miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Filary Ziemi

The Pillars of the Earth
2010
1h
7,7 17 193
oceny
7,7 10 1 17193
6,5 2
oceny krytyków
XII-wieczna Anglia, okres intryg, chaosu i anarchii po śmierci króla. Tom Budowniczy tworzy w Kingsbridge jedną z najwspanialszych katedr. Zobacz pełny opis
Filary Ziemi zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Doskonała adaptacja bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta. Ośmiogodzinne widowisko z zapierającymi dech w piersi scenami bitew i wspaniałą scenografią wyprodukowane przez twórcę "Gladiatora" - Ridleya Scotta. Anglia XII w. Na tle budowy monumentalnej katedry Kingsbridge rozgrywa się bezkompromisowaDoskonała adaptacja bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta. Ośmiogodzinne widowisko z zapierającymi dech w piersi scenami bitew i wspaniałą scenografią wyprodukowane przez twórcę "Gladiatora" - Ridleya Scotta. Anglia XII w. Na tle budowy monumentalnej katedry Kingsbridge rozgrywa się bezkompromisowa walka o władzę, wpływy i chwałę. Losy władców, lordów, duchownych i zwyczajnych ludzi. Wojna domowa, konflikty na tle religijnym, spór o tron - sensacyjno-przygodowa akcja pełna jest intryg, mrocznych tajemnic i zbrodni, aktów nienawiści, miłości i seksu.

na podstawie
Ken Follett (książka)
studio
Canadian Broadcasting Corporation (CBC) (współudział) / Movie Central Network (współudział) / Movie Network, The (TMN) (współudział) / więcej
tytuł oryg.
The Pillars of the Earth
inne tytuły
Król Stefan i Matylda byli określani przez poddanych mianem "Majesty" (pol. Wasza Wysokość). Tego określenia zaczęto używać w Anglii dopiero od połowy XVI wieku, czyli około 400 lat po wydarzeniach ukazanych w serialu.
Gdy William Hamleigh usiłował zgwałcić Alienę, rozkazał swemu słudze, aby ten odciął Richardowi prawe ucho, co miało spowodować, że dziewczyna przestanie się opierać. Jednak na początku następnego odcinka możemy dostrzec, że prawe ucho Richarda jest nietknięte.
Zdjęcia kręcono, m.in. w zamku Kreuzenstein, Kościele Wotywnym w Wiedniu (Austria), w miejscowości Ócsa oraz Budapeszcie (Węgry).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

A Gra o Tron jest pierwsza. A w czymś jest lepsza od filarów? Więcej seksu i fantastyczne tło... poza tym to wg mnie Filary są lepsze.

Ogólnie rzecz ujmując "Filary Ziemi" zostały mi polecone przez moją polonistkę. Jest to
kobieta o podobnych gustach do moich więc natychmiast wybrałam się do biblioteki w
poszukiwaniu tegoż oto dzieła. Muszę przyznać, że książka POWALA. Nie spotkałam się
chyba z nikim kto twierdziłby inaczej. Bohaterowie są tak...

więcej

Z ciekawości

ocenił(a) serial na 8
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Z jednej strony jest bardzo dobry bo kręcąc go dbano o wiele szczegółów, fikcyjne postacie są wyraziste co dodatkowo nadaje klimat oraz fajnie są przemyślane intrygi ukazując zawiłości i zależności rządzące ówczesnym światem. Jednak nie podobało mi się to że postacie które wpadły w kłopoty za łatwo a czasem wręcz w...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones