Chciałbym wspomniec jeszcze jedną naprawdę wspaniała bajkę którą nikt nie wymienił, tą animacją jest pies i lis. cudowna bajka z morałem.

max_c

Ucieszył by się z Króla Lwa. A z naaaajnowszych może księżniczka i żaba??

Kasiek_xD

Pocahontas, Król lew. .

qgrudziaz

Pocahontas, Król lew te dwie chyba w szczególnosci, może jeszcze Piękna i Bestia.

Nina_Undomiel

Ale jak ktoś już wyżej napisał wszytskie czego uczą.

Nina_Undomiel

Odważę się dopisać Księżniczka i żaba, choć jeszcze nie widziałem.

lew890

Moim zdaniem byłby dumny ze wszystkich Bajek do 1999 roku. Wtedy to ostatnią bajką było Toy Story 2. OStatnią bajką z jakimś sensem. cała reszta puźniej to szajs robiony dla bezmózgich dzieci dla ktorych sie nie trzeba wysilać w pisaniu fałbuly albo robieniu bajek z przesłaniem. Moze Toy Story 3 w tym roku będzie takie samo - glupie i denne, ale to sie okaze. A z jakich bajek bylby pan Disney dumny najbardziej - Król Lew, Piękna i Bestia i Dzwonnik z Notre Dame.

lew890

Zdecydowanie "Księżniczka i żaba", jeśli chodzi o bajki z ostatnich kilku lat, jest najbardziej podobna do tych "starych" ukochanych. I sądzę, iż by mu się spodobała. Zresztą, sami się chwalą, że wracają (NARESZCIE!) do dawnych metod animacji.

Jeśli chodzi o inne, to chyba nie będę bardzo odkrywcza wspominając o "Królu lwie", "Pocahontas", "Pięknej i bestii", "Małej Syrence" czy "Mulan".

Jest kilka bajek, w tej nowszej animacji, które poruszają serducha bajkomanów, ale kto nie patrzy na nie przez pryzmat wcześniejszych prac Walta Disneya?

użytkownik usunięty
max_c

Nie wiem czy byłby w stanie się ucieszyć z jakiejkolwiek produkcji. Myślę, że Lilo i Stich to nawet dobra propozycja. Ale jeśli chodzi o to co puszczają na Disney Channel to jest tragedia. Ale jest jeden, ciekawy program xD Fineasz i Ferb ;0 Normalnie genialna bajka ;) Śmieszna, ciekawa i przede wszystkim wartościowea ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones