SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Dragon Ball

1986 - 1989
25 min.
8,3 63 378
ocen
8,3 10 1 63378
3 537
chce zobaczyć
Gdy Son Goku poznaje legendę Shenlona, czarodziejskiego smoka posiadającego moc spełniania życzeń, wyrusza wraz z Bulmą w poszukiwaniu siedmiu kryształowych kul. Więcej Mniej
Dragon Ball zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

świat

premiera

Dragon Ball przedstawia losy Sona Goku, któremu jako niemowlę przydzielono misje zniszczenia ziemi - ale z powodu awarii jego statku - nie wykonał on zadania. Zostaje przygarnięty i adoptowany przez ziemianina. Od tej pory cała znana nam historia zaczyna się od poznania przez naszego bohatera dziewczyny o imieniu Bulma, która opowiedziała mu o Smoczych Kulach i zaproponowała wspólną wyprawę.

na podstawie
studio
Bird Studio, The / Fuji TV / FUNimation Entertainment (postprodukcja) / Więcej...
tytuł oryg.
Dragon Ball
inne tytuły
Goku inspirowany jest postacią chińskiego bóstwa jakim jest Małpi Król. Tak jak on do transportu używa latającej chmury oraz posiada laskę którą może dowolnie rozciągać. Imię Małpiego Króla zapisane po chińsku, ale czytane po japońsku brzmi "Son Goku".
Kiedy od 1983 roku na japońskim rynku wielki triumf święciła manga Akiry Toriyamy "Dragon Ball", autorowi zaproponowano przeniesienie historii o Smoczych Kulach na mały ekran. Sam zainteresowany zgodził się, zostając przy tym scenarzystą i współreżyserem serii. Serial zadebiutował w 1986 roku, z marszu stając się wielkim przebojem. "Dragon... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych