PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
8,0 46 637
ocen
8,0 10 1 46637
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

że ma się ochotę ich wyłączyć.
W II sezonie nie dzieje się nic, próba odgrzewania starych intryg wychodzi blado, a "na siłę" wymyślane historie w których umieszczono Pullo z Werynusa to zupełna żenada. Tak szczerze mówiąc serial podobnie skiepściał jak Dowton Abbey, pierwszy sezon świetny, drugi -dynastia, bzdety o niczym, romasne, jakieś koszarowo-skeczowe żarciki, Dobrze że nie nakręcili III sezonu, bo byłoby tylko gorzej

ocenił(a) serial na 6
Alen134

Dynastia to była w pierwszym sezonie! W drugim było mniej Worenusa i Pullo, - zgadzam się są irytujący , szczególnie ten pierwszy . i dlatego podobał mi się bardziej 2 sezon , mniej oklepanej do znudzenia historii Cezara.Popdobała mi sie w 2 części postać Antoniusza, natomiast aktor grjacy Oktawiana nie wypadł najlepiej, chyba wybrali go ze względu na podobieństwo.

chansik

Historia Cezara oklepana, ale zaletą I sezonu było umiejętne wplecenie w tą historię fikcyjnych bohaterów i w miarę logiczne powiązanie ich z głównym historycznym wątkiem. Natomiast II sezon - poza strojami i napisem "rzym" niewiele ma wspólnego z serialem historycznym, Oklepane sytuacje z seriali współczesnych nie mające nic absulutnie wspólnego z ówczesnymi realiami, puszczanie oka to średnio inteligentnego widza dając mu radochę gadkami o "ssaniu" i fu.ckaniu, a już używanie słowa "f.uck", które wówczas po prostu nie istniało to już zupełna kompromitacja. Rzymianie gadają jak policjanci z typowego serialiku i mają te same problemy, a żyd Tymon ma rozterki moralne , bo "nie jest zwierzeciem". Ciekawe że problem dysleksji oraz dyskryminacji czarnych też się nie pojawił. Antoniusz - postać zabawna, ale nie rekompensuje wyżej wymienionych wad, bo film zaczyna przypominać przygodowy średnio inteligentny film dla młodzieży. Generalnie mam wrażenie ze brytyjczycy to mistrzowie jednego sezonu (dowton abbey), potem wszystko kiepiścieje i w stylu który ostatni raz był widziany w latach osiemdziesiątych.

ocenił(a) serial na 8
Alen134

"Rzym" jest przede wszystkim wybitnym serialem dramatycznym historia zaś stoi tam na drugim planie ważniejsze są poszczególne postacie które są arcyciekawe moim zdaniem. Jeżeli ty w tym serialu zobaczyłeś jedynie "ssanie " i "fu.ckanie" to znaczy , że jesteś "średnio inteligentnym widzem". Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 10
chansik

Nie wypadł dobrze?
Oktawian był perfekcyjny, jeden z najlepszych socjopatów w kinematografii. Gdy dowiedziałem się w trakcie oglądania pierwszego sezonu że zmienią aktora żałowałem, jednak ten chłopczyk nie zagrał by tego co Woods. Takiej sceny jak choćby w 8 odcinku II sezonu gdy Oktawian daje wykład Atii i Oktawii na temat moralności i ogrywa Antoniusza jak dzieciaka to przysłowiowa "piłkarska perfekcja"

ocenił(a) serial na 6
Alen134

Zgadzam się całkowicie. Po drugim sezonie moja nota dla tego serialu spada ostro w dół.

ocenił(a) serial na 9
Alen134

właśnie to ta metoda narracji zbliża serial do widza, jest w tym coś z Dicka i jego metody prowadzenia narracji (3 typowych narratorów z różnych warstw i o różnych postawach).
dzięki temu serial jest bardziej wielowymiarowy, niż gdybyśmy mieli tylko oglądać dylematy rzymskiej arystokracji czy samego Juliusza Cezara oczami Cezara i arystokracji.
to było by nudne.
a tutaj udało się powiązać bohaterów z niskich i średnich stanów, z typowymi, prawdopodobnymi dla nich problemami i sytuacjami życiowymi, oraz wielkie historyczne postacie - z ich problemami.
to jest właśnie główna zaleta tego serialu.
zaś para Vorenvs i Pvllo to bardzo dobrze, klasycznie dobrane przeciwieństwa. coś jak Kajko i Kokosz, bardzo dobrze się ogląda dynamikę tej przyjaźni - Vorenvs jest inteligentny lecz głupi, honorowy ale i surowy, no i pełnen skrupułów. za to Tytvs w ogóle nie ma skrupułów, jest prosty ale ma coś z życiowej mądrości, mimo swojej żywej brutalności jest bardziej wrażliwy.
moim zdaniem ta dynamika postaci bardzo się tutaj udała, można ich nie lubić, ale na pewno są "jacyś", są pełnokrwistymi bohaterami wzbudzającymi emocje.

ocenił(a) serial na 6
mr_craftsman

Może i masz rację, ale ja jakoś nie lubię seriali historycznych. Nie przemawiają do mnie. Jeśli już jestem zainteresowany jakimś okrsem historycznym, wolę przeczytać jakieś książki popularnonaukowe czy inne opracowania na ten temat. Akurat jestem fanem starożytności, a Rzymu w szczególności i z opracowań popularnonaukowych, książki Krawczuka biją wszystko na głowę. Dorzuciłbym jeszcze Graves'a i znakomitą teatralną adaptację jego książki Ja Klaudiusz. Serial Rzym niestety nie pasuje mi. Jak dla mnie za dużo akcji a za mało faktów.

chemas

Zgodzisz się więc ze mną ,że obraz Rzymu szczególnie w ostatnich latach został strasznie zdemonizowany i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Można dostrzec pewną rozbieżność w przekazie bo z jednej strony Rzym jest pokazywany jako siedlisko patologii i okrucieństwa ,krwiożerczy lud rzymski przesiaduje godzinami nad arenami gryząc chleb i pijąc wino tak ,żeby całemu się ubrudzić i rozprysnąć strawę na kilka metrów ,kobiety z popsutymi zębami pokazują bez większego powodu cycki (w gladiatorze jeszcze można dodać zegarki na rękach) bo Rzym jest symbolem i źródłem Białej cywilizacji ,tzw. Łacińskiej którą dzisiaj żydki gnoją i odmawiają jej prawa do zachowania jej w imię wielokulturowości ,a jednocześnie daje się na widownię co trzeciego to kolorowego ,a nawet robi z murzyna legionistę (a takowych nie mogło być nawet po reformach GJ Cezara).
Naprawdę ludzie dzisiaj wierzą ,że wikingowie mieli hełmy z rogami ,a gladiatorzy się zabijali na arenach. A Rzymianie to była banda psychopatów. Rzym był najdoskonalszym imperium do dzisiaj ,zgubiło go chrześcijaństwo i idące z nim zmiany w mentalności ludzi ,rozłam ,oraz może przede wszystkim zmiany legislacyjne zwiększające interwencjonizm państwowy w gospodarkę. To było chyba najgorsze bo ludzie po prostu zaczęli się robić coraz biedniejsi. W sumie w serialu mamy częściowo pokazany okres panowania senatu który był nieziemsko skorumpowany i jak w soczewce odbijał w sobie patologię demokracji (a raczej republikanizmu ale to prawie to samo).

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Zgodzę się jak najbardziej

ocenił(a) serial na 10
chemas

Alen134, tak bredzisz, że powinno się na temat twojej durnej gadki nakręcić osobny serial, który by w kilku odcinkach podsumował twoją radosną chęć bycia zaje...tym i przy okazji budował komizm.

W starożytnym Rzymie nie było mowy o "ssaniu" i "fuc..aniu"? Byłeś tam? Byłeś w starożytnym Rzymie? Użyłeś w tym celu specjalnej fu..k, time machine?

Serial dla średnio inteligentnej młodzieży? To może byś się tak zdecydował? Bo w żadnym serialu dla średnio inteligentnej młodzieży nie padają żadne "f...i" i "ssania".

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

"W starożytnym Rzymie nie było mowy o "ssaniu" i "fuc..aniu"? Byłeś tam? Byłeś w starożytnym Rzymie? Użyłeś w tym celu specjalnej fu..k, time machine?"

Nigdy nie ma stuprocentowej pewności, co dokładnie tam było. Ale są pewne źródła historyczne, które pokazują mniej więcej, jak tam wyglądało życie - może być mylące, ale to jedyne w miarę pewne dowody, jakie posiadamy. Ale oczywiście to Twoja decyzja, czemu wolisz zawierzyć: rękopisom z tamtych czasów, czy scenarzystom serialu 'Rzym' ;)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
Ottiss14

Skoro twierdzisz ,że ten serial nie miał nic wspólnego z prawdziwą historią Rzymu to nie pozostaje mi nic innego jak nazwać cię zwykłym ignorantem. Z twojej wypowiedzi zaś można jasno wywnioskować ,iż nie potrafisz spojrzeć obiektywnie na pewne sprawy gdyż jesteś ideologicznie zaślepiony. Żal mi cię po prostu :(

Hadrian1988

Napisałem "obraz Rzymu szczególnie w ostatnich latach został strasznie zdemonizowany i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością." ,nie napisałem ,że ten serial nie ma nic wspólnego z prawdziwą historią Rzymu ,bo owszem opowiada wydarzenia historyczne. W kwestii Rzymu nie jestem ignorantem ,wręcz przeciwnie ,kiedyś go nie znosiłem za to uwielbiałem starożytną Grecję ,ale to było do czasu kiedy swoje wyobrażenie czerpałem z filmów ,seriali i ewentualnie lektury mitologii ,bo od tego się u mnie wszystko zaczęło. Kiedy zacząłem czytać o Rzymie i Grecji ,stwierdziłem ,że Rzym był najdoskonalszym imperium w historii. Nie ma w tym ideologii. Mówię konkretnie o Rzymie pod panowaniem Cesarzy bo senat jak w soczewce skupioną pokazywał demoralizację jaka towarzyszy demokracji ,czy nawet republikanizmowi.

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Po części się zgadzam z Tobą . Rzym rzeczywiście jest demonizowany , szczególnie przez Anglosasów oni maja chyba jakieś kompleksy na jego punkcie. Dlatego nie lubię filmów o nim, wole książki. Zawsze byłem wlk fanem jego potęgi i do dnia dzisiejszego odnajduje w naszym codziennym życiu spuściznę jaka po sobie nam zostawił. Przeszedłem podobna drogę do Ciebie , od uwielbienia starożytnej Grecji do Rzymu. Jednak drażni mnie Twoją spłycona i nieco infantylna wypowiedź na temat przyczyn upadku, z tym interwencjonizmie to pojechałeś po bandzie na całego;D Widać szkolę JKM , tak samo infantylna i utopijną .Nie kto inny jak Rzymianie przyczynili się do powstania diaspory żydowskiej , a cesarstwo mogłoby by być wzorem udanej wielokulturowości która tak Cie drażni , paru cesarzy pochodziło z Afryki !

chansik

" spłycona i nieco infantylna wypowiedź na temat przyczyn upadku, z tym interwencjonizmie to pojechałeś po bandzie na całego" -A może dokładniej ,co spłyciłem i dlaczego się mylę? Co według Ciebie było źródłem upadku Rzymu? Ekonomiści już dawno ocenili upadek Rzymu z punktu widzenia tej dziedziny:
http://www.youtube.com/watch?v=qvY3dqhHOOY
Jeżeli czujesz się na siłach dyskutować z von Misesem to gratuluję ,będziesz sławny.
Uważanie poglądów wolnorynkowych za "infantylne" ,czy "utopije" wzbudza we mnie jedynie współczucie z powodu tak daleko idącego zindoktrynowania. A dlaczego wolny rynek jest niemożliwy (skoro nawet Rwanda teraz ma gwałtowny rozwój dzięki wolnemu rynkowi)? Nie jest bo nie jest. Ave socjalizm.
"a cesarstwo mogłoby by być wzorem udanej wielokulturowości która tak Cie drażni" -popierwsze cesarstwo Rzymskie nie było multikulturowe ,ja też mam w Rodzinie człowieka z najczarniejszej afryki i ani nie jest czarny ,ani nawet delikatnie mówiąc czarnych nie lubi. Sugerujesz ,że cesarzami byli murzyni ,a nie byli. Na tej samej zasadzie lewacy gadają ,że wszyscy byli kiedyś murzynami ,a nasi przodkowie jedynie pochodzą z afryki. Typowe lewackie uproszczenie. Tym bardziej ,że akurat Biali ,a więc posiadacze genów neandertalskich byli z Europy i się wymieszali zarówno z przybyszami z afryki jak i z azjii. Trzy główne rasy mają dużo dalsze wspólne pochodzenie ,niż się raczy powszechnie twierdzić ,a i w tamtych czasach do których się owa "argumentacja" odnosi wyglądały one zupełnie inaczej niż dzisiaj.
Co do multikulturalizmu to może i nie miałbym nic przeciwko ,gdybym mógł pojechać do afryki ,równie swobodnie co negroid do Europy i nie ryzykować zamordowania mnie przez czarnych rasistów. Tak samo jak być może nie miałbym nic przeciwko ,gdybym obywatelstwo japońskie mógł dostać równie łatwo co japończyk Polskie.
No i dochodzi drobny szczegół ,np. przestępstwa dokonywane w Europie przez kolorowych ,a nawet tworzenie przez nich regularnych organizacji rasistowskich jak "pantrarna" w szwecji ,której członkowie to arabowie i murzyni którzy nienawidzą i zabijają szwedów. Multikulti nie jest możliwe. I to nie z powodu Białych.

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Po pierwsze wypraszam sobie lewactwo ! Gdzie się podziała wędrówka ludów , najazd Hunów zapomniałeś o tym? Imperium wschodnie przetrwało i trwało ze zmiennym szczęściem jeszcze tysiąc lat ,więc główną przyczyna upadku na zachodzie były najazdy obcych plemion. Ja nie mówię że wolny rynek jest nie możliwy ale musi podlegać kontroli. Teraz mamy wolny rynek w skali makro, szalejący spekulanci, międzynarodowe korporacje będące całkowicie poza prawem i jakomkolwiek kontrolą. Po upadku cesarstwa na zachodzie i braku władzy centralnej zapanowała totalna anarchia, walki wewn.,epidemie, bieda ,zabobon i to trwało kolejne 1000 lat ale rynek był wolny. , kontrola musi istnieć bo inaczej ludzkie ego wszytko zniszczy Twój guru JKM proponuje nam powrót nie do źródeł kapitalizmu ale do feudalizmu ! To utopista ! Wielokulturowość rozumiem tak że żadna religia ani kolor skóry nie jest faworyzowany ani prześladowany i daje równe możliwości awansu społecznego tak było w Cesarskim Rzymie do pewnego momentu! Tu z genami neandertalczyków to tez pojechałeś z jakiej książki SF to wziąłeś? Rwanda jaki ma wzrost gospodarczy ? Jak się wychodzi z epoki kamienia łupanego do post- kapitalizmu to o wzrost dosyć łatwo. Wielokulturowość jest koniecznością gdyż państwa narodowe nie dadzą sobie rady z wyzwaniami przyszłości jak przeludnienie, wyczerpywanie się zasobów naturalnych , zanieczyszczenie środowiska, ochrona zdrowia, zagrożenie terrorystyczne , wszechwładza międzynarodowych korporacji , szaleństwa spekulantów na rynkach światowych a nawet zagrożenia kosmosu jak uderzenie meteorytu do tego trzeba międzynarodowej współpracy i zgody jedno państwo temu nie podoła. Nacjonalizm , rasizm jest efektem ukierunkowanej na nacjonalizm edukacji szkolnej mającej na celu wychować sobie posłusznych żołnierzy ta zaraza doprowadziła do śmierci milionów istnień ludzkich i jeszcze kilka milionów pewnie zginie. Nacjonalizm to chororba która wymyślili zachodni filozofowie i politycy i która rozlała się na cały świat, gdy wygasła w Europie to doszła do Azji i Afryki. Gdy zbierzesz małe dzieci w wieku przedszkolnym i będą wśród nich białe , żółte, czarne będą się razem bawić nie bacząc na językowe różnice. W dzisiejszym świecie mediów , internetu, rynku obejmującego cały świat - wolnego rynku- gdzie w kilka godzin możesz oblecieć cały glob rasizm , nacjonalizm to zwykłe anachronizmy i czym ludzie tacy jak Ty wcześniej to zrozumieją tym lepiej , inaczej znikniemy wszyscy z tej ziemi jako gatunek.. Rzymianie nad morzem Śródziemnym stworzyli właśnie tka globalna mulit-językową, , multi -religijna, multi-rasową wspólnotę której chwała pozostała w pamięci ludzkiej do chwili obecnej. Pescenniusz NIger obwaołany cesarzem Rzymskim czy był czarny ? Pochodził z Afryki Przydomek sugeruje że tak , ale prawdy nie dowiemy się nigdy.

chansik

" Ja nie mówię że wolny rynek jest nie możliwy ale musi podlegać kontroli. Teraz mamy wolny rynek w skali makro, szalejący spekulanci, międzynarodowe korporacje będące całkowicie poza prawem i jakomkolwiek kontrolą." -i gdzie tutaj wolny rynek? Korporacje mają przywileje jakich nie mają małe firmy ,banki u których zapożyczają się rządy państw ,a potem nie pozwalają im upaść ,tak można długo pisać ,na świecie szaleje socjalizm ze znamionami korporacjonizmu ,a nie żaden kapitalizm ,czy wolny rynek.

"Po upadku cesarstwa na zachodzie i braku władzy centralnej zapanowała totalna anarchia, walki wewn.,epidemie, bieda ,zabobon i to trwało kolejne 1000 lat ale rynek był wolny." -i dlatego średniowiecze mogło w końcu wyewoluować do renesansu ,bo przynajmniej część ludzi działała jako niezależni handlarze ,mogli tworzyć nowe rzeczy by na nich zarabiać nie było tej całej biurokracji jak dzisiaj która nie tylko obarcza haraczami przedsiębiorców kiedy muszą płacić chyba za to ,żeby im państwo skutecznie przeszkadzało. Polska w XVI wieku była potęgą również gospodarczą właśnie z powodu wolnego rynku ,wtedy nawet w krajach arabskich kupcy znali podstawy języka Polskiego bo handel z nami kwitł.

"kontrola musi istnieć bo inaczej ludzkie ego wszytko zniszczy Twój guru JKM proponuje nam powrót nie do źródeł kapitalizmu ale do feudalizmu ! To utopista ! " -w wolnym rynku każdy może zarabiać pieniądze na wszystkim za co ktoś inny będzie mu chciał zapłacić. Gdzie tutaj miejsce na jakieś niszczące ego? W wolnym rynku nie ma szans powstać monopol taki jak dzisiaj ,robi gówniane produkty i drogie ,może powstać monopol ,ale tylko do czasu póki robi dobrze i tanio ,inaczej ktoś inny założy swój interes i ludzie będą kupować i konkurencji. JKM nie jest moim guru ,poza tym udowodnij mi ,że on chce feudalizmu i ,że kapitalizm (który ponoć według Ciebie mamy i to szalejący!) jest niemożliwy.

"Wielokulturowość rozumiem tak że żadna religia ani kolor skóry nie jest faworyzowany ani prześladowany i daje równe możliwości awansu społecznego tak było w Cesarskim Rzymie do pewnego momentu! " - Wielokulturowość w Rzymie polegała na tym ,że co bogatsi obywatele ludów podbitych mogli próbować szczęścia ,ale tylko stając się częścią kultury Rzymu ,musieli się dopasować do ich cywilizacji ,a i tak byli traktowani jako ludzie drugiej kategorii.
Taki multikulturalizm to jest właśnie klasyczna utopia bo wymaga ,zeby ludzie się dostosowali do tej idei ,a nie idea dostosowana jest do ludzi. Może działać coś takiego ,że ludzie przyjeżdżają z innych krajów nawet licznie ,ale muszą się przystosować do miejscowej kultury ,nie narzucać swojej ,autochtoni dbają o swoją tradycję i obyczaje ,a przyjezdni muszą według niej się zachowywać. Tak to działało chociażby w Polsce w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. I tylko tak ma prawo działać. Ale to nie jest multikulturalizm bo ten prowokuje jedynie wojny i morderstwa ,poczytaj o zachodnich rajach ,o tym ,że w Szwecji już nawet imigranci z afryki zakładają regularne organizacje anty-szwedzkie ,które dokonują napadów i morderstw na Szwedach.

"Tu z genami neandertalczyków to tez pojechałeś z jakiej książki SF to wziąłeś? " -może poczytaj w internecie ,niewiedza nie usprawiedliwia.

"Rwanda jaki ma wzrost gospodarczy ? Jak się wychodzi z epoki kamienia łupanego do post- kapitalizmu to o wzrost dosyć łatwo." -Chiny ,Wietnam etc też wychodzą ze zbyt prymitywnej epoki ,że wolny rynek może u nich działać? HongKong przeprowadził eksperyment ,połowa miasta jest socjalistyczna ,a połowa wolnorynkowa. Jak myślisz ,jak duża jest przepaść w jakości życia ludzi między tymi połowami? Wprawdzie w azji nie wprowadzili totalnie wolnego rynku ,ale jedynie jakieś pojedyncze reformy niemniej Chiny mają PKB mniej więcej 10% ,a Niemcy dla przykładu potężna niegdyś gospodarka Europy w najlepszym wypadku ma 0% ,ale z wielkim trudem bo prognozy zawsze są nawet -3%.

"Wielokulturowość jest koniecznością gdyż państwa narodowe nie dadzą sobie rady z wyzwaniami przyszłości jak przeludnienie, wyczerpywanie się zasobów naturalnych , zanieczyszczenie środowiska, ochrona zdrowia, zagrożenie terrorystyczne , wszechwładza międzynarodowych korporacji , szaleństwa spekulantów na rynkach światowych a nawet zagrożenia kosmosu jak uderzenie meteorytu do tego trzeba międzynarodowej współpracy i zgody jedno państwo temu nie podoła." -dobrze ,a teraz mi wytłumacz dlaczego niby państwa narodowe sobie z tym wszystkim nie poradzą? I w czym podział państwowy przeszkadza we współpracy jak sama nazwa wskazuje międzynarodowej?

"Nacjonalizm , rasizm jest efektem ukierunkowanej na nacjonalizm edukacji szkolnej mającej na celu wychować sobie posłusznych żołnierzy ta zaraza doprowadziła do śmierci milionów istnień ludzkich i jeszcze kilka milionów pewnie zginie. Nacjonalizm to chororba która wymyślili zachodni filozofowie i politycy i która rozlała się na cały świat, gdy wygasła w Europie to doszła do Azji i Afryki." -kompletnie nie znasz historii świata ,a to ,że nacjonalizm wymyślił rasizm jest śmieszne. Było dokładnie odwrotnie, ponieważ rasizm jest częścią ludzkiej natury powstały społeczności i wytworzyły się narody i dopiero dłuuugo później nacjonalizm. Gdyby rasizm nie był czymś naturalnym to by go nie było nie powstałyby państwa ,kultury ,cywilizacje ,świat byłby nudny ,jednolity ,a rozwój byłby obecnie najwyżej na poziomie średniowiecza. Komunizm był multikulturowy ,zamordował łącznie na świecie 150 mln ludzi. To więcej niż ofiar wszystkich nacjonalizmów razem wziętych. Z powodu multikulti codziennie kolorowi mordują Białych i gwałcą Białe kobiety w ich własnych krajach.

" Gdy zbierzesz małe dzieci w wieku przedszkolnym i będą wśród nich białe , żółte, czarne będą się razem bawić nie bacząc na językowe różnice. " - tak bo murzyńskie dziecko nie ma jeszcze kompleksów z powodu bycia najniższą z ras ,dopiero w szkole zauważa ,że odstaje intelektualnie od reszty o jaśniejszych kolorach skóry.

"W dzisiejszym świecie mediów , internetu, rynku obejmującego cały świat - wolnego rynku-" -wyraźnie nie możesz się zdecydować ,czy mamy wolny rynek ,czy JKM chce go dopiero wprowadzić ,ale jest on niemożliwy. Wpadłeś w pułapkę lewaków ,którzy na socjalizm i komunizm wymyślają coraz to nowe nazwy jak post-kapitalizm ,neo-kapitalizm etc. słowa które nie mają nawet swojej definicji. To jest socjalizm zmierzający w stronę komunizmu i korporacjonizmu. Szczątkowy wolny rynek jest w niektórych krajach azji i jednym malutkim państwie w afryce.

"cały glob rasizm , nacjonalizm to zwykłe anachronizmy i czym ludzie tacy jak Ty wcześniej to zrozumieją tym lepiej , inaczej znikniemy wszyscy z tej ziemi jako gatunek." -wiesz co? Proponuję ,żebyś zaczął rugować rasizm i nacjonalizm na zagranicznych forach imigrantów z afryki i azji. Będzie w tym więcej pożytku bo ja ,ani inni Polacy nie popełniamy przestępstw na innych rasach w ich własnych krajach ,ani nawet naszych ,nie gwałcimy ich dzieci i córek co statystyczne pół godziny. Naprawdę zalecam Ci wybijanie rasizmu i nacjonalizmu ,oraz religijnego fanatyzmu wśród tych którzy mają z tym realny problem. Przydaj się na coś chociaż.

"Pescenniusz NIger obwaołany cesarzem Rzymskim czy był czarny ? Pochodził z Afryki Przydomek sugeruje że tak , ale prawdy nie dowiemy się nigdy." -Scypioni Afrykańcy też mają przydomki Africanus ,i nawet są przedstawiani w rzeźbach z czarnego jak smoła kamienia ,ale chyba nie twierdzisz ,że mieli z afryką wspólnego coś więcej niż poniesione tam zwycięstwa?





ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

"Gdzie tutaj wolny rynek? Korporacje mają przywileje jakich nie mają małe firmy ,banki u których zapożyczają się rządy państw ,a potem nie pozwalają im upaść ,tak można długo pisać ,na świecie szaleje socjalizm ze znamionami korporacjonizmu ,a nie żaden kapitalizm ,czy wolny rynek. " - właśnie jest wolny rynek korporacje i banki ponadnarodowe na tym korzystają , gdyby istniały wspólne dla wszystkich państw zasady prawa , regulacje mielibyśmy porządek a tu mamy wolna amerykankę o to w Twojej wersji kapitalizmu chodzi chyba ?
Twoje słowa są potwierdzeniem że JKM chce feudalizmu ".....dlatego średniowiecze mogło w końcu wyewoluować do renesansu ,bo przynajmniej część ludzi działała jako niezależni handlarze ,mogli tworzyć nowe rzeczy by na nich zarabiać nie było tej całej biurokracji jak dzisiaj która nie tylko obarcza haraczami przedsiębiorców kiedy muszą płacić chyba za to ,żeby im państwo skutecznie przeszkadzało. Polska w XVI wieku była potęgą również gospodarczą właśnie z powodu wolnego rynku ,wtedy nawet w krajach arabskich kupcy znali podstawy języka Polskiego bo handel z nami kwitł. " Do tego dodajmy powszechna dostępność broni . pozostawienie średniowiecznych przywilejów kleru i mamy średniowiecze z dzikim zachodem razem wzięte i cofnięcie cywilizacji człowieka o 1000 lat ale by tylko wolność rynku została zachowana , gratuluje pomysłu na przyszłość ludzkości. "
"JKM nie jest moim guru ,poza tym udowodnij mi ,że on chce feudalizmu i ,że kapitalizm (który ponoć według Ciebie mamy i to szalejący!) jest niemożliwy" jest guru dlatego że to on 20lat przewodzi tej kanapowej partii , a Ty do jej sympatyków należysz i powtarzasz te śmieszne banały w które on nawet sam już nie wierzy
Dowód że kapitalizm bez kontroli jest niemożliwy powyżej bo sam to powiedziałeś to nie kapitalizm tylko feudalizm -najlepsza epoka.
"Gdyby rasizm nie był czymś naturalnym to by go nie było nie powstałyby państwa ,kultury ,cywilizacje ,świat byłby nudny ,jednolity ,a rozwój byłby obecnie najwyżej na poziomie średniowiecza"- wprost genialne zdanie jak Ty na to wpadłeś ? Najbardziej mi się podoba nudna, nie duś że piszesz bzdury jak pijany,to jeszcze emocji Ci brakuje, świat jedno-kulturowy byłby nudny. Rasizm był naturalny ? Większość wielkich imperiów była wielokulturowa i wcale nie rasistowska.

"Wielokulturowość w Rzymie polegała na tym ,że co bogatsi obywatele ludów podbitych mogli próbować szczęścia ,ale tylko stając się częścią kultury Rzymu ,musieli się dopasować do ich cywilizacji ,a i tak byli traktowani jako ludzie drugiej kategorii.
Taki multikulturalizm to jest właśnie klasyczna utopia bo wymaga ,zeby ludzie się dostosowali do tej idei ,a nie idea dostosowana jest do ludzi." -mogli wyznawać swoich bogów , w życiu codziennym posługiwać się własnym językiem, natomiast wschód imperium pozostał pod wpływem kultury hellenistycznej i nawet w urzędach i armii posługiwano się greką , natomiast nikt nie prowadził przymusowej chrystianizacji ,islamizacji , romanizacji, germanizacji itd i oto mi właśnie chodzi wiele kultur , narodów żyło w pokoju w jednym państwie.
"Komunizm był multikulturowy ,zamordował łącznie na świecie 150 mln ludzi. To więcej niż ofiar wszystkich nacjonalizmów razem wziętych." - robisz ze mnie idiotę czy z siebie ? Skończyłeś jakąś szkołę, przecież już nawet dzieci w przedszkolu uczą że komunizm radziecki był tylko maska pod która ukrywał się rosyjski nacjonalizm , a hasła internacjonalizmu nic nie znaczyły , najwięcej ofiar pochłonął nacjonalizm i fanatyzm religijny to chyba każdy wie.
-"dobrze ,a teraz mi wytłumacz dlaczego niby państwa narodowe sobie z tym wszystkim nie poradzą? I w czym podział państwowy przeszkadza we współpracy jak sama nazwa wskazuje międzynarodowej?" - jak to działa widać obecnie, jak zmusisz Brazylię że był kontowała sytuacje w Amazonii? Masz jakieś środki nacisku ? Co zrobisz w wypadku światowej epidemii, wiadomo że niektóre państwa się wyłamią, bo nie ma możliwości zastosowania skutecznej sankcji. No i jak działa ONZ a wcześniej LN, organizacje zupełnie nieskuteczne brak możliwości sankcji, konflikty interesów rożnych państw , skostniała struktura -jeden wielki bajzel. Ale właśnie od tego czy Brazylia uratuje Amazonie, zależy to czy my tutaj w Polsce się nie podusimy.
"- tak bo murzyńskie dziecko nie ma jeszcze kompleksów z powodu bycia najniższą z ras ,dopiero w szkole zauważa ,że odstaje intelektualnie od reszty o jaśniejszych kolorach skóry. " - kompleksy to chyba Ty masz i to jak Mt. Everest Nikt wykształcony , pracujący nie obawia się czarnych , zazwyczaj są to nieroby o niskim intelekcie i wąskich horyzontach myślowych .Znam takich wielu nikt z nich nie ma wyższego wykształcenia a matura jest rzadkością i to są obrońcy białej rasy- wstyd.
"Scypioni Afrykańcy też mają przydomki Africanus ,i nawet są przedstawiani w rzeźbach z czarnego jak smoła kamienia ,ale chyba nie twierdzisz ,że mieli z afryką wspólnego coś więcej niż poniesione tam zwycięstwa? - " poczytaj Poczet Cesarzy A. Krawczuk tom I.

chansik

Nie będę marnował czasu na dalsze dywagacje. Matematyka mówi ,że na fałszywym założeniu można udowodnić wszystko i tak właśnie jest w Twoim przypadku z nazywaniem kapitalizmem jego skrajnego przeciwieństwa na czele.

Ottiss14

Myślę, że Chuck D przerasta cię intelektem o wieki, ale ja nie o tym...

chansik

A matka wie że ćpasz ? haha Saracen cesarzem Rzymu, "mistrzowie" propagandy rodem że związku radzieckiego, nie potrafiliby "sprzedać" takiej teorii. Cytując książkę na którą sam się powołałeś: "Gajusz Pescenniusz Niger urodził się pomiędzy 135 a 140 rokiem
w Italii, w miasteczku Akwinum, leżącym na południe od Rzymu,
w dolinie rzeki Liris, niedaleko od Monte Cassino. Pochodził ze stanu
ekwitów, rodzina była średnio zamożna. Jego kariera miała początkowo
przebieg dość typowy dla wielu przedstawicieli tego stanu. Służył
w wojsku jako oficer w różnych jednostkach i krainach, szybko
awansując. Około 180 roku został zaliczony w poczet senatorów,
wkrótce potem otrzymał godność konsula. W 183 roku sprawował
namiestnictwo Dacji, a zapewne w 188 roku tłumił w Galii powstanie
Maternusa wraz z Septymiuszem Sewerem. Od 191 roku był namiestnikiem
jednej z najważniejszych prowincji, Syrii".

chansik

Pomijając fakt czy w ogóle go można zaliczyć na poczet cesarzy.

Ottiss14

Ottiss - czytam tą waszą polemikę nie chce mi się do niej odnosić ale jedno zauważyć muszę - ty mały rasisto:
Murzyni i Arabowie czy Czarni piszesz małą literką natomiast bardzo dumnie wygląda twoja Biała rasa pisana przez wielkie B. co ty na to ?

ocenił(a) serial na 8
Jonathan_Davis

"co ty na to ?"

On ma Cię gdzieś xD

Ottiss14

Wszystko fajnie, ale ekonomia to nie nauka, tylko szarlataneria.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones