PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792824}
7,7 305
ocen
7,7 10 1 305
Przytul mnie
powrót do forum serialu Przytul mnie

Wlaczylam przypadkowy chyba 2. odcinek:

Tata miś napycha sie jedzeniem, po chwili przychodzi synek i tata chowa przed nim dowody obżarstwa wreczajac malemu 1 jagode i mowiac ze ma sie tym najesc i sobie zostawic jeszcze na potem. Synek z zalem przelyka jagode - pomyslcie sami co dziecko myslące moze czuć w tej scenie! Za tatusiem pełno przysmaków zjedzonych, które tata miś wymownie zaslania i ukrywa.
To wygląda jak PARODIA PATOLOGICZNEGO RODZICIELSTWA a nie bajka DLA dzieci!!!! Co one mają sobie myslec po takim obrazku?!

Chwila pozniej tata mis 2 razy!!! o rety 2 razy!!! wkłada reke do gorącej, parującej wody, wkłada ją aż po nadgarstek.
Pomijam, ze scena jest drastyczna i przerazajaca, przeciez dzieci utozsamiaja sie z bohaterami i jesli maja odrobine empatii to scena nie jest dla dzieci, zwlaszcza, ze niczego nie uczy, misiek dorosly 2 razy wpycha tą lape i tylko wykonuje gest typu "oj oj" a woda wyglada jak z czajnika, paruje! Miskowi nic sie nie stało tylko krzyczy i ponawia to samo. No błagam!!!!

Dalej nie ogladalam i nawet nie mam ochoty sprawdzac.

Bajka ma piekny tytul i ladne rysunki ale co z tego. Jest glupia i nie dla dzieci! To twór rozrywkowy tylko nie wiem jaka bylaby grupa docelowa...
To ze w bajce bohaterowie sie nie zabijaja ani nie ma krwi i seksu to nie znaczy ze jest ok dla dzieci. Wlączmy myslenie bo o dziwo czytalam dobre opinie o bajce, choć stale zapominam, ze wiele opinii w necie jest kupowanych i płaci sie blogerom itp. za pisanie o czyms/kimś.
No cóż, ja ODRADZAM jak w tytule. Dzieciom inteligentnym, empatycznym, małym, wrażliwym, a najlepiej wszystkim. Sa madre bajki, choc jak na lekarstwo.

ocenił(a) serial na 8
Kamila_834

Review bomb dla jednego z sympatyczniejszych seriali dziecięcych na Netflixie? Ciężko to zrozumieć. Patologiczne rodzicielstwo? Aż dziw, że nie ma tu zarzutu, że miś wychowuje się sam z ojcem. Chętnie poczytałbym też zarzuty do Świnki Peppy, że mieszka w domu na zbyt stromym zboczu a Tatuś Świnka ma zbyt krótką drogę hamowania przed domkiem i nie uważa na dzieci, ale dziwnym trafem takiego komentarza nie widzę.

Widzę za to, że kompletny brak wyobraźni to jedna z gorszych rzeczy, które mogą wydarzyć się dorosłym (?) widzom takich bajek.

ocenił(a) serial na 9
Kamila_834

To może szkoda, że nie obejrzała Pani odcinka do końca, bo każdorazowo jest w nim pokazane przerysowane zachowanie, które następnie przechodzi w morał. Serial cudownie pokazuje, jak wiele to my jako dorośli możemy się nauczyć od dzieci. I często to tata miś jest tym, który nie zauważa rzeczy i emocji, które widzi synek.
Dawno nie widziałam bajki w której tak wiele byłoby humoru, a jednocześnie ciepła i miłości. W każdym odcinku najważniejsze to być blisko i mieć siebie.
Morał, który na długo zostanie mi, starej babie w pamięci to ten kiedy mówią "Tatusiu, nie potrzebuję nic na szczęście, bo mamy siebie."
Jeśli Pani w tej bajce upatruje patologicznego rodzicielstwa, to aż strach pomyśleć jaki jest Pani wzorzec.

ocenił(a) serial na 1
olgeniusz

Być może są piękne i mądre sceny w tej bajce. Ale jest też ta ktora opisalam. Napisałam komentarz aby rodzice opiekunowie sprawdzili bajkę zanim dadzą ja np. Wrazliwemu dwulatkowi (A wielu poleca juz w tym wieku).
Obejrzalam ten fragment w towarzystwie dziecka 3,5 letniego które było zdegustowane zachowaniem tatusia misia i rozplakalo sie strasznie na widok sceny z gorącą wodą. Dziecko wrażliwe z tych delikatnych ale takie też są i chciałem uczulic innych że ogólnie niby wszystko fajne ale można się naciąć.
8 latek się już nie przerazi takiej sceny ale dzieci małe, wrazliwsze, spostrzegawcze mogą nie być zadowolone.
Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrych wyborów. Dla każdego co innego

Kamila_834

Idę o zakład, że naciągnęła Pani historię z płaczącym dzieckiem pod swoją tezę. Rozmawiałam w naszym kilkuosobowym gronie rodziców o tym serialu, nikt nie miał takiego przypadku co Pani, a dzieci są w różnym wieku, do 7 r. życia. Lubimy tę animację, uważamy ją za jedną z lepszych a i nam rodzicom sprawia dużo przyjemności oglądanie jej. I jak już ktoś wspomniał, każdy odcinek kończy się pewną myślą/morałem, a postać ojca-misia ukazana jest naprawdę życiowo, choć i groteskowo, ale w końcu to bajka. Naprawdę trzeba się wysilić, żeby do czegoś się w niej przyczepić. Skoro Pani dziecko jest takie wrażliwe, może lepiej odpuścić mu oglądanie bajek na jakiś czas przynajmniej? Świat nie jest cukierkowy, na szczęście po odbiorze jednej sceny nie zostanie dziecku trauma. Doprawdy nie rozumiem jak można obwiniać fajnie zrealizowaną, przemyślaną animację o wszystko co najgorsze po jednej sytuacji. Danie jej 1 uważam za niesprawiedliwe.

ocenił(a) serial na 10
Kamila_834

Bajka cudna! Piękna grafika i cały sens. Moja 3-latka ją uwielbia i ja też. Jedna z najlepszych bajek dla dzieci, spokojna, zabawna, z sensem, uczy empatii. Nie rozumiem jak można stwierdzić, że jest... patologiczna? W takim razie moja rodzina jest patologiczna, ale przynajmniej potrafimy się śmiać i jesteśmy szczęśliwy jak tata i synek miś.

ocenił(a) serial na 10
Kamila_834

Pani Kamilo, to co Pani napisała to stek bzdur. Pozdrawiam serdecznie

Kamila_834

Dobrze że pani nie ogląda bajek typu Tom i Jerry bo dopiero by miała zawał.

ocenił(a) serial na 3
Kamila_834

Absolutnie zgadzam się, że bajka promuje patologiczne rodzicielstwo, które potem jest usprawiedliwiane albo naprawiane przytulaniem. Ojciec to egocentryk, którego syn ewidentnie nie interesuje bardziej niż napchanie brzucha. Szkoda, bo książki, na których bajka jest oparta mają całkiem inny wydźwięk.

ocenił(a) serial na 3
paniczkostek

Zgadzam się w 100%, sama jestem zdegustowana postacią tego tatusia...

Kamila_834

Pani pewnie wielbicielka PiSu a wszelkie informacje i myślenie z TVP info .Fajna bajka a Pani myślenie jest patologiczne i należy je tłamsić w zarodku.

maroszartur

Bajka fajna, ale dlaczego mały misiu mieszka z tatusiem a nie z mamusią? Mamusie z potomstwem raczej z dala trzymają się od panów misiów z wiadomych względów:)

Kamila_834

Ja właśnie zacząłem oglądać z córka. Pierwszy odcinek i miś wrzuca plastiki do rzeki. Drugi rzucają żołędziami w dzięcioła. Misio patole

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones