PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 441
ocen
8,2 10 1 37441
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

Pytanie do fanów Downton- jakie postaci z serialu wzbudziły waszą największą sympatię? A za którymi bohaterami na pewno nie będziecie tęsknić?
Moi ulubieńcy to :
Spratt, Joseph Molesley, zaangażowana społecznie Isobel Crawley, pani Patmore, Elsie Hughes, Gwen Dawson, Anna Bates, Violet Crawley, Robert Crawley, szofer Tom z pierwszych sezonów (dopóki się nie roztył i nie zmienił poglądów) oraz Thomas Barrow (tak, bardzo niejednoznaczna postać, ale podobała mi się jego przemiana w ostatnim sezonie).
Za resztą nie będę szczególnie rozpaczać.
Jestem ciekawa waszych opinii.

KotArystokrata

Moim ulubieńcem był Matthew i miałam minizawał przy scenie jego smierci. Oprócz tego niemal od pierwszego odcinka irracjonalnie bardzo lubiłam Thomasa (tak bardzo życzyłam mu happy endu, a oni trzymali mnie w niepewności do końca), Spodobała mi się Lady Mary i chociaż czasami trudno było ją znieść ta sympatia została mi do końca. Poza tym: Branson i Violet i to chyba cała gromadka moich ulubieńców.
Nie przepadałam za Edith, bo przeważnie trudno mi zmienić zdanie po pierwszym wrażeniu (te siostrzane przepychanki trochę mnie już nudziły, ale zawsze byłam bardziej po stronie Mary, chociaż obie potrafiły być wredne). Nie znosiłam O'Brien chyba najbardziej, no i tego dziennikarza za którego miała wyjść Mary też.

KotArystokrata

Najlepsza oczywiście babcia - hrabina wdowa, czy jak jej tam - dla jej tekstów pewnie jeszcze nie raz wrócę do tego serialu.
Bardzo lubiłam również Annę - mam słabość do takich na wskroś dobrych ludzi, bez choćby jednego grzeszka na sumieniu.
Od pewnego momentu polubiłam również Edith - mniej więcej w tym czasie, jak stała się taką nowoczesną biznes woman.

Nigdy nie lubiłam Mary i z każdym sezonem ta niechęć tylko się pogłębiała - im dalej, tym większą miałam ochotę, aby i ona zderzyła się z jakimś autem.
Robert miał momenty, w których również mnie denerwował - zwłaszcza swoją zaborczością i konserwatyzmem.

Thomasa na zmianę nie znosiłam i współczułam mu. Dobrze rozpisana oraz zagrana postać.

Co do Toma, to nie wydaje mi się, aby aktor "się roztył". Jest scena, w której widzimy go nagiego od pasa w górę i jak dla mnie to wygląda, jakby po prostu przypakował. W życiu nie określiłabym go mianem "otyłego".

ocenił(a) serial na 9
KotArystokrata

Hrabina Violet waz z jej kamerdynerem oraz osobistą pokojówką oraz Lady Mary.

ocenił(a) serial na 10
KotArystokrata

W 2 sezonie nie mam jeszcze postaci, której bymnie lubiła. Każdy ma coś w sobie. Na początku nie przepadałam za Thomasem ani O'Brian, ale obie postacie, choć wredne i spiskujące, mają ogromną zaletę - są autentyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones