PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721477}

Imperium miłości

Kurt Seyit ve Şura
7,7 972
oceny
7,7 10 1 972
Imperium miłości
powrót do forum serialu Imperium miłości

Jak wiadomo, para wzięła slub i została ze sobą do końca serii. Mam jednak problem, mianowcie nie jestem pewna uczuć Seyita do dziewczyny. Murvet zdecydowania wpadła po uczy ale co z nim? Po jego maślanych oczach i ogólnych gestach można chyba stwierdzić, że darzył ją uczuciem. Co myślicie?

Olipatka

Ta historia jest na podstawie książki . Ta historia miłosna wydarzyła się na serio. Kurt kochał żonę, jednak zawsze też kochał Surę. Wiem to dziwne. Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć to pisz

ocenił(a) serial na 10
life777

Super, ze jesteś! Dziękuję za odpowiedz. Bardzo cieszy mnie fakt, ze Seyit kochal Murvet, ponieważ od poczatku pojawienia sie jej w serialu kibicowalam tej parze. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy wiesz moze o ile lat Murvet byla mlodsza od Seyita?

Olipatka

Hahaha. Jak może cię to cieszyć. Przecież Sura tak go kochała bardzo, w filmie jak i w rzeczywistości :)

ocenił(a) serial na 10
life777

Powiem Ci, że mnie bardzo było żal miłości Kurta i Szury, ale mimo to Mervet polubiłam od początku, aż dziwne :) Może dlatego, że była naprawdę mądra i nad wiek dojrzała i ogarnięta, bardzo rozsądnie postępowała na początku z Kurtem, mimo młodego wieku i tego, ze go kochała. Choć z Szurą to była piękna miłość, Mervet naprawdę mi zaimponowała.

ocenił(a) serial na 8
Chloe666

Murwet nie była mądra! To Szura była wykształcona i mądra! Murwet była prostą kobietą, często denerwowała Seita, była chorobliwie zazdrosna. Seit oczekiwał od niej czułości, a ona mimo, że go kochała zachowywała się ozięble. Murwet była nawet zazdrosna o miłosc Seita do starszej córki, dlatego młodszą wychowała z dystansem do ojca, co w przyszłości doprowadziło to do tragedii rodzinnej i podziału. Seit bardzo duzo pił. Kiedyś w podróży w pociągu przeziębił sie i zachorował na gruźlicę, co doprowadziło go do targnięcia się na własne życie. Zawsze kochał Szurę prawdziwą miłością. Szura przyjechała do Stambułu na miesiąc do siistry ale Seit już nie zył

Olipatka

Murvet w chwili ślubu miała 14/15 lat.

ocenił(a) serial na 10
life777

Hahaha od początku nie polubiłam Sury, irytowała mnie :P.. za to Murvet od razu skradła moje serce( i z tego co wiem, równie silnie pokochała Seyita). 14/15 lat to bardzo mało, chociaż nie powinno mnie to dziwić ze względu na tamte czasy... A ile Seyit miał lat w chwili ślubu? I ile lat miała wtedy Sura? :P

ocenił(a) serial na 10
Olipatka

Moim zdaniem Murvet miała 18 lat - jej matka wiele razy powtarza, że zostawiła ją, gdy miała 6 lat i od tego czasu minęło 12, zanim przyjechała do matki i zaraz potem poznała Kurta. Mówię oczywiście na podstawie filmu, w książce mogło być inaczej...

Chloe666

Murvet może i tyle miała w filmie , ale w realu miała tyle, co napisane

life777

Witam! Czy mogę prosić o więcej informacji odnośnie książki?
Pozdrawiam!

dominika_dygus

Hej:) cóż książka ma na ten moment wyłącznie wersję w języku tureckim( autorem książki jest wnuczka Kurta ). Także nigdzie nie dostaniesz jej w języku polskim lub angielskim( jak na razie)Jednak znam jej zawartość. Potem powstała też druga książka, tym razem o Seycie i Murvet. Dużo opowiadać o tej pięknej lecz smutnej historii. W każdym razie może tak, pytaj się o co chcesz:)

ocenił(a) serial na 10
life777

Oooo, dlaczego historia Seyita i Murvet była smutna? Wiesz coś na temat tej drugiej ksiażki, jakie historie zawiera? Wiesz może, czy zrobią serial na jej podstawie??

Olipatka

Pisząc, że historia była smutna....miałam na myśli miłość Sury i Kurta

Olipatka

Nie ma żadnego planu , by powstał drugi serial o dalszych losach . Nie powstanie na 99%

Olipatka

Nie znam zawartości drugiej książki dokladnie, jednak mogę powiedzieć , że Murvet była zawsze zazdrosna o miłość Kurta do Sury:)

ocenił(a) serial na 10
life777

Ciekawa jestem, czy druga książka pokazuje tylko historie Murvet i Seyita czy również Sury. Mam wielką nadzieje, że kiedyś będzie mi dane ją przeczytać. Wiesz może w jakim wieku był Seyit, kiedy ożenił się z Murvet?

Olipatka

Dziękuję za odpowiedź :) Mam nadzieję, że po emisji serialu tłumacze pokuszą się o to, aby przetłumaczyć książkę z języka tureckiego przynajmniej na angielski :)
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
Olipatka

Książka raczej nie pokazuje dziejów Szury, ale wiadomo ogólnie, że z Istambułu pojechała do Paryża, a następnie do USA, gdzie wyszła za mąż i urodziła córkę (Sandra Wells), po czym młodo zmarła. W podobnym okresie zmarł Kurt (od wyjazdy Szury pił nieustannie, aż w końcu popełnił samobójstwo, nie jestem pewna, ale chyba na wieść o śmierci Szury). Kurt miał 2 córki i 4 wnuczki, w tym Nezmin, autorkę książki, która poswieciła 6 lat na badanie historii miłosnej swojego dziadka. Odnalazła tez Sandrę, córkę Szury w USA, poznały się i mają nawet wspólne zdjęcie nad grobem Szury.
Jeszcze ciekawostka co do siostry Szury, Walentiny - dożyła prawie 100 lat i zmarła w 1992 w Stambule, gdzie została. Nigdy, po śmierci Konstantego, nie wyszła za mąż. Jej opowieści i listy stały się de facto podstawią książki o miłości jej siostry i Kurta - dziadka autorki książki.

ocenił(a) serial na 10
Chloe666

O Matko, najbardziej szkoda mi Murvet. Jak można popadać w alkoholizm przy takiej kobiecie.. Na szczęści w serialu nie uwzględnili jego alkoholizmu i skończyło się to przyzwoicie, przy stole

ocenił(a) serial na 10
Olipatka

No widać można, bo to nie ją najbardziej kochał... A w serialu tez sobie popijał nieźle, ale jednak w jakiś granicach :)

ocenił(a) serial na 10
Chloe666

Od początku kibicowałam Kurtowi i Szurze, taka miłość zadko sie zdarza trzeba mieć wiele szczęścia zeby ja spotkać. Dlatego jestem szczerze rozczarowana tym ze dalej o nia nie walczyli. Mysle ze każde z nich potem tego żałowało do końca życia. Bo takiej miłości nie można dać odejść...

ocenił(a) serial na 6
dominika_dygus

Imperium miłości Nermin Bezmen. Jest dostępna po polsku.

life777

Hej. Przepraszam czy możesz powiedzieć co będzie w dalszych odcinkach Imperium miłości. Oglądałam urywki na Youtube ale niestety nie znam tureckiego. Czemu Seyit ożenił się z kimś innym? Czemu Szura opuszcza Turcję i kim jest mężczyzna który jej tworzysz? Czy wiadomo co dalej stało się z Szurą ? Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam .

ocenił(a) serial na 10
Martyna940407

Mężczyzna, który jej towarzyszy, to jej znajomy Francuz - zakochany w niej, ale ona go odrzuciła. A co się stało z nią dalej, opisałam wyżej :-)

ocenił(a) serial na 10
life777

Seyit moim zdaniem kochał Murvet, ale inaczej niż Szurę - nie była jego wielką miłością, po prostu mu się podobała, lubiła ją, dbał o nią i z czasem się przywiązał. Więc kochał ją jak najbardziej, ale nie tą samą wielką, szaloną miłoscią, jak Szurę, a Mervet była tego swiadoma i kochała go mimo wszystko. W sumie to jej miłość była w tym filmie najpiękniejsza...

Chloe666

Hahaha, wiem przecież miałam w rękach książkę.

life777

Na wszelkie pytania odnośnie zawartości książki i dalszych losów odpowiadam na fb ( mam komentarz na stronie imperium miłości na fb jako Elena Ruiz.

ocenił(a) serial na 7
life777

Niesamowite, że ta historia jest prawdziwa... mam nadzieję, że ktoś kiedyś przetłumaczy tę historię, przynajmniej na język angielski... Na razie jednak zrezygnowałam z oglądania dalszych odcinków. Tak bardzo wierzyłam w miłość Sury i Seyita, że nie mogę sobie tego zrobić :P

ocenił(a) serial na 10
am_nessia

Też bym tak zrobiła, ale nie umiem oderwać oczu od Seyita... uzależniłam się od patrzenia na niego :)

ocenił(a) serial na 7
Chloe666

Oj taaak, jego oczy! <3 Niesamowite, ale i tak na razie nie mogę się pogodzić z tym zakończeniem ;(

Olipatka

Dlaczego Kurt Seyit i Sura nie będą razem?

Olipatka

Która to ta Murvet?

ocenił(a) serial na 9
MarySan

Jeszcze jej nie ma w serialu

ocenił(a) serial na 7
Olipatka

Jestem w szoku. Obejrzałam tylko 21 odcinków, zaczęłam rozglądać się za resztą ale po przeczytaniu waszych komentarzy jakoś mi się odechciało :P Ja tak wierzyłam w to uczucie! Myślałam, że będzie to taka bajka, z typowo bajkowym zakończeniem. Ciężko mi uwierzyć że Seyit i Sura nie skończą żyjąc "długo i szczęśliwie"... :(

Olipatka

Według mnie on nie kochał Murvet a tylko szukał kogoś przy kim mógłby zapomnieć Szure. Dla mnie bez sensu takie zakończenie niby taka wielka miłość a nie walczyli o nią tylko każde poszło w swoją stronę totalna głupota.

użytkownik usunięty
justyna280

Wychodzi, że nie wszystkie bajki mają dobre zakończenie. Serial piękny ale zakończenie jak już napisałam nie takie jak można było się spodziewać.

ocenił(a) serial na 10
justyna280

Seyit troche mnie denerwowal bo zawsze nie dawal Szurze dojsc do slowa tylko uciekal.......i wedlug mnie Seyit nic sobie z szura nie wyjasnij i nie powiedzial jej ze to KONIEC tylko poslubij Murvet .... . Dzisiaj plakalam :( taka wielka milosc .. Tragedia

MelissaWspanialeStulecie

Zgadzam się z Tobą Melissa , mnie tez wkurza to ciągłe unoszenie się dumą Seyita , zamiast walczyć o kobiete którą tak niby kocha to zachowuje się jak niedojrzały dzieciak . Zobaczył ,że Szura tańczy z Petrem i obrażony poleciał się oświadczyć innej . Najbardziej pokrzywdzone w tej całej historii są Szura i Murvet bo kochają go jak szalone a on hajta się z jedną żeby zrobic na złośc drugiej , nie licząc się z uczuciami tej pierwszej . Naprawde przykre , że głupota zniszczyła taką miłość =(

ocenił(a) serial na 10
Ariane_G

Mi najbardziej to szkoda Szury... Ile dla niego poswiecila ,rodzine zostawila i poszla za nim chociaz zawsze byla w niebezpieczenstwie u jego boku..... Moga takze pojechac sobie wtedy kiedy on byl w wiezieniu ale tego nie zrobila ... I czekala i dbala o jego pralnie :| On taki niewdzieczny i nie potafi tego docenic ... Seyit sie zmienil po wysciu z wiezienia to nie bylo to samo co przed, potraktowal Szure nijako a zaslugiwala na wiecej chociazby na rozmowe..... Ehhhhhhhhhhhhhhh jestem zawiedzona i niemoge sie z tym pogodzic ze to dzialo sie naprawde..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones