PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752924}
7,2 1 719
ocen
7,2 10 1 1719
Ajin
powrót do forum serialu Ajin

--- Mocne anime, a więc nie ma tu kolorowych włosów ani typowego dla tego gatunku głupkowatego humoru. Bardzo mnie to cieszy, bo komedie są po to żeby być głupie, a thrillery/horrory psychologiczne(?) powinny być poważne. To pierwszy plus. Tym bardziej, że mało jest ostatnio takich 'realistycznych' serii
--- Każda seria na pewnym etapie traci impet. Dobre pomysły są wałkowane do znudzenia, albo po prostu pojawiają się potknięcia, błędy, filery, odcinki zrobione na alibi. A tutaj nie! Każdy kolejny odcinek zaskakuje jakimś fabularnym detalem na wysokim poziomie. Brak tu partactwa i dziecinady, czuć za to jakąś taką lekkość wymyślania bardzo dobrych rzeczy. Cały czas miałem szeroko otwarte oczy i lekki uśmieszek na twarzy. Kolejny wielki plus. Choć muszę sprawiedliwie dodać, że ciarek na plecach ani jakiegoś przytłoczenia emocjami ani razu nie poczułem, więc mały minusik.
--- Od strony dźwiękowej jest bardzo dobrze. Nie ma się do czego przyczepić, a kiedy trzeba jest moc, choć nie jest to też jakaś ścisła czołówka anime pod tym względem. Podoba mi się tak opening jak ending. (zwłaszcza ending warto zobaczyć bo ma w sobie coś ciekawego ;) ) Powiedzmy, że mały plusik za to wszystko.
--- Co do grafiki to ...jest to 3D. Ale spokojnie, bo to bardzo dobre 3D. Przyzwyczajenie się do tej animacji zajęło mi góra ze dwa odcinki. Potem po prostu oglądałem. I o ile dynamika postaci była momentami spowolniona (co było poniekąd do przewidzenia), o tyle dla niektórych motywów (nie będę spojlerował) był to strzał w dziesiątkę. Trzeba docenić taką próbę bo jest uważam bardzo udana, jednak plusa nie daję, ani minusa.
--- Strona psychologiczna i motywacje bohaterów - najsłabszy element serii. Nie da się tego za bardzo rozwinąć bez spojlerowania. Potencjał był, a nawet uczciwe próby, ale raczej nieudane. Trzeba było się wzorować na Kiseijū i byłaby potęga. a tak jest minus.
--- I na koniec kwestia zakończenia. O ile akcja idzie jak burza do przodu, poprzez kolejne odcinki i nigdy nie zawodzi, o tyle w ostatnim odcinku jest spowolnienie. Niech się nikt nie spodziewa fajerwerków na koniec. Seria zbudowana jest pod kątem kontynuacji i ostatni odcinek nie wywraca niczego do góry nogami, a nawet powiem że jest nijaki i bez jaj. Na szczęście nie jest wcale jakiś wybitnie zły i niczego nie psuje, ale i tak stawiam tu wielki minus. Taka świetna seria zasługiwała na co najmniej świetne zakończenie, a tak trzeba czekać na kolejne odcinki.

Podsumowując uważam, że Ajin to bezsprzecznie top 10 (może nawet top5) jeśli chodzi o serie ostatnich 6-7 lat. Polecam.

Aiden_Vaine

A w takim razie jakie jeszcze się polecasz? Nie mam wielkiego doświadczenia w anime, a ten serial bardzo mi się spodobał.

Rybson

Oczywiście miało być serie a nie "się"

ocenił(a) serial na 8
Rybson

Jeśli chodzi o akcyjniaki to najlepszymi są ''Berserk'' (stary wielki hicior - lekko naiwny momentami, ale to kwestia roku produkcji) i ''Baccano!'' (stylizowana seria z klasą i głupim humorem zgrabnie wkomponowanym w emocjonalne momenty).

Z mniej popularnych ''Shingeki no Bahamut: Genesis'' (ciut za długie i nużące, ale przyjemnie 'romantyczne' - coś dla fanów fabularnych RPG), no i ''Zankyō no Terror'' (niesamowity potencjał i fabularne rozczarowanie, jednak mimo wszystko dobre - najbardziej podobne klimatem do ''Ajina'').

Aiden_Vaine

Dzięki. Na pewno sprawdzę. Jestem po 2 sezonach i naprawdę dobra rozrywka. Moje doświadczenia z anime skończyły się na Gigi, Tsubasie i Dajmosie więc różnica jest ogromna:) na netflixie jest jeszcze kilka innych anime które na pewno sprawdzę.

użytkownik usunięty
Aiden_Vaine

Serial o typie, który w magiczny sposób wstaje z martwych w sekundę po śmierci i napisać w pierwszym zdaniu jako plus, że serial jest realistyczny. Dobre!

ocenił(a) serial na 8

To lubię - zwięzła i konkretna wypowiedź pokazująca, że ktoś ma problemy ze zrozumieniem prostego tekstu. Nie wiem, czy likwidacja gimnazjów pomoże Ci pojąć koncepcję cudzysłowu, czy też może jest to już temat na zawsze dla Ciebie stracony.
Żeby Ci zanadto nie gmatwać wyjaśnię, że chodziło o realizm stylistyczny (którego mało ostatnio w gatunku), nie o fabularny. Jest to wszystko jasne i zrozumiałe nawet bez użycia cudzysłowu, który jednak zastosowałem na wszelki wypadek - jak widać i to nic nie dało w Twoim przypadku.
Jeśli chcesz się czepiać ludzi na forach to posprawdzaj, czy nie robią literówek. Ja robię ciągle, więc powinieneś coś znaleźć jeśli się postarasz. Co do kwestii merytorycznych, to uważam, że z Twoim poziomem nie powinieneś zabierać głosu.

użytkownik usunięty
Aiden_Vaine

Hahaha, dawno nie spotkałem osoby z takim brakiem dystansu do siebie. :D Napisał głupotę, więc zamiast spokojnje przyjąć to na klatę, to zarzuca prymitywnymi inwektywami o gimnazjum.

głupi to jest twój wpis, dał słowo "realistyczne" w cudzysłowie co dla każdego średnio rozgarniętego fana anime będzie dostatecznym wyjaśniniem a ty dalej swoje i jakieś denne teksty o braku dystansu, brawo brawo..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones