PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 617
ocen
7,8 10 1 172617
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Na plus, że więcej szeptaczy. Nie czytałem komiksu i powiem szczerze, że fajnie im to wyszło. Sterowanie stadem jak robotami.

Jesus is dead... taki zakapior, karateka, wywijacz kijem i spryciula a dał się zaskoczyć zombiakowi, który zrobił unik. Fakt, tego się po nim nie spodziewał...

ocenił(a) serial na 9
waydack

To prawda za dużo było tych kowbojskich strzelanek. Czas na zło absolutne :)

waydack

Podpisuję się i zgadzam w 100%
Takiego właśnie TWD mi brakowało.

ocenił(a) serial na 5
perun_6

To jest coś wspaniałego! To może być zdecydowanie najlepszy sezon!

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Bardzo klimatycznie go usiekli niech mu ziemia lekka będzie .

Ogólne dużo lepszy sezon od poprzedniego ale o to trudno nie było .

ocenił(a) serial na 9
czaromaro

Ciekawe kto jeszcze padnie z ich rąk. Oby wykosili solidnie ekipę.

ocenił(a) serial na 8
Mikael82

Dobry był ten moment kiedy ruszyli biegiem na nich .

Szeptacze to konkretna ekipa niech ich tłuką ile wlezie .

ocenił(a) serial na 9
czaromaro

True :)

ocenił(a) serial na 7
Mikael82

Mam nadzieje,ze Negan weźmie do ręki Lucile i zrobi wyliczanie. Szeptacze jakoś za szybko zdemaskowane. Ale tylko w Neganie widzę postać,która ten serial utrzyma.

ocenił(a) serial na 9
batesmotel27

A ja w Szeptaczach :)

perun_6

Tak szczerze to wam powiem, że owszem, Szeptacze fajni, ale kurdele... zombi odzyskujący godność.. tfu! odzyskujący utracone człowieczeństwo, ewoluujący, osiągający wyższy poziom w swojej okropności, polujący na ludzi ŚWIADOMIE... no no, to by było coś :)

ocenił(a) serial na 9
emo_waitress

Mogli by pokazać jak to wygląda z perspektywy szeptaczy.Kiedy mają przerwę ,jak śpią, co robią wtedy ze stadem? Bo przecież idą z tym stadem godzinę, dwie,pięć a potem nagle wyskakują i machają nożami.

Mikael82

Ja sobie od razu zadałam pytanie, jak i kiedy jedzą.

ocenił(a) serial na 9
emo_waitress

I co jedzą? Gdzie się przebierają? Taki jeden epizod o życiu Szeptaczy mógłby być bardzo ciekawy.

Mikael82

Z kim sypiają, gdzie i za ile:D

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

10/10.
Rozmnażają się poprzez pączkowanie :)

Laki_9

Ewentualnie jak gremliny...;) Dobrze, że w TWD rzadko pada;)

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

No fakt, śniegu tam nie uświadczysz :)

Laki_9

Im wystarczyła lekka mżawka;)

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

Oglądam ten serial od 7 lat, ale niektóre absurdy po prostu rozwalają.

ocenił(a) serial na 5
Mikael82

Obstawiam, że żyją jak nomadowie. Nie zatrzymują się nigdzie na dłużej, po prostu niszczą napotkane osady i idą dalej. Oni są myśliwymi, a ludzie to zwierzyna łowna. Zauważ, że nie zależało im specjalnie na tym, by kogoś śledzić i ostatecznie dotrzeć do osady. Po prostu dostrzegli Eugene i Rositę, więc próbowali ich osaczyć i zabić. To samo było w tym odcinku. Powiedziałbym, że jest to dla nich wyzwanie, coś w rodzaju sportu.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Totalni psychole. No ale może jest jakiś wyższy cel. Szeptacz szepnął na uszko Jezusowi ,że to nie jest jego ziemia? Wleźli na ich teren szwędania to się doigrali :)

ocenił(a) serial na 5
Mikael82

Te słowa można również powiązać z jakimś kultem, coś na wzór tej babki z finału sezonu w FTWD.

ocenił(a) serial na 9
acidity

To prawda. Szeptacze są bardzo intrygujący, oby tego nie zepsuli.

acidity

Ale największy nawet psychol musi coś jeść, pić i na przykład zrobić kupę. Jak to się robi w hordzie?

emo_waitress

o to, to....

ocenił(a) serial na 5
emo_waitress

Chciałabyś o tym odcinek? xD
Tak naprawdę nie wiemy ile czasu spędzają w hordzie. Wyobrażam sobie służbę rotacyjną porównywalną do tej w armii. Tam żołnierze również nie mogą latać do kibla i na posiłek kiedy im się żywnie podoba.

acidity

Cały odcinek to może nie, ale może pół :D

emo_waitress

Może po drodze w krzaczkach? :D

mania19

No ale wyobraź to sobie: gościu się oddala za potrzebą, żeby w spokoju podumać w rzeczonych krzakach wypuszczając kreta, a tu stado za nim. Wydaje mi się, że przy takim poziomie stresu z powodu braku spokojnego wypróżniania oni muszą mieć ciągłe zaparcia.
....
Albo ciągłą biegunkę, bo wszak cały czas obcują z bakteriami.

No tak ci powiem, że od strony technicznej bardzo mnie ciekawi żywot w tej Le Horde :>

emo_waitress

A może jak jedno z nich idzie w krzaczki to reszta Szeptaczy odciaga zombiakow żeby tamten w spokoju sie załatwił? :P

mania19

Gubimy się w domysłach, taka uroda TWD...

emo_waitress

No ja tutaj stawiam, że pracują zespołowo.

Mikael82

No i gdzie mają bazę? Jak to możliwe, że nikt na nich nie trafił wcześniej. Jakieś ślady ich bytności muszą zostawać (bo może daleko się zapuszczają od swojej osady - dlatego nikt jej nie znalazł wcześniej - ale w czasie tych wypraw muszą jeść/spać i robić sobie przerwy od łażenia w imidżu zombie) to przynajmniej Daryl powinien coś znaleźć skoro kręci się po okolicy i taki z niego tropiciel.

ocenił(a) serial na 9
DBM

Musieli się jakoś mijać. A może Szeptacze dopiero co rozszerzyli swój teren działania?

Mikael82

Może, ale i tak obstaje, że jakieś ślady być powinny. Muszą jeść, spać, trzymać zapasy jeśli zapuszczają się dalej - wszak na kostiumy zombie nie składają się plecaczki na prowiant i śpiworki ... Gdzieś te swoje pupile parkują na ten czas by im się nie rozlazły.

ocenił(a) serial na 9
DBM

W gaciach trzymali te noże więc i może bułkę z serem też tam mają ? :)

Mikael82

taaaaaaa i butelkę wody ;) Jak żrą z tą maską zaszytą na głowie? Daryl musiał ją rozpruć by twarz zobaczyć....

ocenił(a) serial na 9
DBM

Więc przydałby się taki odcinek ,,Dzień z życia Szeptacza " :) Ciekawe jak rekrutują nowych Szeptaczy skoro wszystkich wyżynają ?

Mikael82

"Więc przydałby się taki odcinek ,,Dzień z życia Szeptacza ""
Tyle wątpliwości by rozwiał! Na tyle dręczących pytań odpowiedział! :D

Mikael82

Ciekawe gdzie ten ser trzymają xD

ocenił(a) serial na 7
Mikael82

A ja bym chciała wiedzieć, w jaki sposób szeptacze kierują stadem.

Przykładowo pies "Pies" Daryla szczekał, horda początkowo ruszyła w jego kierunku, a potem skręciła. Szeptacze jakoś ich przekierowali. Jak, do cholery?

ocenił(a) serial na 9
kajzerka

Kiedyś mówili, że trupy podążają napędzając się samymi, czyli jeden coś usłyszy , drugi za nim idzie itd. Więc jeśli w stadzie jest 30 Szeptaczy to lekko mogą tym kierować.
Daryl po chwili uciszył psa, więc bodźce zniknęły.

ocenił(a) serial na 7
Mikael82

Jakoś tego nie widzę. szwendacze są skrajnie prymitywnymi stworami. Każdy raczej podąża za swoim własnym ślepym instynktem, który każe człapać za zapachem żywego człowieka lub za hałasem.

Jeszcze rozumiem zbijanie się trupów w hordy, bo gdy nie ma innych bodźców, dźwięki jakie one same wydają przyciągają kolejne szwendacze. Ale w przypadku gdy jest konkretne źródło dźwięku, nie rozumiem jak prawie cała horda miałaby zignorować swój instynkt i skręcić w przeciwnym kierunku, tylko dlatego że kilka sztuk (kilku szeptaczy) skręciło. No nie pasuje mi to.

A może szeptacze używają takich gwizdków wydających dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego... znaczy, żywego ucha, a słyszalne dla trupów? Tak jak gwizdki na psy?

OK, dołączam gwizdek na szeptacze do listy moich teorii, zaraz obok teorii o gangu transplantologów :>

perun_6

Jezusa żal :( Pocieszenie, że nie zrobili z jego śmierci żenady. Nie mógł spodziewać się uniku ze strony zombie więc wyszło to na prawdę fajnie.... tylko ta mgła i cmentarz to trochę przeginka jak dla mnie ;) Tyle lat tak siedzą to powinni lepiej znać okolicę a tu utknęli na cmentarzu :/
Akcja z dzieciakami przewidywalna chociaż do ostatniej chwili liczyłam, że coś któregoś zeżre ;) Oczywiście nikt ich nie pilnuje.

Szeptacze bardzo mi się podobają póki co. Na cmentarzu nie ma Carol, trochę szkoda ale z nią by szans nie mięli ;) (na łące z Neganem też - ze starej ekipy - tylko jej chyba nie było).

Nie podoba mi się ta ogólna wrogość wśród starych przyjaciół - mogliby wyjaśnić coś więcej. Same niedomówienia...

Co do Negana to przez chwilę myślałam, że weźmie piłkę i zawróci do celi ale nie ;) może poszedł obiad ugotować dla Judith ;)

ocenił(a) serial na 8
DBM

" może poszedł obiad ugotować dla Judith ;) "

Dobre :D

ocenił(a) serial na 8
ircuniek

O ile uda mu się wydostać niezauważonym to pewnie od razu poleci szukać swojej ukochanej Lucille

ircuniek

Buhahhaha. W sumie nie wiadomo gdzie polazł. Może nie ucieknie

ocenił(a) serial na 7
dgrze

W teaserze pokazali, jak staje na balkonie w Sanktuarium, więc raczej ucieknie :P
Wcale bym się nie zdziwił, jakby cała ucieczka była poza ekranem :P

ocenił(a) serial na 4
perun_6

Szczerze... Nawet finałowa akcja (7/10) nie ratuje tego sezonu ani serialu. Przypomniała mi się walka Boba na bagnach. Też była mgła..

Ci, którzy nie czytali komiksu mogą się czuć zaintrygowani szeptaczami. Mnie ten wątek niestety już nie interesuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones