PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862354}
7,4 50 466
ocen
7,4 10 1 50466
6,8 16
ocen krytyków
Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
powrót do forum serialu Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Serial rewelacyjny. Obejrzałam w ciągu dwóch dni. Pokazanie emocji przez głównego bohatera jest niezwykłe. Nie wyobrażam sobie w tej roli nikogo innego. Czytam resztę komentarzy i zaskoczyły mnie te, w których mówicie, że mu współczujecie. Takie odchyły nie są nabyte, a wrodzone. Nie ma nic co zmieniło by człowieka na taką skalę. Mordowanie, nekrofilia, kanibalizm.. to są cechy, które człowiek ma już gdzieś od początku zaprogramowane. Zadajmy sobie pytanie, co musiałoby się stać, żeby normalny człowiek zajął się czymś takim? Nic nie jest w stanie, aż tak zmienić człowieka. Błędy wychowawcze rodziców mogą takie procesy nasilać, ale nie zapoczątkować. Ból rodzin w tym serialu jest wręcz namacalny. Podziwiam te rodziny, że nie zaatakowały go w dowolnym momencie. Jeśli chodziłoby o moje dziecko, nie patrzyła bym na konsekwencje. Zrozumie to każdy, kto ma dzieci. Odcinek 6 był za mocny. Tak mi było żal tego głuchoniemego chłopaka. Był niepełnosprawny, ale miał bardzo dobrze poukładane w głowie. Był pewny siebie, a przy tym delikatny. Dahmer to totalny psychol. Powinien doświadczyć każdej jednej formy znęcania się, którą sam wykorzystał. Tacy psychole powinni cierpieć w nieskończoność. Pokazanie Johna Wayna'a Gacy'ego jak dla mnie stanowiło zapowiedź utworzenia podobnego serialu. Generalnie są 9 gwiazdek.

daria34

Jest takie coś - wojna, ale Dahmer nie miał tego wytłumaczenia. Zobacz co wyprawiają bliscy nam kulturowo rosjanie czy ukraińcy, gotują głowy swoich pokonanych wrogów i robią sobie sweet focie, czy obcinają jeńcom genitalia.

ocenił(a) serial na 9
greedo23

Nie widziałam nigdzie takich filmików, zdjęć ani innych materiałów. W sumie to nawet nie wiem czy przypadkiem chciałabym trafić na coś takiego. Tak czy inaczej Ruscy od zawsze byli wypaczeni. Nawet podczas II WŚ Niemcy zamordowali tyle milionów ludzi, ale następne pokolenie miało na tyle przyzwoitości, by wziąć na siebie wine i przeprosić. Oczywiście niczego to nie zmienia, jednak różnica jest między nimi a ruskimi. Ci się nigdy nie przyznali, nigdy nie przeprosili i nawet nie mają takiego zamiaru. Ukraińcy... Historia mówi sama za siebie, najpierw w Wołyniu mordowali ludzi, nie przyznali się, nie przeprosili, nie ponieśli żadnych konsekwencji, a teraz kiedy nas potrzebują nazywają nas swoimi braćmi. Tutaj to jest zwyczajną manipulacja. Mogłabym zgodzić się z tezą, że seryjny morderca ma cechy wrodzone jak i nabyte poprzez np wychowanie w rodzinach patologicznych, wykorzystywaniu seksualnemu itp. Oglądam sporo dokumentów odnośnie tematyki seryjnych morderców i właściwie Putin i jego pachołków doskonale by się wpasowali. Mają podobne, jeśli nie te same dysfunkcyjne cechy.

daria34

W pełni się zgadzam z opinią o Ukraińcach i Rosjanach, temat rzeka.
Drugą taką rzeczą, która zmienia człowieka jest głód, co prawda nie mówimy wtedy o zabijaniu dla przyjemności czy spełnianiu swoich fantazji ale o przeżyciu np. zjadając ludzi, np. film dokumentalny o katastrofie samolotu a Andach to pokazuje, jedli zmarłych żeby przetrwać. Co prawda nie można tych dwóch rzeczy porównywać do końca ale coś w tym jest. Moja babcia co przeżyła obóz koncentracyjny zawsze mi mówiła jak byłem mały, że głód zmienia człowieka nie do poznania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
cool_2

Dziecko ile masz lat? Weź się zastanów co i do kogo mówisz. Poza tym to było tylko porównanie, temat jest Dahmera, a nie tego kto był gorszy ruscy, czy Ukraince. Jedni i drudzy tak samo beznadziejni.

greedo23

rosjanie nie robią takich rzeczy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
daria34

I niestety jesteś typowa ofiarą takich produkcji . Serial ma pełno przeinaczen.Zeby pokazac jacy to biali sa źli a czarni super. Wiele rzeczy zostalo zmienionych. I nie wiem czemu się tak uzalasz nad rodzinami, które pozwalały dziecku 14 letniemu szlajac sie po ulicach, chlać alkohol i prostytuować. Drugie też wylądowalo u niego będąc molestowanym. Tego nie ma w serialu, ale dahmer bral glownie prostytutki na swoje ofairy, ale nie mozna było tego pokazać.
Sam serial powstał w idealnym czasie, chyba az sikali w majty z radosci jak mogą by upolitycznić tą historię w dzisiejszych czasach, Wszyscy czarni są idealni, honorowi, uczciwi, a biali to mordercy, cwaniaki, kombinatorzy. Irytujaca g ruba baba, sąsiadka która jest gwiazdą ostatnich odcinków jest kompletnie wyidealizowana. Nie wiem jak ludzie to lykają z takich serialików.

ocenił(a) serial na 9
cool_2

A gdzie ja podkreslilam różnice między czarnymi, a białymi? Nigdzie. Człowiek to człowiek. Nawet jak będzie zielony w kratkę i niewiadomo czym się zajmował, to nikt nie ma prawa, by pozbawić go wolności i zabić.
Rozczulam się nad rodzinami, bo wiem jak to jest jak chodzi się w ciąży 9 miesięcy, martwi się o każdy jeden symptomy czy z dzieckiem wszystko dobrze, rodzisz w niesamowitych bólach, a potem taki spaczony sku*wysyn zabija ci dziecko. Nieważne czy był meską prostytutką, czy modelem. Nie miał prawa odebrać komukolwiek życia, koniec kropka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones