6,6 113 tys. ocen
6,6 10 1 113094
5,3 13 krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

Witam, jako większość z was fascynuje się tym marnym, durnym, pseudokomediowym serialikiem i co gorsza pozwala go oglądać swoim dzieciom to chciałbym przedstawić kilka argumętów na to, że ten serial nie jest odpowiednim programem dla dzieci i w ogóle, że w tym serialu jest coś nie tak. I proszę, nie piszcie w argumęcie, że to tylko serial komediowy i satyra bo zdążyłem zauważyć, ale mimo to, niektóre sceny czy wątki w tym serialu wybiegają za granice nawet serialu komediowego:

1.Alkocholizm – pierwszy zauważalny niepokojący aspekt w tym serialu. Wiem, że można lubić piwo i trochę pić, a po alkocholu zachowywać się w sposób nie codzienny, jednak w tym serialu to przesada. Ferdek ze swoim durnowatym synem Waldkiem pili piwo jak wodę mineralną, to był ich podstawowy i jedyny napój jaki pili. Kilka razy cała ich lodówka czy cały pokój były zawalone puszkami od piwa co oznacza, że wszystko to wypili. Alkochol dla Ferdynanta stał się sensem życia, w jednym odcinku Ferdek umierał jak okazało się, że piwo zostało wycofane ze sprzedaży a w innym odcinku dostał depresji i stanów lękowych.
2.Współuzależnienie – Halinka jest zaradną kobietą, niby twardą bo pokrzykuje na męża pijaka i twardą ręką wychowuje dzieci. Jednak niestety tylko na krzyk może sobie pozwolić. Halinka dałaby radę odejść od męża bo ma pracę, to jej mieszkanie, więc ma do niego prawo, po za tym jej matka (babka) dostawała sporą rętę. Halinka w rzeczywistości jest jednak osobowością zależną, która ma kompleksy i myśli, że nie poradziłaby sobie sama bez męża pijaka, ma niskie poczucie własnej wartości i uczucia do pijaka zaślepiły ją tak, że nie jest w stanie od niego odejść (mimo, że grozi, że spotkają się u adwokata). Już sam Ferdek po wielu grośbach i awanturach wie, że Halinka i tak od niego nie odejdzie, więc lekceważy to i dalej robi swoje.
3.Kradzież – Ferdek przez cały czas odbiera siłą babce rętę, która do niej należy. Okrada również żonę, która trzyma zaskórniaki w pudełku po bąbonierkach i wydaje te pieniądze na piwo.
4.Okultyzm – Ferdek uważa się za Polaka katolika i w wielu odcinkach to powtarza. W kilku odcinkach jednak praktykował obrzędy nie zgodne z wiarą katolicką takie jak jasnowictwo, magia, teleportacja czy wywoływanie duchów (i robienie z nich spirytusu). Należy również pamiętać o kontaktach Kiepskich z kosmitami.
5.Nadmierne seksualne treści – w serialu dla dzieci pokazywana jest co odcinek scena łóżkowa w sypialni Kiepskich. Nie wspomnę już o Mariolce, która ubiera się prowokacyjne (nawet w czołówce jest scena jak z nagim tyłkiem biega po korytarzu), Paździochowa również w kilku odcinkach chodziła pół naga. No i oczywiście często są cycki Halinki pokazywane. Nie wspomnę już odcinek o Robochłopie, który uwodził Paździochową i Halinkę a one się nie opierały. Babka też w jednym odcinku pod wpływem eliksiru uwodziła młodszych.
6.Okropne traktowanie starszych ludzi – babka była strasznie traktowana przez swojego zięcia i wnuka. Ferdek odbierał jej siłą rętę, zamykał ją w szafie (i zapewne ją bił), znęcał się nad nią psychicznie, wyzywał ją, głodził (nie dawał jej kolacji) a raz zrzucił jej wózek po schodach.
7.Emetofilia – w tym serialu za dużo jest mowy o żyganiu. Raz w odcinku Walduś zeżygał się jak zjadł kiwi zamiast ziemniaków, Ferdek pożygał się w odcinku „Titanic”, w jednym z odcinków Ferdek, Waldek, Paździoch i Boczek stali w kolejce przed kiblem by się wyżygać. To jest chore.

Reasumując, serial ten za bardzo propaguje pijaństwo, bezrobocie, kradzież, okultyzm, seks, przemoc i inne patologie. Nie wiem czy jest to dobry pomysł pokazywać ten serial dzieciom, dla których Ferdek Kiepski jest idolem i starają się naśladować swojego bochatera a raczej to nie jest dobry przykład i wzór do naśladowania.

ocenił(a) serial na 8
Krytykancki

Po pierwsze, jak już bierzesz się za umoralnianie ludzi to, nie wal podstawowych byków ortograficznych - ALKOHOL, BOMBONIERKA, BOHATER, RZYGAĆ - miast pisać brednie pod wpływem religii, lepiej postudiuj słownik ortograficzny a nie biblię.
Po drugie - to nie jest serial dla dzieci.
Po trzecie - ad. 2 - cechą sitcomu jest, że odcinki nie są powiązane ze sobą, więc Halina nie pamięta grzechów z poprzednich odcinków. Gdyby to była telenowela, zapewne nie byliby razem.
Po czwarte - ad 5 - raczysz żartować? Dwoje ludzi w pidżamach leżących w łóżku i rozmawiających/kłócących się mają dla Ciebie jakieś skojarzenia erotyczne? Czym to się różni jakby tak samo ubrani odtwarzali scenę przy stole jedząc śniadanie - co zresztą też się pojawia. Co do Mariolki - żartujesz dalej? A Robochłop nie uwodził Heleny Paździoch, a to ona go wykorzystała. Nie bardzo chyba ogarniasz co oglądasz.
Po piąte - nie rozumiesz satyry i przerysowania. Przykładem jest niezrozumienie podejścia twórców do religijności bohaterów. To świetna parodia typowego polaka-katolika. W kościele w pierwszym rzędzie a później łamie wszelakie zasady jakie jego wiara narzuca. Podobnie jest z pozostałymi punktami.
Po szóste - ad 7 - ale już obsesyjne podejście odnośnie prywatnej - publicznej toalety jest ok? Pokazanie jak Waldek biegnie RZYGAĆ (a nie żygać) miało ukazać obrzydzenie potrawą - schabowy z kiwi i kapustą - przy czym na ekranie nie zostało to przedstawione. W odcinku "Titanic" pokazuje objawy choroby morskiej. A co do odcinka z kolejką, to wcale nie jest powiedziane, że czekają by wymiotować, to miało ukazać sensacje żołądkowe po zjedzeniu bardzo kombinowanych kiszonych ogórków. Pozostałe wzmianki o wymiotach ledwie pamiętam - zazwyczaj była to kwestia, że ktoś opowiada jakieś obrzydliwe rzeczy podczas obiadu czy śniadania.

Reasumując - nie wiem w jaki sposób serial propaguje w/w przez Ciebie rzeczy. Raczej kładzie satyrę na niektóre z tych zagadnień. A sam sitcom - jak pisałem na początku, nie jest przeznaczony dla dzieci. Będziesz pisał też elaborat, że np. taka Ludzka Stonoga czy porno nie jest dla dzieci?

ocenił(a) serial na 6
konradwojtys

Ty mnie ortografji nie nauczaj, bo zdobyłem w podstawówce 3 miejsce w kąkursie ortograficznym. A co do Twoich argumętów:

1.Halinka pamienta wszystkie błendy i wady Ferdynanta bo cały czas wspomina "od 25 lat nic nie robisz tylko pijesz piwsko przed telewizorem" i stale wypomina Ferdkowi, że ciągle obiecuje zmianę a nic stym nie robi.
2.Z Mariolką pisze jak najbardziej na powarznie, jest najbardziej przesyconą sexem osobą w tym serialu, zaraz po niej Paździochowa, która jest ladacznicą i pewnie pószcza się za plecami Paździocha.
3.Waldek w tamtym odcinku ze schabowym zeżygał się na Mariolkę, było słychać bełta. Ferdek zeżygał się na statku bo się uhlał jak zwykle.

A panientasz dwu-znaczne teksty takie jak "Słyszałem, że potrafi Pani perfekcyjnie zakisić ogura"? To jest dopiero nasycone sexem i wulgarnością.

ocenił(a) serial na 8
Krytykancki

E. Jednak jesteś tylko kiepskim (nomen omen) trollem.

ocenił(a) serial na 6
konradwojtys

W odcinku "Titanic" Ferdek chciał zeżygać się na Halinkę a ona "Na dywan się wyżygaj jełopie", wienc gdyby nie powiedziała to wyżygał by się na nią lub na kogoś innego.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

Ortografia.

Krytykancki

Tragedia z Tobą