PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123893}

Kryminalni

6,8 40 402
oceny
6,8 10 1 40402
3,8 4
oceny krytyków
Kryminalni
powrót do forum serialu Kryminalni

Witajcie, z Kryminalnymi nie miałam zbyt wiele do czynienia więc mam nadzieję, że kwestia o którą zaraz spytam nie została wyjaśniona w serialu.(nie sądzę aby tak było). Otóż zawsze kiedy widziałam jakiś odcinek w którym Basia była pokazana jako 'sierota" czyli zdaje się na początku serialu, zastanawiałam się jak to możliwe aby była podkomisarzem. Czy to jest możliwe aby tak wystraszona i przede wszystkim niedoświadczona osoba znajdowała się na takim stanowisku? Mam nadzieję, że żaden znawca zaraz na mnie nie naskoczy za brak wiedzy ale czy tytuł podkomisarza to nie jest już przypadkiem jakaś szycha w policji? Przyznam szczerze, że nie mam kogo zapytać a strasznie mnie to zawsze zastanawiało kiedy gdzieś się ten serial przewijał, z jednej strony Zawada i Zakościelny, dwaj twardziele(o ile dobrze kojarzę oni też byli komisarzami) a z drugiej strony Ona, lelawa sierotka która wygląda jakby się z uczelni urwała.
Bardzo proszę, niech ktoś kompetentny mi wyjaśni jak to działa w policji.
Pozdrawiam!

StrzygaZBetonowegoLasu

Zapomniałam dodać, że ona została dołączona do tego zespołu tak z marszu, a przynajmniej po jej "doświadczeniu" można to było poznać, że chyba pierwszy raz w życiu znajduje się w sytuacjach/relacjach "prawdziwy bandzior vs policjant".

StrzygaZBetonowegoLasu

Nie wiem czy jestem kompetentna, ale z tego co pamiętam Basia miała stopień podkomisarza, ponieważ taki stopień otrzymuje się po skończeniu Wyższej Szkoły Policji i zdaniu egzaminu oficerskiego, coś w tym stylu. W pierwszych odcinkach jest powiedziane, że Basia jest świeżo po szkole i była najlepsza na roku. Taki egzamin też zdają w którymś odcinku Zuzia i Szczepan.

coverrgirl

Czyli idzie się do takiej szkoły, kończy się ją i z marszu otrzymuje się stopień podkomisarza? Muszę chyba poczytać o tych stopniach w policji bo wierzyć mi się nie chce że to tak wygląda. Ja przynajmniej, zawsze jak myślałam bądź słyszałam o takowym "komisarzu" wyobrażałam sobie takiego np Zawadę albo jemu podobnego a nie taką Basię.. Ok, rozumiem różnicę pomiędzy komisarzem a podkomisarzem ale między nimi poza tym przedrostkiem "pod" była przepaść;) Dosłownie. Co się u niej w takim razie stało z wszystkimi etapami pomiędzy? Ona nie musiała być najpierw posterunkową czy coś?

StrzygaZBetonowegoLasu

No nie musiała raczej, posterunkowym jest chyba człowiek który idzie do policji bez odpowiedniego wykształcenia i wtedy awansuje za sukcesy, a kończąc szkołę policyjną masz podkomisarza, ale domyślam się, że to nie jest takie łatwe, skoro dają za to taki stopień.

użytkownik usunięty
StrzygaZBetonowegoLasu

przecież Basia była doświadczona. Sam Grodzki zaznaczył że w 18 odcinku łącznie to jest odcinek sezonu 2

"mówiłem że zrobisz z niej Policjanta. Nie wierzyłeś mi"

Adam i Marek w pierwszym sezonie dawali jej papierkową robotę, nie dali jej się wykazać. Z czasem jednak Basia udowodniła że nadaje się na policjantkę. Patrz sezon 3-4 i 5. W sezonie 8 mianowano ją na stopień komisarza, Adam również zaznaczył że Basi się ten tytuł należał co nieraz udowodniła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones