PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36706}

Samo życie

3,1 9 959
ocen
3,1 10 1 9959
Samo życie
powrót do forum serialu Samo życie

Wreszcie spotkałem pozycję w filmwebie, gzie średnia ocena jest bardzo adekwatna do rzeczywistego poziomu.

ocenił(a) serial na 7
chemas

A ja jakoś się z tym nie zgodzę. Nie wiem czy wiesz ale w ten serialu grali ludzie, przed którymi teraz klękają narody, każdy dostaje zawału na ich widok a nastolatkowie zaczynają sikać po nogach. Podziwiałeś ich w nie jednym filmie, a teraz są w dodatku na ustach wszystkich... A wtedy byli zupełnie anonimowi i to jest niesamowicie ciekawe ! Mówie tu m.in. o Więckiewiczu, Olszówce, Stelmaszyku, Rosati, Andrzejewski czy Sadowski.

ocenił(a) serial na 7
chemas

Już ta nie mówię o Zakościelnym, Różczce czy Żórawskim...

ocenił(a) serial na 2
ciech007

No ja nie wiem czy oni byli tacy anonimowi. Olszówkę znałem już znacznie wcześniej (choćby w Złocie Dezerterów zagrała Sołtysową co dała d**y Rudemu przy mężu) i nie wiem czy przed nią narody klękają. Owszem nie jest to zła aktorka, ale bez przesady. Zresztą przed tym serialem miała parę znakomitych ról.
Nie stwierdziłem, że ocena jest adekwatna do ocen aktorów w nim grających, ale do poziomu serialu. Nawet najlepszy aktor nie podciągnie do góry serialu, którego fabułę i dialogi układał nieudacznik.
To samo się tyczy Sadowskiego (Pierwszy milion). Reszta to raczej specjalnej kariery nie zrobiła, jak dla mnie, poza Więckiewiczem. A sikać przed nimi to sikają może tylko nastolatki i to chyba nie wszystkie. A z klękaniem narodów to przesada.

ocenił(a) serial na 7
chemas

No wiesz w końcu został film z Wienckiewiczem nominowany do Oskarów. Możliwe, że tak. Ja osobiście oglądałem ten serial mając lat 8 więc nawet nie wiele mnie to obchodziło jak kto te dialogi układał. Ze względu na niezła obsadę uważam ten serial za ciekawe zjawisko, szczególnie jak się tak patrzyłem na tego Karola - Więckiewicza z myślą, że co to za aktor, którego nikt nie zna a jednoczenie jak to możliwe skoro gra bardzo rzeczowo i prawdziwie. Przypominając sobie to i biorąc pod uwagę tą eksplozję filmów z nim to wysuwam wniosek, że serial ten może częściowo przyczynił się do tego, kogo dziś widzimy na ekranach polskich kin.

ocenił(a) serial na 2
ciech007

Ale ja do aktorów, którzy grali w tym serialu nic nie mam. osobiście uważam, że obsada była znacznie lepsza niż na przykład w takiej Pierwszej Miłości, gdzie jest pełno młodych z ulicy (typu Mroczkowie), których poza tym serialem nigdzie nie widziałem. Zresztą napisałem przecież, że Więckiewiecz zrobił karierę, mozliwe, że rola w tym serialu w jakimś stopniu mu pomogła. Tak w ogóle to z aktorów, którzy przewinęli się w tym serialu, właśnie Więckiewiczai Olszówkę uważam za najlepszych.

chemas

Dedek,Stelmaszczyk nawet Olbrychski sie pojawil w dwoch odcinkach

ocenił(a) serial na 5
Ruben_fw

od 2002-2004 uwielbiałam ten serial ale do momentu gdy odeszła Kumorek, wątek Agnieszki i Pawła był super, i zniosłam że nie ma Pawła ale jak Kumorek odeszła to tego już nie zniosłam.

ocenił(a) serial na 7
chemas

Mroczków nigdzie nie widziałeś poza serialem Pierwsza miłość ? A może w M jak Miłość widziałeś Mroczków bo nie ma ich w polsatowskiej PM?

ocenił(a) serial na 2
armarange

Proponuję nauczyć się czytać uważnie. Napisałem "typu mroczkowie"

ocenił(a) serial na 7
chemas

"typu mroczkowie" jest wieloznaczne i można to zrozumieć dwojako. Proponuję pisać precyzyjnie, a jak nie to być chociaż uprzejmym dla innych jeśli chodzi o wyjaśnianie. Pozdrawiam , ale już bez odbioru dalej..

ocenił(a) serial na 7
armarange

ale o co ja proszę .... o uprzejmość na FW gdzie roi się od nabzdyczonych mądrali :-P

ocenił(a) serial na 2
armarange

Wypraszam sobie. Proponuję jeszcze raz dokładnie przeczytać. Napisałeś (sałaś), że ja twierdzę, że widziałem mroczków w PM, a ja napisałem, że widzialem tam aktorzynów typu mroczków, no to chyba jest to jasne jak słońce.
Nieuprzejmością to jest raczej próba poprawienia mnie.

ocenił(a) serial na 7
chemas

Nie to nie jest jasne jak słońce bo sformułowanie "typu mroczków" nie jest jednoznaczne i nie zawęża możliwej interpretacji do jednej tylko. Napisałeś nieprecyzyjnie więc grzecznie dopytałem, to nie była nieuprzejmość. Nieuprzejmością jest pisanie "naucz się czytać uważnie" co jest typowe dla bełkoty na FW. Człowieku... ja rozumiem że przyjęło się na tym portalu każde pytanie skierowane do siebie uznawać za atak a potem odpowiadać tak by kogoś obrazić ( że ja nie umiem uważnie czytać co zasugerowałeś ), ale są pewne granice nieuprzejmości a ja jedynie załamuję ręce nad kulturą rozmów na FW. To ja sobie wypraszam i tym razem na pewno już konsekwentnie bez odbioru będzie ( jak widać nie rozumiesz co to oznacza bo jednak do mnie napisałeś )

ocenił(a) serial na 2
armarange

No kuźwa, co ty wypisujesz, przecież aktor typu mroczka, czyli dziadostwo aktorskie mógł grać i zresztą wielu ich tam grało, w PM, a w MjM Mroczkowie we własnych osobach. Jak to nie jest jasne, to nie ma dyskusji. Kończę

ocenił(a) serial na 7
chemas

Nie to nie jest jasne. Twoja wypowiedź pozostawia swobodę interpretacji ale widać że gimnastyka umysłowa jest ci obca. Kończ ...

ocenił(a) serial na 7
chemas

ps. " Napisałeś (sałaś), że ja twierdzę, że widziałem mroczków w PM,"

A odróżniasz pytanie od twierdzenia ? Znacz coś takiego jak znak " ? "
Niczego takiego nie twierdziłem, zadałem pytania pomocnicze.

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ... ( to taka mała piłeczka ping pongowa odnośnie naucz się czytać uważnie )

ocenił(a) serial na 2
armarange

widzę ulubowanie w tenisie stołowym ja nie przepadam więc kończę dyskusję

ocenił(a) serial na 7
chemas

ehh.. no kiepskie masz te riposty i jak widać ze swojego chamstwa wobec mnie się nie wycofasz, to też typowe dla FW

ocenił(a) serial na 7
chemas

" ulubowanie"
Naucz się Polskiego. To kolejna piłeczka.

ocenił(a) serial na 2
armarange

hehe, niech żyje trolizm, tak typowy dla FW
uluowanie sobie wymyśliłem, taki neologizm mojej produkcji
ostatnie zdanie pozostawiam tobie, nie dam ci satysfakcji wciągnięcia w trolowską dyskusję
ocenę pozostawiam pozostałym, którzy obserwują ten post

ocenił(a) serial na 2
chemas

PS ulubowanie oczywiśie

ocenił(a) serial na 7
chemas

Próba uwikłania mnie w coś co się nazywa trollingiem przez "chama", który niekulturalnie odpowiada na pytania.... chłopie ... już się spostrzegłeś że nie masz argumentów i wykorzystałeś mój o "typowym dla FW" zachowaniu ?

ocenił(a) serial na 7
chemas

To że sobie wymyślasz jakieś słowa kaleczące nasz język ojczysty to też wiele wyjasnia. Mądralińska nabzdyczony znawca aktorstwa polskiego , który łaskawie udzielił mi odpowiedzi jednocześnie sugerując że nieuważnie czytam jego oświecone mądrością posty.... no widzę że ty jesteś z tych "grubszych" pieniaczy na tym forum.
Prowokujesz ludzi swoim chamstwem w stosunku do nich a potem od trolli wyzywasz bo brak ci w zasobie słownictwa adekwatniejszego do sytuacji ?

Na zakonczenie: szkoda że tutaj już rzadko z kim można porozmawiać. Przepraszam jeśli jaśnie pana uraziłem bezczelnością swoich pytań.

ocenił(a) serial na 7
chemas

Musisz się podpierać tzw. publicznością bo sam nie masz pewności czy aby zachowałeś się fair w stosunku do mnie ? Prowokujesz ludzi by się na ciebie wkurzyli a potem od trolli wyzywasz ? Brzydzę się trollingiem nie mniej jak takim bełkotem który ty niestety uprawiasz tutaj wobec mnie.

ocenił(a) serial na 7
chemas

i nie .. satysfakcji nie mam. Zawsze mam pełne obrzydzenie po takic dyskusjach ze zwykłym chamstwem co się tutaj panoszy i w dodatku z poczuciem wyższości nad innymi....

ocenił(a) serial na 2
armarange

jestem bardziej obrzydzony, ale pozostawiam ci możliwość na odpowiedz, na którą nie odpowiem, narka

ocenił(a) serial na 6
chemas

Mroczkowie grają w "M jak Miłość", a nie w "Pierwsza Miłość", i niestety oba te seriale mimo, że znacznie gorsze maja wyższe noty.

ocenił(a) serial na 2
Ashram85

czy wy umiecie czytać, napisałem "typu mroczkowie", a nie "mroczkowie", przecież wiem doskonale, gdzie mroczki zarabiają

chemas

Ja przeczytalam ze zrozumieniem :)

ocenił(a) serial na 2
mania19

no i całe szczęście :)))))))))))))))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones