The Pitt

2025 -
8,3 30 tys. ocen
8,3 10 1 29575
8,3 26 krytyków
The Pitt
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najpierw statystyka.
Statystycznie mamy w społeczeństwie:

Lesbijki: ok. 1% kobiet
Transwestyci (cross-dresserzy): ok. 0,5–1%
Ojcowie wykorzystujący córki: poniżej 0,1% ojców
Aborcje u nieletnich
ok. 0,005–0,02% dziewcząt rocznie

Film opowiada o jednym dniu pracy na SOR.

Na tym SOR mieliśmy te wszystkie...

więcej

...tylko gorzej. Mniej dr King (nie wybaczę!), więcej bzdurnego gadania o emocjach (Na dobre i na złe), więcej poprawności (Muzułmanie super pomagający Żydom, Meksykanie bez ubezpieczenia, poproszę o afroamerykankę specjalistkę kobietę, przygłup biały atakuje paralizatorem super fajnego afroamerykanina i tak dalej i...

więcej

Niesamowicie mi się podoba – na każdy odcinek czekam z utęsknieniem! Zupełnie nie zgadzam się z opiniami, że jest nudny czy że nie pozwala nawiązać emocjonalnej więzi z postaciami. Wręcz przeciwnie – twórcy świetnie operują niedopowiedzeniami, półsłówkami i urywkami z życia bohaterów, które trzeba samemu wychwytywać....

więcej

Dlaczego ona nie może im napisać na kartce co jej dolega ? Bez sensu

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Chciałem zacząć od pozytywów, bo jest ich sporo, ale ten komentarz byłby zbyt długi, więc przejdę od razu do sedna.
Niestety to znak obecnych czasów i kręcenia filmów/seriali. "Poprawność polityczna" jest do przesady wtłaczana w scenariusz.
Osób kolorowych jest dużo i to nie problem. Problemem jest to jak osoby są...

więcej

W końcu nowy serial medyczny z miażdżącym klimatem i piękną dynamiką zdarzeń.

Szczególnie cieszy Noah Wyle - rewelacyjnie, że trafiła mu się rola życia.

Pokazali jak to się robi. Polecam !

Cholera mocny ten odcinek

ocenił(a) serial na 10

Kapitalny serial! Z odcinka na odcinek coraz bardziej wciąga a 12 odcinek to jest sztos i tylko czekać pozostało na następne.

sezon 3

ocenił(a) serial na 10

Oby tego nie sierd####, wiem że nie :)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Rozwalił mnie ten odcinek. Ile tu było emocji, ojej! Zastanawiam się czy obejrzeć trailer kolejnego i czy tydzień wytrzymam.

Gdy bylem w szpitalu w Irlandii , a slabo znam angielski rozmawiałem z lekarzami po przez google translator. W serialu nie mogą sie dogadac z pacjentka z innego kraju, czas akcji to czasy teraźniejsze, serio scenarzysta nie wpadl na tak banalne rozwiązanie z tlumaczem w telefonie?

Jeszcze więcej tego poprawnościowego bełkotu zmieścicie. Trzymam kciuki. Łopatą do łba

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

No co tu więcej powiedzieć.

Gdzie zwraca się bardziej uwagę by odznaczyć ptaszkiem wszystkie "woke stories". Dla przykładu motyw agresywnego białego pacjenta, który narzeka rasistowsko na kolor skóry a potem znika, jakby wątek z dupy wzięty, na siłę wprowadzony lol Ludzie innej karnacji skóry też mogą być RASISTAMI lol Inny, przedstawianie...

Jak myślicie? Czego się spodziewać? Będzie powrót do starego dobrego stylu na bazie ER? Osobiście kończę ostry dyżur oglądać i w sumie oczekuje co sprawi nam ta nowa produkcja. Po cichu liczę na więcej znajomych twarzy.

Świetny serial. Bardzo nowatorskie podejście - cały sezon to jedna zmiana izby przyjęć. Niesamowita dynamika i bardzo dobra obsada. Od czasu Housa nie było niczego, co choćby się zbliżyło do tego poziomu.
Najważniejsze - nie ma durnych romansów.

... a więc najlepiej oglądać albo całość, albo po kilka odcinków na raz.

Serial zaczyna się od porannej godziny - godzina po godzinie, narasta jakieś napięcie w tym serialu. Ale to da się wyczuć oglądając ciągiem. Kiedy czeka się tydzień, dwa tygodnie na kolejny - traci się specyficzny klimat.