Arcane
powrót do forum 1 sezonu

Znajomi się ze mnie śmiali jak im powiedziałam, że to oglądam eeeeeee

Ale szczerze? Moim zdaniem jest to najlepsza produkcja Netflixa.
TO NIE JEST PŁYTKI SERIAL, to jest niebywale GŁĘBOKA i drobiazgowo skonstruowana opowieść o całym u n i w e r s u m, w które od najpierwszych chwil totalnie uwierzyłam.

I warstwa wizualna, i sama fabuła są zaskakująco złożone. Większość [SPOILER ALLERT] głównych bohaterów umierająca w 4 odcinku? To cholerka uzależnia.

Jestem zachwycona wyrazistością i wielowymiarowością każdego z bohaterów. Oraz tym, że wszystkim z nich (nawet tym mało istotnym) wierzysz, że prowadzą p r a w d z i w e życia. Że w tym wymyślonym mieście ludzie śpią jedzą spotykają się itp. Że istnieją dziedziny naukowe, granice krajów, słynni artyści. To niesamowite, że tak skromnie zarysowana w skali całego świata fabuła potrafi zdradzić miliardy zjawisk, które przyczyniają się do decyzji bohaterów.

No niby LOL, ale tak naprawdę z czystym sercem POLECAM.

Bo serial:
1. Niesamowicie rozbudowuje wyobraźnię (nie tylko wizualną, ale to na pewniaka)

2. Jest szalenie angażujący i przede wszystkim (znow o dziwo!) rozkminogenny - w tym uniwersum nic nie jest czarno-białe, nikt nie jest jednoznacznie zły czy dobry.
Co oznacza, że - mimo że to serial fantasy - jest dużo, dużo bardziej realistyczny od 95% netflixowego gówna.

NO CO POLECAM OK nie śmiejcie się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones