Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 6 Czarne lustro Sezon 6, Odcinek 3
Odcinek Czarne lustro (2011)

Beyond the Sea

1h 20m
7,0 4 153
oceny
7,0 10 1 4153
Czarne lustro
powrót do forum s6e3

Retrofuturyzm

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem czemu zdecydowali się na umieszczenie akcji w niby-przeszłości. Żeby mogła się pojawić hipisowska sekta?
Moim zdaniem nie wyszło to najlepiej. Można było akcję umieścić niedalekiej przyszłości. Fabuła by na tym nie straciła, a byłoby to dużo bardziej przekonujące.

jsx

Pewnie dlatego, że druga połowa lat 60-tych jest znana właśnie z lotów w kosmos, astronauci byli celebrytami, każdy człowiek mega interesował się tym tematem, oglądano start rakiety w TV. A teraz? Mało kto pewnie jest w stanie podać nazwiska obecnych astronautów. Ponadto, były to czasy sekt hipisowskich, dzięki czemu można było umiejscowić ich w serialu. W teraźniejszych czasach każdy patrzy w telefon, jest internet i tiktok, które zabiły ludzka ciekawość świata, chęć działania i ogólny zachwyt nad takimi sprawami, jak loty w kosmos. Dlatego niedaleka przyszłość raczej nie wydawałaby się dobrym czasem na umiejscowienie akcji tego odcinka.

ocenił(a) serial na 9
kudi600

No OK, w sumie o tym nie pomyślałem. Czyli koncepcyjnie miało to sens, ale realizacyjnie słabo wyszło (mam na myśli konkretnie ten retrofuturyzm, nie odcinek jako taki).

ocenił(a) serial na 9
kudi600

Zawsze jest jakieś toksyczne prawactwo.

ocenił(a) serial na 9
jsx

a mnie się bardzo podobał retrofuturyzm, nie znam odpowiedzi na pytanie "dlaczego" ale było to świezym powiewem

ocenił(a) serial na 9
jsx

Mi spodobała się jeszcze teoria przeczytana gdzieś na reddicie, że w obecnych czasach byłoby niemożliwe, żeby astronauta po takiej tragedii nie dostał żadnego wsparcia pdychogicznego i w ogóle od początku całą misja byłaby obudowana sztabem terapeutów dbających o dobrostan psychiczny obu panów. A 50 lat temu mniej myślano o takich rzeczach.

ocenił(a) serial na 8
jsx

Mnie z kolei od razu przyszło do głowy skojarzenie, ze banda hipisów wyglada jak ludzie Charlsa Mansona z nim na czele. Nawet żona Davida była podobna do Sharon Tate.

ocenił(a) serial na 9
AgnianKinomaniak

No mnie też, nawet o tym pisałem w innym wątku tutaj. Ale to nic nie zmienia moim zdaniem, można było ich zastąpić inną bandą świrów albo nawet jednym psycholem i na jedno by wyszło.

jsx

Sam fakt takich delikatnych zapożyczeń, źle świadczy o twórcach. Brakuje im pomysłów i to widać po najnowszym sezonie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones