Gabinet osobliwości Guillermo del Toro
powrót do forum 1 sezonu

Ranking - Sezon 1

ocenił(a) serial na 7

Solidny sezon. Mam nadzieję że powstaną kolejne, bo dobrze się ogląda tak zróżnicowaną antologię horrorów stworzonych przez kreatywnych ludzi.

Mój ranking odcinków tego sezonu:
1. Autopsja
2. Koszmary w Domu Wiedźmy
3. The Viewing
4. Skrytka 36
5. Dzieło Pickmana
6. Szczury Cmentarne
7. The Murmuring
8. Outsiderka

Oddawajcie swoje rankingi, z chęcią zapoznam się z opiniami innych odnośnie poszczególnych odcinków.

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

Prezentacja - 8.5/10
Autopsja - 8/10
Outsiderka- 8/10
Szczury cmentarne - 8/10
Skrytka 36 - 7/10
Szmery (Murmuracje) - 6.5/10
Koszmary w domu wiedźmy - 6.5/10
Dzieło Pickmana - 6.5/10

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

dzieło pickmana - 8 (najbardziej kompletny pod kątem fabuły i treści imo)
koszmar w domu wiedźmy - 4 (w ogóle niestraszne i generalnie nudnawe)
autopsja - 7,5
skrytka - 7
prezentacja - 7
szczury cmentarne - 6,5

ocenił(a) serial na 6
miko1980

Dlaczego najgorszy umiesciles na drugim miejscu?

ocenił(a) serial na 8
aronn

błąd redakcyjny ;) oczywiście powinnien być na końcu listy :)

kamil12580



1. Dzieło Pickmana
2. Autopsja
3. Skrytka 36
4. Szczury Cmentarne
-
5. Koszmary w Domu Wiedźmy
6. Prezentacja
7. Szepty
8. Outsiderka

PS. Górna połowa to odcinki, które mi się bardzo podobały. Dolna połowa to niestety słabe epizody, które kompletnie nie przypadły mi do gustu.

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

1.Autopsja
2.Outsiderka
3.Dzieło Pickmana
4. Szepty
5.Szczury cmentarne
6.Skrytka 36
7.Prezentacja
8.Koszmary w domu wiedźmy

Epizody z miejsc 1, 2 i 3 mi się najbardziej podobały. Oceniłem te odcinki na 9. Najlepszym z tej trójki, jak i z całej tej antologii horroru jest "Autopsja". 4, 5 oceniłem na 8. Są one bardzo dobre, ale mniej imponujące niż te trzy pierwsze. Dobre odcinki to 6 i 7 (ocena 7), a najsłabszy epizod - 8 miejsce to "Koszmary..." (ocena 6).. Jest to jakby fantasy horror i moim zdaniem nie pasuje do reszty.

ocenił(a) serial na 6
kamil12580

1. Szczury cmentarne 7/10


 świeta historia, dobrze opowiedziana, bez niedomówień. Dobra, zaskakująca akcja. Film bardzo działa na wyobraźnię. Zastanawiasz się, co sam byś zrobił w takiej sytuacji.

2. Skrytka 36 6/10 


zaczeło się bardzo ciekawie, niestety zbyt wiele niewyjaśnionych wątków, psuje ten film. No i zakończenie...nie tego się spodziewałam. Rozczarowało mnie.

3. Koszmary w domu wiedźmy 6/10 


Rupert Grint, czyli Ron z Harryego Pottera, jako dojrzały gość nadal świetnie gra, a jego mimika nieustannie mnie zachwyca. Co do samej fabuły, to jest ciekawie, jednak znowu zbyt wiele niewyjaśnionych wątków. Walc nr. 2 Staussa, tylko podniósł walory estetyczne tego filmu.

4. Szmery/Murmuracje 6/10 


jest to przede wszystkim dramato-horror, a nie typowy horror. Jednak dobrze zrealizowany, z sympatycznymi gł. bohaterami. Co bardzo istotne, dobrze trzyma w napięciu. Może nic odkrywczego, ale dobrze się to ogląda

5. Outsiderka 5/10 


pomysł na film bardzo dobry, zaczeło się ciekawie, niestety z upływem czasu zaczęło to zmierzać w złym kierunku. Zupełnie niepotrzebny motyw z kolesiem z tv przemawiającym wprost do gł. bohaterki, efekt był taki, że natychmiastowo film przestał być wiarygodny, to samo tyczy się kremu zachowującego się niczym Flubber...serio? To surrealistyczna bajka dla dzieci, czy horror? Film byłby o wiele lepszy, gdyby skupiono się na obłędzie gł. bohaterki, przed którym nic nie jest w stanie jej uchronić, niż na nadnaturalnych zdarzeniach, które sprawiły że wszystko co było tu dobre pękło jak bańka mydlana. Ciekawa postać wykreowana z gł. bohaterki.

6. Autopsja 5/10 


kolejny z cyklu "o wszystkim i o niczym" od wilkołaków po ufo. Niedopowiedziane wątki. Mydło i powidło. No nie trzymało się to kupy za bardzo. Nawet nie pamiętam już co mi się tam podobało, chyba nic.

7. Prezentacja 4/10 


tyle było tam zbędnej paplaniny, że nie mogłam powstrzymać się od chwilowego podsypiania. Nuda, nuda, nuda! Plus za świetnie oddany klimat tamtych lat. Jestem pod wrażeniem, że nadal można tworzyć tak piękne wizulanie i dźwiękowo filmy w starym stylu, jednocześnie ubolewam, że dzieje się to tak rzadko. Mam nadzieję, że twórcy w końcu zatęsknią za oldschoolowym stylem i stanie się on znowu modny. Film ratuje w końcu pojawienie się monstra, które wygląda fenomenalnie! Takie połączenie Newborna z Vecną <3

8. Dzieło Pickmana 4/10 


 głupi, bezsensowny, nic nie wyjaśnione, zero konsekwencji. Chyba najgłupszy fabularnie ze wszystkich odcinków. Liczyłam na ciekawą historię, dostałam ĵakieś niewiadomo co. Ten skok w czasie cholera wie po co był, chyba po to, aby bezkarnie potem każdą jedną bezsensowną brednię opchnąć widzom. Plusik za monstrum ze studni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones