PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 984
oceny
7,7 10 1 33984
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

No to... skoro nikt nie założył, to sobie pozwoliłam po sprawdzeniu czy nie dubluję tematu:)
Drugi odcinek w punktach:
1. Dramat dla anty fanów duetu Lily&Dorian- powrócili, mają się dobrze, są coraz bardziej zdeprawowani i 'powiększają rodzinę' ( aczkolwiek- chcieli ratować tę pannę od strasznej śmierci, więc ...).
2.Vanessa na kozetce - wiadomo, że to, co robiła i co widzieliśmy w poprzednich sezonach, teraz wyłazi na światło dzienne, nagrywane niczym w restauracji Sowa&Przyjaciele i następnie chamsko odsłuchiwane przez Renfielda szpiegującego dla D.
3. Doctor Jekyll- trochę wiemy o jego przeszłości i o tym jak jest traktowany z powodu karnacji, mimo awansu społecznego, czyli zostania lekarzem ( scena z pomagierem w zakładzie, którego poprawia dodając z naciskiem dodając "doktorze" ), znaczące też są słowa o dualizmie każdego człowieka. Moja prywatna prośba- dr. J. powinien taką kurację jak na pacjencie w tym odcinku przeprowadzić na każdym pośle partii, która ostatnio rozpanoszyła się w polskim sejmie- może by co pomogło...
4. Historia Ethana też trochę się przejaśnia- ale nie do końca rozumiem- on zamordował współplemieńców tego Indianina, a potem przyszedł się ukorzyć przed nim, bo nagle zrozumiał co zrobił, a ten za karę zamienił go w wilkołaka? Czy może czegoś nie ogarnęłam...?
Poza tym pełnia- więc...wiadomo co się dzieje;) Niestety pojawia się też Hekate, co mi psuje nieco tę scenę.
5. Victor niczym Romeo pod oknem ukochanej- szkoda mi go, plus dla Lily, że wyszła do niego, ale...ten romantyczny wątek pewnie zamieni się w sadystyczny, jak doktorki będą Lily tresować.
6. No i Dracula- największy zawód, osoby nim zachwycone po pierwszym odcinku, teraz będą pewnie przeklinać...WTF??? Nie wiem, po co tak zrobili- mogli pozostać przy samym głosie...

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Chyba już nie mogli zostać przy tym głosie. Pewnie inni też skojarzyli by głos, jak ja tuż przed pokazaniem jego twarzy. Dlatego tez musieli odkryć go już teraz. A z przypadkiem Ethan nie zabił jego "rodziny" będąc wilkołakiem? Bo z tego co ja zrozumiałam to ojciec Ethana też jest wilkołakiem.

romina_4

Serio???o.0
Kiedy padło takie info???
Ja tylko słyszałam, że jest bogaczem ( patrz: mapa w tym odcinku z "własnym" terytorium ), ale że jest wilkołakiem, to mi umkło...:/
Dla mnie dziwne jest, że Indianin mówi o Ethanie per "syn"- jakby został jego ojcem tworząc go...

użytkownik usunięty
Kasss1711

Może w jakiś sposób uznaje go za syna (tak jak sir Malcolm widzi córkę w Vanessie) - w końcu więzy krwi nie gwarantują że będziesz kochać swojego rodzonego ojca - tu sprawy rodzinne Ethana wydają się być mocno skomplikowane, życzy przecież własnemu ojcu śmierci...

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

a on mówi matko do nieznajomej indianki

mk1993


Jakoś mi to umkło...:/

Właśnie zasiadam do trzeciego odcinka:D
I wiecie co?
W przypominajce drugiego ten inspektor mówi o Ethanie "Wilk wraca do legowiska"- nie zwróciłam na to uwagi z powodu zaćmy umysłowej, ale- to znaczy, że inspektor wie, z kim ma do czynienia.

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

- Spodziewałam się, że dr Sweet okaże się w rzeczywistości Draculą, po cichu nawet na to liczyłam, może to iść w dobrym kierunku.
- wątek Lily/Dorian/Victor zaczyna mnie nużyć, liczę, że Jeckyll wprowadzi trochę świeżości i rozwiną jego indywidualny wątek
- brakowało mi Calibana w tym odcinku, lubię jego postać
- przyznam szczerze, że amerykański wątek z wilkołakiem nie zapowiada się szczególnie ciekawie. Może pokażą genezę samej transformacji, może ojciec Chandlera okaże się interesującą postacią, wtedy ok.
- zaczynam mieć smutne przeczucie, że scenarzystom "skończył się" polot i nie będą to seanse z nosem w monitorze, a zwykłe odbębnienie z przyzwyczajenia, obym się myliła :)
- bardziej odpowiadał mi "związek" Vanessy z Szatanem, pokazany w poprzednich sezonach. Być może coś mi umknęło i to właśnie Dracula okaże się jej demonicznym oblubieńcem. Jeśli tak, to poprawcie mój dotychczasowy tok myślenia. Sądziłam, że władca wampirów i demon, który nawiedzał Vanessę (i zapraszał do bycia jego mroczną kochanką :P) to dwie różne postaci

depoz

W moim ulubionym zwiastunie
https://www.youtube.com/watch?v=kwafKJyzir8
38 sekunda może być odpowiedzią - "zostałam dotknięta przez szatana", ale Dracula może się tu wciąć na trzeciego:)
Jak dla mnie demon/szatan to było jedno, ale Dracula to naprawdę sądziłam, że został zneutralizowany w I sezonie:/

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

Oo, to właśnie te słowa miałam w pamięci, kiedy pisałam post :) Dlatego liczyłam, że Księciunio Piekieł objawi się w pełnej krasie i będzie starał się omotać biedną Vanessę już tak konkretnie. Też myślałam, że Dracula odpadł w sezonie I i wątek umarł naturalnie. Wg mnie to bezsensowny zabieg, przywracać wampiry do akcji, skoro ich Pan nie jest tą postacią, której Vanessa naprawdę się obawia.

depoz

No w I sezonie chyba każdy zrozumiał, że Minę porwał Dracula. A został chyba pokonany, ale nie pamiętam dokładnie.
Chyba, że go nie ubili jak Pan Bóg prikazał, to teraz wraca...

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Dracula nie został pokonany. Przynajmniej ja niczego takie nie pamiętam. Zabili chyba kogoś innego, kurcze już tego nie pamiętam. Chyba że Dracula= Szatan chociaż mi to nie pasuje. Z tego co pamiętam, czy Vanessa nie jest jakby Lilith? To by wyjaśniało dlaczego Szatan jej pragnie. Ale też Dracula jej pragnie, hmmm...

romina_4

A mi się wydaje, że został:S
To już było tak dawno...
I mi też Szatan=Dracula nie pasuje- to raczej dwie różne postaci, Szatana tropili w II sezonie i ta cała wiedźma też dla niego zwabiała Vanessę.
A Dracula- no cóż, jak dla mnie ubili go w tym teatrze starym, czy co to było, ale 100% pewności nie mam.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Poszukałam trochę :) W pierwszym sezonie Dracula nie został zabity. Nie zobaczyliśmy go nawet.

romina_4

To co to był za łysy kolo, ten co porwał Minę?????

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Nie wiem. Nie pamiętam już tego. Trzeba chyba odświeżyć sobie pierwszy sezon, albo obejrzeć ostatni odcinek. Jeśli chodzi o Vanessę to cytuję : "Z tego co powiedziano w 2 sezonie, wiadomo, że piekłem rządzie Lucyfer, a na ziemi drugi demon, jego "brat" egipskie bóstwo (Set?, Drakula?), który stworzył wampiry.. Vanessa (a raczej demon, który ją opętał) jest Matką Nocy (Amun, Lilith?) i kochanką Lucyfera (prawdopodobnie tego drugiego też). Dzięki zjednoczeniu tych dwóch braci (prawdopodobnie poprzez Vanessę), będą mieli siłę, by zabić Boga." Cytat pochodzi z tej oto rozmowy http://www.filmweb.pl/serial/Dom+grozy-2014-679417/discussion/Ostatni+odcinek+dr ugiego+sezonu.,2658410

romina_4

Ała...

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Wierzenia egipskie mieszają się z wierzeniami chrześcijańskimi, ja to tak przynajmniej widzę. Tylko trochę jest to dla mnie niezrozumiałe. Chociaż podobno Szatan ma wiele imion, chyba tak to trzeba sobie tłumaczyć.

romina_4

Pewnie, że ma.
Zależy od wierzenia/religii.

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

ten "łysy kolo" to po prostu wampir wyższego stopnia, ale nie Dracula. Dracula jest wampirem najwyższym. Owszem Minę porwał sam Hrabia, a cały sezon 1szy był poniekąd próbą sprowadzenia Vanessy do Hrabiego właśnie - to zadanie miała wykonać sama Mina oraz wysłany przez Draculę Wampir Wyższy.

Co do Vanessy i bycia oblubienicą. w 2 sezonie zostało jasno powiedziane, że Lucyfer i Pierwszy Wampir są braćmi i obaj zostali wyrzuceni z nieba przez boga. Przypuszczam, że Pierwszym Wampirem jest właśnie Dracula.

prowned

Dziekuję za wyjaśnienie.
Zafiksowałam się na tym "Draculi" z I sezonu, może dlatego, że był tam i Van Helsing, a oni zawsze "występują razem"...
Ciekawa teoria co do braci- o ile czytałam, że Lucyfer to upadły anioł wyrzucony z nieba ( chyba dość znana "teoria" ), to jakoś nie kojarzę, że wyrzucony stamtąd został też Pierwszy Wampir, albo ktoś kto stał się pierwszym wampirem...
No ale...:)

użytkownik usunięty
Kasss1711

Hmm, właśnie po tym zwiastunie wywnioskowałam: Vanessa najpewniej znowu popadnie w "obłęd" (przynajmniej chwilowy) i wyślą ją do Bedlam (tego ośrodka, gdzie przetrzymują świrów) - kto wie, czy nie po nocy z Draculą?? :)
Swoją drogą, Dracula nie był diabłem - on był tylko uosobieniem grzechu i demonem w ludzkiej postaci. Ciekawi mnie też, jak to wytłumaczą, że chodzi normalnie za dnia?

I nie świeci jak Edward:D

Kasss1711

hahaha :)

Kasss1711

Na wstępie powiem, że jestem zauroczona doktorem Sweetem *_* No nie wiem dlaczego, ale on jest po prostu totalnie wow. Oczywiście kiedy nie jest Draculą, chociaż... Z kolei sekretarz jest creepy. I lubię tego małego wampirka, co łazi za Vanessą. Sympatyczny całkiem, taki nonszalancki czy coś ;)

Wątek Vanessy ładnie się rozwija. Zarówno terapia u dr Seward, jak i niewinne flirty z Panem Zoologiem bardzo mi się podobają. Odzyskuje formę i animusz, zobaczymy do kiedy...

Co do Doriana i Lily - już myślałam, że będzie się coś działo. COŚ. Na razie jednak ten wątek mi zwisa i powiewa, a ta młodociana dziewoja to już w ogóle mi do gustu nie przypadła. Czekam na coś lepszego. Za to rozmowa Lily i Victora to mnie całkiem ruszyła, bardzo fajna scena.

Jak dobrze, że sir Malcolm lepiej znosi kołysanie niż niejaki Samwell ;) Podoba mi się Indianin (nie mogę zapamiętać jego imienia) i jego historia związana z Ethanem. Pogmatwane to nieco, ale zapowiada się ciekawie. Fajnie, że Inspektor się nie poddaje i zamierza wymierzyć sprawiedliwość. Ciągle czekam na jakieś jego znaczące wystąpienie. Rozróba przy pełni księżyca - niech będzie. Zastanawia mnie tylko, czemu tak się wiedźma uczepiła Lupus Dei'a. Jak sama nazwa wskazuje, to oni nie za bardzo powinni się bratać. Czekam na tatusia Chandlera i się doczekać nie mogę. Naprawdę liczę, że to będzie ktoś co najmniej niebanalny (proszęęę).

Victor się ogarnął (noo, może nie tak do końca...), Jekyll ma odpowiednio dramatyczne backstory, w dodatku całkiem grzecznie jak na razie się bawią. Podoba mi się.

Zapowiedź trzeciego odcinka ! Dziać się będzie sporo.

NeutralGin

Bo wiedźma leci na Lupusa- ot co:)
Zresztą- no wonder..;)

PS. Przeczytałam z "panem zoofilem":D

Kasss1711

No okej, ma pełne prawo szukać szczęścia w życiu i różne takie, ale chyba powinna też służyć swemu panu i cośtam próbować uknuć? ;) Poza tym, gdzie ona zgubiła mamine zabawki (tą walizkę pełną upiornych przyrządów)? W kolejnym odcinku coś może się w tych kwestiach wyjaśni.

Mnie już w kwestii słodkiego doktorka nic nie zdziwi, także tego... ;d

NeutralGin

Wiedźminka chwilowo nie zajmuje się służbą panu, bo zaślepia ją cielesna żądza do Lupusa- widać to w jej ślepiach, jak mówi jak baaaaardzo tęskniła...

Kasss1711

Moim zdaniem wiedźma powinna raczej bać się Lupusa niż dobierać mu się do spodni. Tak przynajmniej zrozumiałam z poprzedniego sezonu - wilk boży, a więc przeciwny siłom ciemności. Ale, kto by za tym trafił, skoro nawet ubity Dracula z pierwszego sezonu okazał się tylko jakimś randomem...

TorZireael

Skoro Lupus wygląda ( jak dla mnie :D ) jak chodzący seks, to nawet wiedźma ma niecne intencje...;)

Kasss1711

Może i masz rację, w końcu z Ethanem to nawet na jeżu... ;D

TorZireael

Pierwsza!

Kasss1711

Tu nie ma kolejek, tu jest dżungla! Szykuj się do walki, jeśli chcesz przetrwać! :P

TorZireael

Zdradzasz Jezusa, niewierna?:>
PS. Starsi mają pierwszeństwo ( a starsza jestem na bank ), więc...
http://thewondrous.com/wp-content/uploads/2014/09/Fat-People-Dancing-04.gif
:P

Kasss1711

Z Jezusem jeszcze nic sobie nie obiecywaliśmy :P
Poza tym, to jest piękne w filmowych bohaterach - można kochać i uwielbiać ich tabunami :D

TorZireael

Jak sobie przypomnę wpisy z inkszego forum, to niewinność Jezusa była mocno zagrożona...:D

Kasss1711

Jam jest kobieta wyzwolona :P

TorZireael

Widać:D

Kasss1711

Grrrr :D

https://33.media.tumblr.com/dbf0653d1c000175656a70b0e57b0bd8/tumblr_inline_o4nr9 xHXKL1tocshr_500.gif

TorZireael

Ooooooooooooooooooooooooooo, Morticia:D:D:D:D

http://37.media.tumblr.com/11c66c71c2c2ec9f25050d652ae49043/tumblr_n53zojS9rB1sr 9lwqo1_250.gif

Kasss1711

https://bubblesandbooyah.files.wordpress.com/2015/06/toast-to-you.gif

Ale mimo to nie myśl, że oddam Ci jakiegokolwiek seksownego wilkołaka :P

TorZireael

A masz!

https://media.giphy.com/media/xTiTnpfXgRk3qgly6I/giphy.gif

Kasss1711

Skoro tak chcesz grać...

http://1.bp.blogspot.com/-_VOnGPOEQuY/VMFGTtgWIhI/AAAAAAACkpM/ybd73SRfmXE/s1600/ carrie%2B10.gif

TorZireael

http://3.bp.blogspot.com/-1VwOiuhSQ9Y/TboWvK6xCoI/AAAAAAAAAT0/OHlA812otBg/s1600/ murder.gif

Następny etap zakłada walkę w kisielu i pojedynek na kciuki:D

Kasss1711

W pojedynku na kciuki jestem dobra, ale w walce w kisielu jeszcze nie miałam okazji się sprawdzić :D

TorZireael

Przygotowania trwają...

http://s1.dwstatic.com/group1/M00/34/1C/b1982a645f35fb9dd8142cee570b7c48.gif

Kasss1711

Świetnie,że powstał ten wątek.
Dla mnie największy plus to właśnie niespodzianka z Draculą. Nie spodziewałam się tego (chociaż pamiętam jaką rolę zagrał ten aktor w Dexterze :) Ale mimo wszystko to było dla mnie zaskoczenie. Do Doriana i Lily jeszcze nie zdążyłam się przekonać, może dlatego, że znowu był walczyk i scena trochę podobna do tej w drugim sezonie (spotkanie z doktorem F. w salonie podczas tańca). Podoba mi się postać Renfielda, a dokładnie to, że wydaje mi się wzorowana na tej z "Draculi" z 1930 r. W ogóle wątek z tajemniczą psychoterapeutką jest dość ciekawy. Cały czas zastanawiam się ile ma tak naprawdę wspólnego z jej nauczycielką wiedźmą. Czekam na kolejne odcinki.

KotArystokrata

Ten walczyk to już do perfekcji opanowali pewnie. Powinni się na tango przerzucić.

Było powiedziane w pierwszym odcinku, że panieńskie nazwisko dr Seward to Clayton i że pochodzi z tamtych rejonów, co mentorka Vanessy. Więc jakieś pokrewieństwo wchodzi w grę, chociaż jak dla mnie to dr Seward jest taka do bólu racjonalna i konkretna. Ale nie wiadomo, czego się można po niej spodziewać.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy dane nam będzie poznać pana Sewarda :)

NeutralGin

Ja bym wolała salsę:)
Jak dla mnie "postać" Draculi była zaskoczeniem. I tak jak pisały dziewczyny po pierwszym odcinku- wolałam opcję 'sam głos'.

Myślę, że pani doktor jeszcze nas zaskoczy czymś:)

Kasss1711

Ale jakby wtedy pokazali, że "sam głos" zalicza zgona (iii pojawia się tęcza i wszyscy żyją długo i radośnie, etc.)? :)
Dla mnie to też było pewne zaskoczenie, chociaż doktorek był od początku podejrzany (tzn. ja podejrzewałam go o jakiś dodatkowy smaczek czy inną anomalię czy rysę w życiorysie). I wolę chyba jego postać niźli mieliby jakiegoś szczerzącego się zasuszonego dziadygę podstawić czy inną łysą personę - mogłoby to wyjść kiczowato. Dr Sweet mi spasował jako Dracula i teraz bardzo mnie ciekawi, co też dalej będzie się dziać między nim a Vanessą. Ooo, np. gdzie pójdą na kolejną "randkę"? Bo ta pierwsza była bardzo klimatyczna, nie ukrywam. Cała ta znajomość byłaby zupełnie urocza, gdyby nie jego "mała tajemnica" ;)

NeutralGin

najzabawniejsze jest to,że ten wątek z Draculą udowadnia jedynie, że Vanessę przyciągają złe moce - ona przecież sama zaczęła podrywać tego zoologa; kiedy po sesji miała zrobić coś "co ją uszczęśliwia" poszła posłuchać jego wykładu. Wydaje mi się, że w tym sezonie złe moce będą nieco bardziej przebiegłe i Dracula (brat diabła czy jak tam go zwali) nie przyzna się do tego kim jest, aż do momentu kiedy Vanessa się w nim nie zakocha - jednym słowem złe moce pozostawią jej inicjatywę, tak by od początku spotkania z Draculą / zoologiem to były jej wybory - może dzięki temu emocjonalnie trudniej jej będzie się z tego wyplątać

KotArystokrata

To ten zoologo to Dracula? Nie ogladalam jeszcze 2 odcinka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones