PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505425}

Kulisy II wojny światowej

World War Two: Behind Closed Doors
8,0 1 072
oceny
8,0 10 1 1072
Kulisy II wojny światowej
powrót do forum serialu Kulisy II wojny światowej

...kosztem "pokoju na świecie" a i tak nastąpiła zimna wojna więc... czy to było dobre posunięcie? Raczej nie. Mimo, że wciąż jest usuwana scena kiedy Stalin opuścił miecz podarowany przez brytoli w Teheranie hehe wie może ktoś gdzie można to zobaczyć... czy ten fragment wogóle jeszcze instnieje? Dodał bym jeszcze do tego dokumentu opinię jaką miał Chamberlain o Polakach i Czechosłowakach oraz to, że już przed wojną Nas poświęcono... ale to już takie "małe" że tak pozwolę sobie nazwać niedociągnięcia hehe. Fakt faktem dobrze, że BBC zrobiło ten film i otwarcie mówią o tym, że NAS Polaków sprzedano a skutki tego są odczuwalne do dziś. No bo zobaczcie... plan Marshalla nas nie objął "bo damy sobie radę sami" i tu przytoczę text A. Grabowskiego z filmu Kariera Nikosia Dyzmy "przecież amerykanie w nich przez 40 lat kasę ładowali a w nas ruskie Marksa i Lenina... to jak ja mam qrwa z nimi konkurować" hehe i tym nie odptymistycznym akcentem chciałem "podziękować" nie wiem dokładnie komu lub czemu... losowi? Bogu? czy innemy szatanowi ;) za to, że Polskę umiejscowił na mapie właśnie tam gdzie jest. Znów nasuwa mi się mądry tekst a mianowicie skecz Kabaretu Tey. Kiedy to Laskowik pokazuję mapę Polski trzymając ją w rękach a Jaślar mówi "dziwnie wyglądasz... jak ukrzyżowany" a Laskowik na to "no wiesz... dwóch łotrów po bokach" hehehe

sprzedano bo Anglicy nienawidzą Słowian i nic ich nie obchodzą ich losy tak samo jak nienawidzą chrześcijan i katolików przecież od dawien dawna się mordują Anglia, Hiszpania, Francja

ocenił(a) serial na 8
markin

A to kim są Twoim zdaniem anglikanie jak nie chrześcijanami, bo nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania? :PP

A tak swoją drogą, to my Polacy (a dokładniej Piłsudski) podobnie sprzedaliśmy 25 lat wcześniej Ukraińców Stalinowi [oczywiście nie nie usprawiedliwiam Brytoli i innych ale takie rzeczy w polityce się działy i dziać się będą].

ocenił(a) serial na 8
Hitman93

Pardon, oczywiście Leninowi, a nie Stalinowi.

Hitman93

musisz mi przypomnieć jakie to umowy miała Polska w zaborach z Ukrainą ? Poza tym nie porównuj Polski wychodzącej z 123 letniego zaboru, zrujnowany kraj gdzie Polska toczyła 16 konfliktów/wojen o granice. Brak uzbrojenia samoloty tak stare i liczone na sztuki. Porównanie z tym co posiadała Anglia, Francja sama Francja miała wyposażenia militarnego więcej od Niemiec. Przez lata zaborów w Polsce na świecie dokonała się rewolucja przemysłowa, Anglia korzystała z niewolnictwa jak i inne kraje. Porównujesz tak zrujnowany kraj jak Polska przez lata zaborów, mordowań Polaków najwspanialsi musieli uciekać z Polski ich majątki za denuncjacje dostawali żydzi. Porównujesz to z krajami rozwijającymi się z niewolnictwa, uczestniczących w rewolucji przemysłowej ?
To raczej nie tędy droga. Z tym oddaniem Ukrainy Ruskim to się nie zgodzę.

ocenił(a) serial na 8
markin

Chodzi mi o sojusz Pilsudskiego z Petlura.
Zgodze sie, ze nie ma co porownywac, ale i tu i tu mamy przypadek "poswiecenia" kraju w imie pokoju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones