PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780186}

Castle Rock

7,3 19 631
ocen
7,3 10 1 19631
7,6 7
ocen krytyków
Castle Rock
powrót do forum serialu Castle Rock

Uwaga! To jest moja subiektywna ocena!
Według mnie czas/linia/Ziemia z którego przybył Henry (biały, Dzieciak) jest pierwotną wersją zdarzeń, Ziemią nr 1. Zostało nam przedstawione życie białego Henrego (dziecko, które urodziła Ruth), który razem ze swoją Matką uciekł od ojca-pastora i zaczął nowe życie w innym mieście. Właśnie przez to, że uciekli nie został uprowadzony/przeniesiony w czasie w wieku 11 lat i ojciec-pastor nie poszedł go szukać (dzięki temu ojciec przeżył). Przez wyprowadzkę nie jest zmuszany do chodzenia do lasu i wysłuchiwaniu odległych Bożych dźwięków. Dzięki temu ojciec-pastor żyje, Molly nie została morderczynią, a później Ruth nie strzeli do Alana, ponieważ żyją gdzieś daleko. Białego Henrego poznajemy w czasach obecnych, w roku 2018, gdzie jest lekarzem/naukowcem i walczy o zdrowie swojej Mamy. Po śmierci samobójczej ojca, powraca do Castle Rock pierwszy raz od wyprowadzki w wieku 10 czy 11 lat. I to właśnie staje się epicentrum zdarzeń, punktem 0. Molly nie jest ćpunką, bo nie nosi w sobie skazy mordercy, a Dennis (strażnik) nie morduje tylu osób, bo pracuje w policji. Wejście do piwnicy i odnalezienie czarnego Henrego to zapalnik zmian. Dwa światy łączą się. Myślę, że Molly jest jakimś medium w obu światach, to Ona zapoczątkowała przeniesienie. To ona tak bardzo chciała pomóc czarnemu Henremu (btw. myślę, że Molly przeżyje). Z kaset zostawionych przez ojca-pastora wiemy, że czarny Henry spędził w jego piwnicy wiele lat. W świecie czarnego Henrego minęło 11 dni, może każdy rok, który spędził w piwniczej klatce jest odpowiednikiem dni w jego świecie? Np. czarny Henry siedzi w klatce 11 lat, a w jego „prawdziwym” życiu minęło 11 dni? A biały Henry siedzi w klatce 20 lat, a w jego świecie minęło 20 dni? To co oglądamy w serialu od początku, jest alternatywnym światem. Światem, w którym Ruth poroniła (chyba 3 razy) i adoptowała z mężem czarnego chłopca. Nigdy nie uciekła do Alana. Biały Henry nigdy nie należał do tego świata, ponieważ nie istniał (w świecie białego Henrego, ktoś inny adoptował czarnego Henrego). Biały Henry przenosi się ze swojej rzeczywistości do rzeczywistości czarnego Henrego w 1991 roku, obecnie czarny Henry jest dorosły, bo minęło 20 lat i jesteśmy w punkcie przenosin białego Henrego w 2018 roku. Według mnie biały Henry poszedł do Molly, ponieważ tylko dzięki niej może powrócić do swojej linii czasowej (wiemy, że próbował wydostać się z tego świata, ale nie udało mu się). Może Molly osiągnęła już „ten wiek” lub jest to „ten dzień”, ponieważ według mnie biały Henry wszystko pamięta. A wszyscy (oprócz białego Henrego) istnieją w obu światach.
Ok, ja tak to rozumiem. Nie oglądałam jeszcze 10 odcinka, więc mogę się mylić

ocenił(a) serial na 6
mc_5

10 odcinek zmienia postrzeganie historii, takiej jak opisałeś.

mc_5

Obejrzałam 10. odcinek, nic jak dla mnie nie zmienił, zgadzam się z Twoim postem.

ocenił(a) serial na 9
mc_5

Zgadzam się w pełni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones