Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 1 Czarne lustro Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek Czarne lustro (2011)

Piętnaście milionów

Fifteen Million Merits 1h 2m
7,7 12 946
ocen
7,7 10 1 12946
Czarne lustro
powrót do forum s1e2

Aż zdziwiło mnie, że nie ma żadnego tematu odnośnie tego odcinka. Wszystko rozkręca się wolno, na początku widać zainteresowanie pewnego kobiety głównym bohaterem, jednak nie odwzajemnia od zainteresowania, kobieta ta podzieliła się trickiem np. odnośnie jabłka.

Widzimy zepsucie, faceta który naśmiewa się z show o otyłych ludziach, po czasie przychodzi kobieta która śpiewa, głowny bohater zainteresowuje się, widać powoli narastające zainteresowanie, afroamerykanin przekazuje pokazane m.in tricki z jabłkiem, gdzie widać klasyczny aspekt ludzkiego interesowania się tymi którzy nie interesują się nami, a te osoby z kolei podzielają ten sam przypadek z kolejnymi osobami... odwieczne dązenie w łączenie się w pary.

Piękny gest przekazania "punktów" (widziałem tylko serial, nie znam książki) bodajże pracy, "dobro zwycięża" i wtedy śpiewaczka trafia na scene, po odurzeniu, w moim mniemaniu coś co ma pokazywać oklepane wyreżyserowane show jak w: telewizji, instagramach, youtubach... "celebryci" grający pod scenariusz i całe zaplecze charakteryzatorów, niknie naturalne piękno, zastępuje je sztuczność, widać jak kobieta cierpi, ale nikt z nas nie chce być "odrzucony", tłum chce igrzysk i wina, więc kobiet nie chce "marnego życia" sprzedaje swoje piękno i ideały za "okruchy" z chleba, na chwile staje się "gwiazdą".

Wstać, zjeść, pracować, spać, telewizory, telefony, ekrany... i te piszczące dźwięki i to, że nie możemy tego pominąć, analogia do powiadomień? A to instagram, a to mail a to może facebook? Główny bohater znalazł kawałek szkła, myślałem, że w tym społecznym zepsuciu podetnie sobie żyły, po tym jak śpiewaczka sprzedała odurzona swoje ideały i piękno, lecz on podjął się pracy, ograniczał jedzenie jedynym celem bylo 15 milionów i powrót do programu, schował szkło pod pazuchę, nie wypił kartoniku z odurzeniem, więc był "sobą" "naturalny", jego mowa była poruszająca... lecz za chwilę klasyczne show (mam talent, gwiazdy spiewaja) i mowa pod publikę, już za chwilę glowny bohater zostal przemamiony, tak nim okrecili, ze zawsze rzucą Ci okruchy ze stolu żebys myslal, że jestes "wolny". Nie wiem jak samą końcówkę zinterpretować, ale ciesze się, że trafiłem na ten serial, bardzo zmienia moją percepcję jako jednostki w społeczeństwie, inaczej patrze na ekrany, telefony... mega serial, a ten odcinek wolny, ale wciąż skłaniający do refleksji. Wyjdźmy z "autopilota".... żyjmy!

ocenił(a) serial na 8
mackiewicz_sp15b

Są tematy na temat tego odcinka:)

filmweb od nie dawna dodał opcję na forum serialu z możliwością wyboru sezonu i odcinka potem nazwa tematu i treść.

a że parę lat temu nie było opcji wybrania na forum sezonu i odcinka to jeśli chcesz wyszukać jakiś sezon i odcinek to te tematy z przed kilku lat się nie wyswietlą

mackiewicz_sp15b

No i co z tego wszystkiego jak odcinek nudny jak flaki z olejem.

ocenił(a) serial na 8
laluna123

Nuda ma tutaj swój cel - ukazanie pewnej rzeczywistości, wcielenie w odbiorcę mentalności bohaterów, zmuszenie widza do wbicia się w rytm życia postaci. Dzięki temu odcinek całościowo nabiera znacznie więcej tragizmu niż wtedy, gdyby rozegrały się tylko wydarzenia napędzające fabułę.

MargoWeatherfield

Ależ fabuła nie ma prawa nudzić. Początek obiecujący, wyłączyłem odcinek po jakichś 30 minutach. Kompletnie, przyznam się, nie rozumiem twojego komentarza. Nuda ma tutaj swój cel... Sztuka dla sztuki. Jak dla mnie reżyserski odjazd, i odpowiednio do zaistniałej sytuacji potraktowałem ten odcinek. Z klika w iksa znajdującego się w prawym górnym rogu.

ocenił(a) serial na 8
mackiewicz_sp15b

A mi się narzuca analogia do okrągłego stołu...

ocenił(a) serial na 7
mackiewicz_sp15b

Naprawdę potrzebowałeś tego odcinka, żeby zrozumieć takie rzeczy?

RAC_79

Można rozumieć wiele rzeczy, jednak nie być ich świadomym.. Ten odcinek miał za zadanie "uzmysłowić" nam jaki wpływ potrafi mieć na zwykłego człowieka zdobycie tzw "Fame'u"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones