Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 6 Czarne lustro Sezon 6, Odcinek 4
Odcinek Czarne lustro (2011)

Mazey Day

41m
4,3 3 549
ocen
4,3 10 1 3549
Czarne lustro
powrót do forum s6e4

Z początku oglądając ten odcinek myślałem będzie powtórką z odcinka "krokodyl" co nie jest samo w sobie złe, ale nagle na koniec zamienia się to w jakiś chory fanfic o wilkołakach????? czy to wogóle pasuje do black mirror???

Damian_2137

Ja na początku interpretowałem to tak że zapożyczyli ten koncept z filmu "shrooms" że paparazzi się nawdychali jakiś oparów w tym ośrodku ale niestety nie da się tego wybronić. Słaby odcinek

przedlacki_adam

Mnie ten odcinek (i w mniejszym stopniu również drugi) skojarzył się z filmem "Wolny strzelec" z 2014 roku z Gyllenhaalem. A ostatnia scena to już zwłaszcza. Jeśli chcesz obejrzeć coś w temacie "pogoń za sensacją" ale bez fantastyki to gorąco polecam.

ocenił(a) serial na 8
Damian_2137

Ten odcinek świetnie by się sprawdził w "Miłość, Śmierć i Roboty" :)

ocenił(a) serial na 9
Bloodka

Dokładnie to samo pomyślałem po obejrzeniu tego odcinka

ocenił(a) serial na 9
MartiJJ

Ja również. Brooker podobno pisał ten sezon pod wpływem lockdownowego binge watchingu. Może ogladał "Miłość, śmierć i roboty" i się za mocno zainspirował.

ocenił(a) serial na 9
Damian_2137

Moim zdaniem tylko pierwszy i trzeci noszą znamiona czarnego lustra.

Bokciu

Ale pierwszy tylko "nosi znamiona". :)
Nie ma nic z nowości, zaskoczenia. Jest zlepkiem kilku pomysłów ze wcześniejszych odcinków, plus klimat komedyjki sensacyjnej...

ocenił(a) serial na 8
Bokciu

Pierwszy to jest typowe Czarne Lustro (tylko raczej poniżej normy). Trzeci właśnie nosi znamiona, ale i dużo odbiega. 4 i 5 to już kompletnie inna bajka, przy czym 5 nawet całkiem przyjemna.

ocenił(a) serial na 9
Damian_2137

Zgadzam się. Według mnie tylko pierwszy odcinek ma znamiona Czarnego lustra. Czy piąty odcinek oglądać, czy nie warto marnować czasu?

susanjones

nie warto marnować czasu

susanjones

Trzeci przecież też ma znamiona "Czarnego lustra". :)

ocenił(a) serial na 8
susanjones

Przecież drugi odcinek jest zupełnie black mirrorowy. BM to nie tylko technologia i futuryzm.

ocenił(a) serial na 10
Elizeusz

Technologia jest marką BM. Serial ma opowiadać o zagrożeniach wynikających z technologii oraz konfliktu człowiek-technologia.

ocenił(a) serial na 8
Oriflamme

W takim razie gdzie mamy konflikt na linii człowiek-technologia w Sezonie 1 Odcinku 1? :)

ocenił(a) serial na 5
Elizeusz

A nie mamy? Przecież to wizja jak hakerzy mogą szantażować cały kraj i zmusić najważniejsze osoby w państwie do nawet najgłupszych działań, bo każdy ruch rządzących jest w sieci jeszcze zanim zdążą o tym pomyśleć.

ocenił(a) serial na 8
susanjones

Piąty jak najbardziej warto oglądać bo jest świetny, tyle, że od razu z nastawieniem, że to nie Czarne Lustro tylko zupełnie coś innego.

Damian_2137

Zgadzam się. Według mnie najgorszy odcinek sezonu.

ocenił(a) serial na 9
Kobeman39

Rozumiem, że ten wilkołak nie pasuje CI do klimatu BM, ale bezapelacyjnie najgorszym odcinkiem jest 1 - defekująca w kościele kobiecina to najlepsze podsumowanie tej szmiry

awesta

Ten fragment był obleśny ale reszta mi się podobała, w sensie koncepcja ciekawa itp.

ocenił(a) serial na 8
Damian_2137

Pasuje, nie pasuje... nie zasługuje na tak niskie noty. OK, koncept z potrąceniem tak wyświechtany że głowa boli (ale większość konceptów w 6. sezonie nie jest zbyt oryginalna), ale sam odcinek to kawałek przyzwoitego horrorku. Co z tego, że bardziej pasowałby do Strefy Mroku albo Opowieści z Krypty. Przynajmniej jest bezpretensjonalny i nie aspiruje do miana poruszania trudnych tematow, po ktorych potem prześlizgiwałby się jak odcinki 1 czy 3.

Koper

Skoro nie aspiruje to nie powinno to się nazywać Black mirror. W ogóle fantazy w Black Mirror? Jestem na nie.

ocenił(a) serial na 10
Koper

Z tym przyzwoitym horrorem to odleciałeś. To jest jakaś nieudana parodia

Damian_2137

Zgadzam się... totalnie odpalone z innej beczki ...i tak złe , że aż śmieszne .

anetapiotrowska91

Złeee , złee i złeeee a na dodatek złeeeeee . Bolesny spadek na pupę z odcinka 3.

ocenił(a) serial na 9
Damian_2137

To nie jest Black Mirror. Kto, co i jak? Od kiedy Amerykanie przejęli serię to było wiele pytań, ale ten sezon to tylko true crime. Wcześniej chociaż udawali, że koncepcja jest zachowana. Zaczynać odcinek znudzonym, przerysowanym tematem paparazzi, a kończąc wilkołakiem, to nie tyle naplucie co nasranie na widzów, którzy znają serię dłużej niż 5 minut.

Damian_2137

Nowy sezon nie ma nic wspólnego z Black Mirror. Jeżeli obejrzymy pierwszy odcinek sezonu trzeciego, dostaniemy całkiem niezłą opowieść o tym do czego może doprowadzić uzależnienie od mediów społecznościowych. Jeżeli obejrzymy pierwszy odcinek sezonu szóstego, dostajemy niespójną papkę która nie ma żadnego przesłania poza "czytaj regulamin". Nie da się porównać do siebie w żaden sposób tych dwóch tworów, to jak zestawiać ze sobą średnią komedię i niezły dramat. Jedyny odcinek który nosi znamiona Black Mirror to odcinek trzeci, a i tak dziura logiczna (dlaczego oni wysłali ludzi w kosmos, a nie te zmyślne roboty stworzone na ich obraz ? Przecież to idiotyzm) kładzie ten odcinek na łopatki w porównaniu do wcześniejszych sezonów.
Dwa ostatnie odcinki też nie mają nic wspólnego z Black Mirror.
Netflix odwalił kolejny raz kaszanę, nie mając pomysłu, biorąc popularną markę i robiąc z niej Netflixową papkę dla przeciętnego zjadacza popcornu który myśli raz na 2 lata, wpisującą się TikTokwe odmóżdżenie społeczne. Fanom serialu polecam nie oglądać, podobnie jak ostatniego sezonu House of Cards, nie ma co psuć sobie wrażenia.

Damian_2137

Jest w tym krytyka mediów, jak w wielu innych odcinkach "Czarnego lustra", ale fakt, że za dużo fantasy, a za mało (bo wcale) science-fiction

ocenił(a) serial na 8
Damian_2137

Ja ten odcinek interpretuje sobie tak, że teraz fotki robione w dobrym momencie są jak skarb. Temat ciekawy, ale przedstawiony w zły sposób. Trochę taki R. Rodriguez który miał być z przekazem.

ocenił(a) serial na 10
Damian_2137

To jest Black Mirror. Tylko Black Mirror może wymyślić takie góry w Czechach ;)Zaskoczyły mnie równie mocno jak główny wątek. Swoją drogą zamiast silić się na widok pasma niczym alpejskiego, można było tam dać jakieś kadry np. ze Skalnego Miasta.

ocenił(a) serial na 10
obserwacja

Gory* glowny*

obserwacja

Część z ośrodkiem odwykowym przecież nie miała miejsca w Czechach

ocenił(a) serial na 10
percepcja_percepanu

Wróciłam specjalnie do odcinka, aby odnaleźć ten kadr. Mniej więcej w szóstej minucie jest piękna panorama gór i podpis Czech Republic. Proszę przyznać, że obserwacja w tym przypadku przewyższyła percepcję;)

Damian_2137

Ogólnie odcinek zanudzał, a jak zobaczyłem, że wilkołak, to totalny facepalm. Jakieś totalnie nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 9
Damian_2137

To prawda, a dodatkowo fabuła tego odcinka trochę chaotyczna, od czapy. Na plus jedynie świetne zdjęcia plenerowe. Poza tym średnio, to już nie to, co w pierwszych kliku sezonach. Motyw wilkołaka nie wiadomo skąd i dlaczego się pojawia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones