PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=820771}
7,0 9 719
ocen
7,0 10 1 9719
Odwróceni. Ojcowie i córki
powrót do forum serialu Odwróceni. Ojcowie i córki

dobry ale...

ocenił(a) serial na 7

Dobry ale jest naprawdę trochę absurdów. Jak np. wizyta Blachy na grobie Skalpela i utrzymywanie kontaktu np. z Cygą, albo z Laurą. Przecież przez nich dawni kumple mogli go spokojnie namierzyć i odstrzelić ,,kapusia"

Kowal kilka kilo mniej ale sk.....syn taki jak w pierwszym sezonie.
Więckiewicz, Żmijewski trzymają formę z pierwszego sezonu.

maciekd_filmweb

Absurdem jest to, ze Blacha chodzi gdzie chce bez zmiany wizerunku :). Wszyscy iwedza jak wygląda i jeszcze go nie odstrzelili.

Grabowski jako aktor, miał operacje zmniejszenia zołądka i tym samym schudł.

ocenił(a) serial na 7
Hans_Kloss

Właśnie każdy koronny przechodzi operacje plastyczne (Blacha zmienił tylko stylizacje zarostu) i jest wywożony zagranicę albo przynajmniej na drugi koniec Polski. Absurdem było też poszukiwanie kul wystrzelonej w drzewo przez Lidkę podczas porwania tego bandyty, przecież BSW natychmiast przeszukałoby teren. Co do postaci pierwszego sezonu czekam na powrót Ryśka granego przez znakomitego Janusza Chabiora.

ocenił(a) serial na 6
maciekd_filmweb

to fakt, każdego świadka starają się ukryć pewnie w jakiejś norze w lesie aby nikt go nie wyśledził. Blacha przyjeżdża na przesłuchanie ze swoim ochroniarzem, robi co chce. Każdy wie jak wygląda, a obstawy zero... Myślę, że taki był zamysł. Bo jakby siedział w chatce na Mazurach to nie byłoby o czym robić serialu ;)

maciekd_filmweb

Ale głupoty wypisujecie :) Blacha ----> Masa . Czy nie wiadomo gdzie Masa mieszka? Wiadomo. Czy nie utrzymuje kontaktów? Oczywiście, że tak. Odstrzelili go? :) A Wy tu wypisujecie coś o absurdach.

maciekd_filmweb

Rysiek i Mnich beda. Co i jak to w 2 odc, nie bede pisal :)

ocenił(a) serial na 6
Hans_Kloss

Obejrzałem pierwszy odcinek.Dupa blada dla mnie sorry,ale pierwszy sezon był zajebisty drugi lipa w ciul

użytkownik usunięty
rydzio21_2

Mnie zastanawia, dlaczego Kowal napluł na grób Skalpela? przecież w pierwszym sezonie nie mieli żadnego konfliktu.

Pewnie dlatego, że był najlepszym kumplem Blachy, a ten wszystkich posprzedawał. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
scully1981

To ma być tylko tyle? Przecież to spoiler gamoniu.

scully1981

no dziekuje ja własnie oglodam sobie 2 ocinek ;-( teksty blachy i sikory są dobre

ocenił(a) serial na 7
scully1981

Nie ma to jak być tępą dzidą

rydzio21_2

Wspaniale to o tobie świadczy, jeśli cały drugi sezon oceniasz na podstawie pierwszego (jednego!) odcinka i porównujesz do niego poprzednią serię. W życiu też stosujesz takie myślenie na skróty?

ocenił(a) serial na 8
Hans_Kloss

Masa jeździ sobie po Pruszkowie merolem i chodzi na Legię, nikt go nie odstrzelił. Maskę zakłada tylko do sesji fotograficznych, bo to element stylówy.

ocenił(a) serial na 8
Hans_Kloss

W 5 odcinku zastrzelą blache

mariokojo

Nie jest pokazane. Blacha mial wypadek, a tamten wyciaga bron i koniec odcinka. Ktos go mogl sploszyc, mogl zastrzelic corke Blachy, albo zastrzelic Blache itd

mariokojo

Ten typ miał pistolet z tłumikiem, a było słychać regularne strzały, więc sprawa jest prosta. Ktoś skasował tego typka, a kto to zrobił okaże się w kolejnym odcinku.

maciekd_filmweb

Blacha czyli Masa chodził w biały dzień po Pruszkowie, knajpach itd. bez zmiany wizerunku. Książki pisze a na FB ma więcej znajomych niz kilku celebrytów razem wziętych i wszyscy mu tam biją ciągle brawo. Więc ten wątek jest jak najbardziej z życia wzięty... niestety

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

Przecież w odcinku (nie wiem pamiętam czy w pierwszym czy w drugim) ktoś mówi do Blachy, że ten nie przestrzega programu ochrony świadków z własnej woli, że niby przez pierwsze 3 lata przestrzegał tylko, więc to jego wybór. A odstrzelić by go mogli jedynie Kowal, Rysiek albo Mnich, ewentualnie Ptasiek, ale kto po odsiedzeniu 15 lat chciałby z powrotem wracać do kryminału? Tak więc Blacha sobie hasa :)

AlCapono

SPOILER:

Kowala jednak ktoś odstrzelił. Mam dziwne przeczucie, że Mnich miał z tym coś wspólnego, co by znaczyło że ten kryminał może mu być niestraszny.

Tracker

Już go odstrzelili szkoda bo to bardzo fajna postać

Ruben_fw

No to przecież napisałem, że go odstrzelili ;)

Tracker

Ale co Mnich miał do Kowala ?

Ruben_fw

Kowal i Rysiek nie chcieli znowu zacząć współpracować z Mnichem, więc ten widocznie się wkurzył i sprzątnął Kowala :D

agrestowa55

Jakaś dziwna ta śmierć ? Ktoś go zastrzelił z pistoleta z tłumikiem ? Podniósł donicę i bach nie nie wiadomo z kąt

ocenił(a) serial na 5
michalkuc1993

"z kąt"?

michalkuc1993

Ja to byłem przekonany, że ktoś go ze snajperki zdjął gdzieś z piętra/przy suficie. Historia z pistoletem brzmi niedorzecznie bo to duży market był i na pewno były kamery i by zabójcę zarejestrowały. Poza tym to by musiał być jakiś srogi komandos żeby z większej odległości z krótkiej broni tak precyzyjnie trafić w głowę żeby na pewno zabić.

Ruben_fw

Ruben_FW - nie wiem co do niego miał, ale proponował mu deal, który Kowal olał i następnego dnia nie żył. Do tego zapewnił sobie perfekcyjne alibi.

Tracker

To o niczym nie świadczy. To by było zbyt oczywiste rozwiązanie, a twórcy chyba aż tak nie poszliby na łatwiznę. Będzie jakiś zwrot i jestem przekonany, że ostatecznie okaże się, że Mnich nie miał z tym nic wspólnego.

PanKracjusz

Może nie był to jego plan i pomysł, ale myślę, że ma z tym coś wspólnego. Jak sam powiedział Kowal 'coś za łatwo zrezygnował' Być może jego nieznani dotąd wspólnicy w tej akcji z koką nalegali, że gdyby odmówił, to trzeba ich sprzątnąć.

Tracker

W sumie coś takiego jest prawdopodobne, ale byłoby to głupie.

Kowal i Rysiek przeszli na legal. Nie stanowią konkurencji dla innych grup, w tym dla domniemanych wspólników Mnicha, więc jaki musiałby być powód, by odpalić Kowala? Przestraszyli się, że w razie odmowy Kowal i Rysiek strzelą z ucha na policji? Przecież mieli dobry kontakt z Mnichem, więc byłby to kompletny nonsens.

Kasując Kowala, Rysiek ma powód do zemsty i pretekst, by opowiedzieć o propozycji Mnicha mundurowym, co w obu wypadkach wprowadza ryzyko niepowodzenia akcji z koką.

Nie widzę powodu dla którego jednego kasują, a drugiego zostawiają żywego. Przecież pozostawienie kogoś z chęcią zemsty nie jest zbyt rozsądne, a Mnich zawsze potrafił się zakręcić, pomyśleć i ustalić sensowny plan.

Mam swój typ kto to zrobił, ale zostawię to dla siebie :D

PanKracjusz

Niech zgadnę. Myślisz, że stoi za tym Laura i że to ona kręci biznesem narkotykowym i to tak naprawdę dla niej pracuje młody, którego zrobili w firmie wiceprezesem? ;)

To, że Rysiek jeszcze nie zginął akurat nie oznacza, że jego też nie będą chcieli odstrzelić.

Tracker

To prawda. Rysiek też może pójść do piachu, ale póki nie został odpalony, ktoś niepotrzebnie zostawił mu czas na zemstę.

Akurat Laury nie brałem pod uwagę :)

ocenił(a) serial na 8
Tracker

Młodzi chca odstrzelic laure

ocenił(a) serial na 7
Ruben_fw

był sk....syne,ale rola Grabowskiego znakomita, szkoda, będzie brakować Grabowskiego w serialu

maciekd_filmweb

"od kiedy nam dokopali trzy do jaja, to my nie handlujemy z Kolumbią", pękłem :D, szkoda Kowala, bo lubiłem jego teksty.

ocenił(a) serial na 7
Tracker

a ja myślę że to nie Mnich, byłoby to za logiczne dla na widzów. Najprawdopodobniej to jakieś dawne porachunki. Choć ja mam taką teorię że to któryś z ,,partnerów" biznesowych Blachy którzy chcą przejąć jego udziały.

ocenił(a) serial na 5
maciekd_filmweb

Według mnie zabójstwo zlecił Rysiek, ale jeszcze nie wiem jaki miał powód.

McGyverPL

Po czym wnosisz, że to Rysiek?

ocenił(a) serial na 5
PanKracjusz

Sam nie wiem, ale to byłby dobry zwrot akcji. Może po to wsypał Mnicha, żeby się oczyścić? Ale teraz jak tak myślę to mogli to jednak zrobić ludzie Cygi.

McGyverPL

Gdyby oficjalnie powiedział o propozycji Mnicha i dał to na papier to faktycznie mogłoby to wyglądać, że chce od siebie odwrócić uwagę i wkopać Mnicha, ale, że o całej sprawie powiedział Sikorze nieoficjalnie moim zdaniem wyklucza to jego udział w tym zabójstwie.

ocenił(a) serial na 7
PanKracjusz

Kowala odjebał Mnich tylko po to, żeby dotrzeć do Blachy i go odjebać z zemsty, w dodatku robi to z broni Blachy, co ma na celu narobieniu hałasu i załatwia sobie dobre alibi, jak zawsze zresztą. Myślę, że te 15 lat Mnich spędził knując plan idealny i teraz go realizuje. Kowala odjebał dla zasady "kto nie ze mną, ten przeciwko", Ryśka na razie oszczędził, na razie, moze będzie mu potrzebny, Rysiek zawsze był zależny od Kowala, teraz jest sam i będzie musiał isć na jakiś układ.

AlCapono

Skąd miałby dostęp do broni Blachy? Skąd wiedziałby, że spotka Blachę w tym samym czasie na posterunku? Poza tym nie byłby taki głupi żeby zostawiać Ryśka z chęcią zemsty lub możliwością, że da o Mnichu coś na papier. To już bardziej bym uwierzył, że ktoś z ochronki Blachy to zrobił, dostęp do jego broni mieli, gdy zostawiał ją w depozycie. Wcale mnie nie zdziwi jak za całą intrygą stoi Gołąbek, który łaknie sławy i chce się wybić na dużej sprawie :D

AlCapono

Po obejrzeniu 4 odcinka jedna sugestie mam, że młodzi odwalili kowala :)

aterson

To na pewno nie młodzi :)

ocenił(a) serial na 8
aterson

To ktoś kto z młodymi pracuje i nie jest to Mnich . Może jak w życiu szefem jest kobieta Laura lub Mira . Była żona Słownika przejęła interes . Albo ktoś z ochrony Blachy . Kto jest zabójcą Kowala i Cygi nie mam pojęcia .

ocenił(a) serial na 8
Horus_filmweb

Mnich wyda zlecenie na blachę w piatym odcinku i go odstrzela

ocenił(a) serial na 8
mariokojo

Wiem że Mnich wydaje zlecenie ale zabójca go nie odstrzela bo Blachę ratuje Skucha w 6 odcinku .

ocenił(a) serial na 8
Tracker

Spoiler.

W czwartym odcinku Cyge odstrzelą , wiadomo kto mu bruzdził a mianowicie jego trzej zastępcy ale ktoś jest jeszcze z nimi i nie jest to Mnich . Mnich chciał się dogadać z Cygą i powiedział mu że jego kierownicy handlują koką i są zabójcami . Jest ktoś jeszcze i w ogóle nie mam pojęcia kto , może Laura albo Mira . Jak w życiu żona Słownika trzęsła miastem i handlowala prochami .

ocenił(a) serial na 8
Horus_filmweb

Kolego twoja teoria z Mirą jako szefową tych trzech suchych klaunów jest nietrafiona. Po co miałaby się w to pchać kobieta która chciała innego normalnego życia. Wręcz wymusiła zmianę na swoim mężu dzięki czemu być może uratowali swoje życie. Uważam że w jego zabójstwo zamieszany może być Mnich. Tak jak proponując odświeżenie współpracy Kowalowi j Ryśkowi usłyszał odmowę. Niby przyjął ją z pokorą a Kowala nie ma, tak właśnie mogło być podobnie z Cygą gdzie powiedział mu że nie żywi urazy do niego za odwalenie tych trzech ćpunów. Co do zabójstwa Kowala to uważam że w sprawę z bronią Blachy która była użyta rzekomo w trakcie zabójstwa zamieszany jest nie kto inny jak ten Skucha (Grucha :D ) który jest cały czas blisko Blachy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones