Serial AntologiaWybierz dowolny sezon i oglądaj odcinki według ich kolejności.Ten serial opowiada inne historie w sezonach. Oglądnie po kolei odcinków w sezonie ma kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wątków.
Serial Antologia

American Horror Story: Hotel

2015 - 2016
52 min.
7,1 28 122
oceny
7,1 10 1 28122
8 118
chce zobaczyć
6,0 3
oceny krytyków
Detektyw John Lowe prowadzi śledztwo w sprawie brutalnych morderstw na terenie Los Angeles. Pewien trop doprowadza go do owianego tajemnicą hotelu Cortez. Więcej Mniej
American Horror Story: Hotel zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 4 inne nagrody i 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja serialu rozgrywa się w hotelu wybudowanym w latach 30. przez zamożnego, czarującego lecz zmagającego się z zaburzeniami psychotycznymi, Jamesa Marcha (Evan Peters). Przepiękna, urządzona w stylu art-deco posiadłość już dawno ma za sobą lata świetlności. Obecnie w hotelu mieści się labirynt korytarzy, który ma za zadanie ukryćAkcja serialu rozgrywa się w hotelu wybudowanym w latach 30. przez zamożnego, czarującego lecz zmagającego się z zaburzeniami psychotycznymi, Jamesa Marcha (Evan Peters). Przepiękna, urządzona w stylu art-deco posiadłość już dawno ma za sobą lata świetlności. Obecnie w hotelu mieści się labirynt korytarzy, który ma za zadanie ukryć mordercze praktyki, które się w nim odbywają. Właścicielką posiadłości jest hrabina Elizabeth (Lady GaGa), artystka, współczesna kobieta renesansu, a zarazem diwa, która chętnie bierze udział w otwarciach wystaw i pokazach mody, a swój olśniewający wygląd zawdzięcza nie diecie opartej na liściach jarmużu, lecz ludzkiej krwi.

studio
20th Century Fox Television (współudział) / Brad Falchuk Teley-Vision / Ryan Murphy Productions
tytuł oryg.
American Horror Story: Hotel
inne tytuły
Początkowo Emma Roberts miała wystąpić w serialu, lecz musiała zrezygnować ze względu na zdjęcia do filmu "Billionaire Boys Club".
Zdjęcia do serialu zrealizowano w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Miejsce akcji jakim jest hotel Cortez jest luźno inspirowane prawdziwym hotelem Cecil w  Los Angeles (jego późniejsza nazwa to Stay On Main). W swojej historii budynek ten był miejscem licznych samobójstw i zbrodni. Jego gośćmi byli m.in. dwaj seryjni mordercy- Richard Ramirez oraz Jack Unterweger. Postać tego pierwszego pojawia się w czwartym odcinku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych