PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345965}

Ginga Legend Weed

Ginga Densetsu Weed
8,1 79
ocen
8,1 10 1 79
Ginga Densetsu Weed
powrót do forum serialu Ginga Densetsu Weed

Długo myślałam nad tym pytaniem. Moje ulubione postacie to: Weed, Jerome, Hougen,
Kagetora, Toube, Kaibutsu, John i Akame. Dlaczego?
Weed - Weed jest główną postacią w filmie i to on odznacza się największą odwagą a
czasem i rozumem. Twierdzi, że nawet na wojnie życie powinno być szanowane. Często
się poświęca dla dobra przyjaciół, nieraz ryzykując przy tym własnym życiem. Pod koniec,
kiedy walczy z Hougenem, to nie zamierzał go zabić. Uświadomił wszystkim, że byliby
tacy sami jak ich największy wróg, popełniając na nim zabójstwo. Dał do myślenia nawet
własnemu ojcu. W całym filmie okazał się wielkim przyjacielem dla innych, oraz ich
obrońcą. To czyniło z tego małego psa prawdziwego bohatera.
Jerome - Jerome spotkał Weeda jako zwykły wojownik trudzącym się, by pokonać
Kaibutsu, ogromnego potwora, kiedyś jego przyjaciela, a teraz - jego wroga. Podczas
podróży Jerome zmienia się. Za nieposłuszeństwo i zabójstwo dwóch wrogów Weeda
został wyrzucony. Zrozumiał małego psa, gdy powiedział mu, że ten kto nie szanuje życia,
nawet jego wrogów, nie może zostać w jego drużynie. Mimo tego, że został wygnany,
nadal pozostał mu wierny. Trzymał się z dala, ale nieraz pokrzyżował plany zwiadowcom
Hougena i pod koniec filmu zginął ratując Weeda. Pozostał wierny i przyjacielski do
samego końca i za to go podziwiam.
Hougen - Jest to główny wróg Ohu, za wszelką cenę starał się pokonać Weeda i jego
przyjaciół, a przywódcę trzymał w niewoli. Chociaż był zły, to najbardziej cechowała go
pewność siebie, wytrwałość i porywczość. Nie wykazał się dobrem w swoich szalonych
czynach, ale jego cechy charakteru świadczyły o wielkości tego psa, choć przy tym
wszystkim i tak przeważały złe cechy i brutalność. Na koniec filmu nie został zabity przez
Weeda, ale mocno zraniony. Zginął od uderzenia pioruna na wierzchołku Gajou.
Kagetora - Ten pies był dobrym przyjacielem Weeda podczas jego podróży. W każdej
możliwej sytuacji był poddany jego rozkazom, choć nie wszystkie mu się podobały, jak na
przykład te, typu: "Każdy zasługuje na życie, czy jest wrogiem, czy nie. Życie każdego jest
bardzo ważne i nie można tego lekceważyć". Jego wujkiem był Akatora "Czerwony Tygrys"
rasy Kai, tak jak on. W filmie była o nim mowa, jak oślepił Akakabuto, tracąc przy tym
własne życie. Bronił przyjaciół podczas walki z Kaibutsu. Nieraz odznaczał się odwagą .
Toube - Toube był generałem w wojsku psa Hougena, ale nie do końca. Podczas
pewnej bitwy Ohu z Gajou Toube został wyrzucony za nie dotrzymanie kroku bratu
Hougenowi, Genbie. Genba zginął, a winę za jego śmierć obarczano kilka psów w tym
właśnie Toube. Toube zginąłby, gdyby nie pomoc Weeda i jego przyjaciół. Toube porwał
nurt rzeki, gdy ten spadł z klifu, a spadł dzięki Hougenowi i jego bandzie. Po
przemyśleniu sprawy Toube postanowił zostać podwładnym młodego psa. Pomógł mu
uwolnić Silvera, ale za najwyższą cenę. Zginął, by ratować swojego przyjaciela, który
zabrał przywódcę do bazy Ohu. Toube chciał zatrzymać przeciwników, by tamci nie
dopadli Silvera. Po długiej walce Toube w końcu został zabity. Jego śmierć widział
Jerome. Podziwiam Toube za jego ostateczną wytrwałość, odwagę i poświęcenie, co
również czyni go bohaterem.
Kaibutsu - Kaibutsu był niegdyś najlepszym przyjacielem Jerome do czasu, gdy tego psa
zabrano do laboratorium. Testowano na nim różne rzeczy. Stał się potworem. Jerome od
czasu do czasu odwiedzał przyjaciela, zapewniając, że jego cierpienia niedługo się
skończą i że znów będzie mógł ujrzeć słońce. Ale Kaibutsu nie wytrzymał. Uciekł z
laboratorium, zabijając przyjaciół Jerome. Uciekł do Futago Pass, a od tamtej pory był
poszukiwany przez jego dawnego przyjaciela. Po wielu dniach terroru, Kaibutsu w końcu
został zabity, a w Futago Pass na jakiś czas znów zawitał spokój. Spokój, do czasu kiedy
Hougen wkroczył na scenę... Lubię Kaibutsu za jego charakter i historię.
John - John był znany już z poprzedniej części przygód Silvera. Walczył razem z Silverem z
Akakabuto, odnosząc wspaniałe zwycięstwo. Żył razem z Silverem przez następne 14 lat
jako jego nieodłączny towarzysz. Kiedy Hougen zaatakował, to on i Silver stali się jego
zakładnikami. Johnowi udało się uciec, ale przyrzekł Silverowi, że nigdy go nie opuści. On
i kilka innych psów ruszyli, ale zostali dogonieni przez Hougena. Nikt nie przeżył napadu,
nawet John. Został brutalnie zabity, ale walczył do samego końca. Lubię go za
wytrwałość i poświęcenie. Przed śmiercią zobaczył się z Weedem.
Akame - Nie wiem za dużo o tym psie. Pomagał Weedowi w walce z armią Hougena, ale
nie mówiono o nim za dużo podczas całego filmu. Znam go za to z poprzedniej części.
Był silnym i przyjacielskim psem, który z chęcią pomógł Silverowi pokonać Akakabuto, po
czym i on i John stali się najlepszymi przyjaciółmi Silvera. Podczas pierwszego napadu
Hougena, Akame udało się uciec i zawiadomić Weeda o nowym istniejącym zagrożeniu.
Wtedy właśnie rozpoczęła się wojna między Ohu, a Gajou.
To moje ulubione postacie:) Oni wszyscy odznaczali się odwagą, poświęceniem i siłą,
która czyniła z nich wspaniałych bohaterów, przyjaciół i wiernych towarzyszy w walce z
wrogiem. Ogólnie cały film i postacie są super, a wy, jakie postacie lubicie w tym filmie?

ocenił(a) serial na 10
Kuro-inu

Moimi najlepszymi postaciami w GDW jest:
-Jerome
-Kagetora
-Koyshiro
-Hoiler
Ale jeśli miałabym wybrać tylko jedną najlepszą postać to tylko Jerome,wierny i myślący,lecz najbardziej nie na widzę Hougena za to,że zabił mojego najlepszego Jeromena,aż się popłakałam z tych jego szczerych słów przed jego śmiercią i jeszcze ta muzyka,to przez nią bardziej chcę się płakać :(

https://www.youtube.com/watch?v=c1J8Yg1bMFM
https://www.youtube.com/watch?v=tCEJyz-PuQk

ocenił(a) serial na 9
Kuro-inu

Tesshin \o/ i wielu innych, za dużo by wymieniać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones