PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 988
ocen
7,7 10 1 33988
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Postanowiłam założyć temat, w którym możemy przedstawić swoje pomysły na dalsze sezony. Kogo w serialu chcielibyśmy jeszcze zobaczyć, które postaci powinny się rozwinąć, jak mogłaby wyglądać fabuła ciągu dalszego? To temat przeznaczony właśnie do takich rozważań.

Osobiście uważam, że wątek Drakuli mógłby zostać pociągnięty dalej. Mistrz uwolniłby Renfielda z Bedlam, przyczaił się gdzieś z nim i chciał dokonać zemsty za zabicie Vanessy. Jego celem oczywiście stałby się Ethan. Planowałby również jak tu przywrócić bez panny Ives swój wymarzony porządek rzeczy. Moglibyśmy dowiedzieć się więcej zarówno o nim samym jak i jego słudze, jakieś wspomnienia, retrospekcje, te sprawy. Jego wątek można by było połączyć z wątkiem pana Lyle'a, który na wieść o śmierci Vanessy i tym co wydarzyło się w Londynie powróciłby do kraju i to z niezbędną wiedzą do całkowitego zgładzenia Drakuli. Jego badania nad mumiami mogłyby odegrać istotną rolę i być połączone z tym wszystkim.
Chciałabym aby Lily została u boku Victora, ale nie jako jego potulna owieczka, jako kobieta którą jest, świadoma, silna i wolna, Victor w żaden sposób nie próbowałby jej zatrzymać przy sobie, łączyłyby ich bardziej relacje partnerskie i Victor traktowałby ją z szacunkiem i swobodą, coś na kształt przyjaźni. Frankenstein mógłby wyjawić przyjaciołom prawdę o swoich eksperymentach i tym samym doszłoby do konfrontacji Lily z Ethanem. Do sir Malcolma, Ethana i Victora na stałe dołączyłby Indianin, dr Seward i Catriona. Chciałabym zobaczyć interakcje i rodzącą się przyjaźń między nimi. Moglibyśmy poznać lepiej przeszłość dr Seward i Catriony oraz dowiedzieć się dokładnie jak Indianin został wilkołakiem.
Jeśli chodzi o Johna Clare'a i Doriana to historia zakończyła się dla nich w taki sposób, że raczej dałabym sobie z nimi spokój i nie powróciliby w kolejnych sezonach.
Zapomniałam o dr Jekyllu. Jego widziałabym w ciągu dalszym serialu. Fajnie byłoby zobaczyć jego mroczną twarz, ale nie wiem jak jego wątek mógłby się łączyć z wątkiem głównym. Chyba że Victor i Lily mieliby osobny wątek połączony właśnie z jego.
Po zgładzeniu Drakuli można by było całkowicie skupić się na egipskich klimatach, starożytnych bogach. Ciekawie by też było, gdyby nasza waleczna ekipa zawarła sojusz, połączyła siły z samym Szatanem w celu unicestwienia jego brata.

ocenił(a) serial na 9
LadyDark

Spodziewałem się, że Lilly włamie się do sanktuarium Doriana i pomści swą akolitkę paląc portret. John Clare mógłby wejść głębiej w wodę... i nie wyjść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones