Tobias Menzies 

7,7
9 227 ocen gry aktorskiej
Tobias Menzies
Tobias Menzies to brytyjski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Urodził się 7 marca 1974 w Londynie.  Odbył kurs aktorski w Stratford-upon-Avon College w latach 1993 - 1994, a w 1998 r. został absolwentem Royal Academy of Dramatic Art. 
Jego kariera telewizyjna rozpoczęła się  w 2000 roku od udziału w kilku popularnych brytyjskich serialach takich jak: "Foyle's War", "Midsomer Murders" czy "Na sygnale". W tym samym roku zagrał w pierwszym filmie "The Low Down". Pracował również z The Spontaneity Shop, który jest brytyjskim teatrem improwizowanym (forma teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza). W 2003 za rolę w sztuce "Trzy siostry" w reżyserii Michaela Blakemore'a, wystawianej w Playhouse Theatre, uzyskał nominację do Ian Charleson Awards. Pojawiał się również w teatrze w sztukach takich jak "The History Boys" Alana Bennetta, gdzie wcielił się w rolę młodego nauczyciela Irwina. Sztuka miałą swoją premierę w Royal National Theatre (Londyn) 18 maja 2004 r. Popularność przyniosła mu jednak rola Marka Juniusza Brutusa w produkowanym przez BBC i HBO w latach 2005 - 2007 serialu "Rzym". W 2013 roku grał Edmure'a Tully, w popularnym serialu produkcji HBO "Gra o tron" na podstawie serii książek George'a R.R. Martina będącego również producentem i scenarzystą serii.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 marca 1974

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1998 roku ukończył Royal Academy of Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

i scena w rzece nago... niezapomniana;p

W "Outlanderze" jako szuja Randall...Czapki z głów... W dodatku ma bardzo atrakcyjny głos.

Bardzo dobry aktor. Widziałam go w serialu Rzym, Outlander i GOT. Gra bardzo dobrze charaktery słabe/dobre i mocne/złe. Ta zdolność wcielania się w dwa odmienne charaktery ludzkie, sprawia że postrzegam go jako aktora utalentowanego.

Snape

użytkownik usunięty

Czy tylko ja mam wrażenie, że idealnie pasowałby do tej roli gdyby stworzyli np. jakiś serial lub film spin-offowy opowiadający o losach Severusa??

No jakoś nie mogę się do gościa przekonać, ma w sobie coś strasznie odpychającego, chociaż jako książe Filip poradził sobie dobrze, trudno przejąć rolę po kimś, ale wniósł dużo dojrzałości do roli i to się chwali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones