Świat

Dragon Ball

{"id":"24","linkUrl":"/world/Dragon+Ball-24","alt":"Dragon Ball","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cwpo/00/24/24/26.3.jpg"}

Świat filmów, seriali, komiksów i gier wideo opartych na mandze Akiry Toriyamy, która pierwotnie publikowana była w odcinkach na łamach "Shūkan Shōnen Jump" w latach 1984-1995. Manga powstała z miłości Toriyamy do filmów kung fu "Wejście smoka" i "Pijany mistrz". Zaś fabuła inspirowana jest klasyczną chińską powieścią "Wędrówka na Zachód".

Uniwersum Dragon Ball składa się z 12 wszechświatów. Akcja większość opowieści rozgrywa się w Siódmym Wszechświecie. To tu znajduje się Ziemia jak również Vegeta, rodzinna planeta Son Gokū (Songo) jednego z najważniejszych bohaterów cyklu. Tytułowe Smocze Kule to artefakty o niezwykłych magicznych właściwościach. Zdobycie wszystkich siedmiu umożliwia przywołanie smoka, który spełni jedno życzenie. Głównymi postaciami są: Son Gokū (znakomity wojownik, obrońca Ziemi, założyciel i lider Wojowników Z), Bulma, Oolong, Yamcha (Jamsza), Muten Roshi (Genialny Żółw), Chichi (żona Son Goku), Kuririn (Krillan), Vegeta, Piccolo (Szatan Serduszko), Son Gohan (Songokan) i Son Goten (synowie Son Goku).

Na uniwersum Dragon Ball składa się pięć głównych seriali anime. Pierwsze dwa - "Dragon Ball" i "Dragon Ball Z" - bazują na oryginalnej mandze. "Dragon Ball GT" prezentował nowe przygody, "Dragon Ball Z Kai" był odświeżoną wersją "Dragon Ball Z", zaś "Dragon Ball Super" stanowił jego sequel. Oprócz tego powstało 20 filmów, a także wiele gier wideo, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym 55 milionów egzemplarzy.

Więcej Mniej
gatunki Anime / Przygodowy / Sci-Fi
Zwiastun
nr 1 (amerykański) 1:16
Zwiastun
nr 2 1:13
Zwiastun
nr 1 2:11
Zwiastun
nr 3 (polski) 1:20
Zwiastun
nr 3 1:41
Checkpoint
Remaster "Saints Row 3" i pierwsze wrażenia z "The Last of Us Part II" 12:52
  • Wolalbym 13 odcinkow DBS z taka kreska, animacja i ogolnie jakoscia jak ta kinowka zamiast 131 odcinkow tego kału, ktory dostalismy

    Dragon Ball jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.