Zima nadeszła

"Wrath of the Lich King" to drugi oficjalny dodatek popularnej gry "World of Warcraft". Nowością jest zwiększenie liczby poziomów do 80, a gracze będą wykonywać questy na nowym kontynencie - ...
"Wrath of the Lich King" to drugi oficjalny dodatek popularnej gry "World of Warcraft". Nowością jest zwiększenie liczby poziomów do 80, a gracze będą wykonywać questy na nowym kontynencie - skutym lodem Northrend. W rzeczywistości na owym kontynencie nie panuje całkowita zima, w niektórych lokacjach jest bujna trawa i dzika dżungla niczym w ciepłej Afryce. Stolicą w nowym dodatku jest latające miasto Dalaran, które jest lokacją neutralną.

Niektóre questy różnią się od tych, które znaliśmy do tej pory. Możemy bowiem latać na smokach, używać rozmaitych maszyn oblężniczych i bombardować wroga.

W "Wrath of the Lich King" nie dostaliśmy żadnych nowych ras. Blizzard wprowadził za to nową, prestiżową klasę - Death Knight. Jest to klasa niezwykła, bowiem zaczyna nie od 1, a od 55 poziomu. Oznacza to, że gracz, który chce nią zagrać, musi posiadać inną postać o poziomie 55 lub wyższym. Nowa klasa jest dostępna dla wszystkich ras. Death Knight jest od początku wyposażony w podstawowy ekwipunek. Używa nie spotykanej dotąd "mocy runicznej", ponadto może nosić platynową zbroję. Jego drzewko talentów jest podzielone na Blood, Frost i Unholy. Sługusy mrocznego Króla Lisza zaczynają w Acherus: The Ebon Hold, lokacji znajdującej się w Eastern Plaguelands, tam wykonują rozmaite questy, które uczą nas gry nową klasą. Death Knight posiada także własnego ghula. 
Jednym z ciekawych dodatków jest wprowadzenie fryzjera. Jeśli mamy odpowiednią ilość złota, możemy zmieniać u niego wygląd swojej postaci.

"Wrath of the Lich King" daje graczom możliwość gry na dwóch nowych battlegroundach: Strand of The Ancients oraz Isle of Conquest. Nowością jest wprowadzenie w nich maszyn oblężniczych. Na pierwszy z nich można wejść dopiero od 71 poziomu. Maksymalna liczba graczy to 15 po każdej ze stron. Rozgrywka wygląda trochę inaczej niż na innych battlegroundach, ponieważ tutaj jedna ze stron broni budowli, a druga ma ją zdobyć.

Aby zagrać na battlegroundzie Isle of Counquest, również musimy mieć 71. poziom, jednak tutaj może grać aż 40 graczy po każdej ze stron. Rozgrywka jest podobna jak na battlegroundzie Alterac Valley - aby wygrać musimy, zabić jak najwięcej członków przeciwnej frakcji lub pokonać wrogiego generała. Battlegroundy to nie jedyna nowość. Gracze nie będą się nudzić, ponieważ dostaną możliwość uczestnictwa w 15 nowych instancjach i 8 rajdach.

Zima w "World of Warcraft" w końcu nadeszła i dała nam gwarancję dobrej zabawy.
1 10
Moja ocena:
8
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
91% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (11 głosów).
Udostępnij: